Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz w III lidze? Prezydent Polowy wierzy, że to realny cel

Do takich wniosków doszedł włodarz miasta po tym, co usłyszał od eksperta od piłkarskiego szkolenia Marka Śledzia. - Za te pieniądze co Miasto wydaje na piłkę, przy wsparciu sponsorów, mamy na to szansę - mówi Dariusz Polowy, który planuje teraz spotkanie ze środowiskiem piłkarskim, by omówić raport przygotowany przez Śledzia.

Unia Racibórz w III lidze? Prezydent Polowy wierzy, że to realny cel
Prezydent Polowy w asyście działaczy piłkarskich, którzy życzą mu, aby przywrócił blask Unii Racibórz

Materiał wideo:

Raport o stanie raciborskiego futbolu jest gotowy. Teraz posłuży do zwołania „okrągłego stołu”, przy którym toczyć będzie się dyskusja o przyszłości tej dyscypliny na Raciborzu.

Prezydent Polowy spotkał się z wybranym przez Miasto ekspertem piłkarskim Markiem Śledziem, po tym jak ten sporządził raport. Panowie rozmawiali w towarzystwie wójta Branic Sebastiana Bacy, który akurat gościł u prezydenta. To zapalony fan piłki nożnej. Potwierdził rozpoznawalność eksperta w środowisku piłkarskim i przekazał Polowemu, że Racibórz wybrał dobrego eksperta. - Ja nie jestem biegły w tej tematyce, dlatego wynajęliśmy fachowca - tłumaczy głowa miasta.

Raport Śledzia - jak twierdzi prezydent Polowy - diagnozuje aktualny stan raciborskiego futbolu i podpowiada rozwiązania; wskazuje, w którym kierunku powinny pójść organizacja i finansowanie tej dyscypliny. Wnioski z tego dokumentu D. Polowy zamierza przedstawić na spotkaniu z radnymi i przedstawicielami środowiska.

- Wspólnie pochylimy się nad proponowanymi rozwiązaniami. Nie chcę prowadzić komunikacji z działaczami i trenerami poprzez media, tylko robić to twarzą w twarz - zaznacza włodarz miasta.

Polowy uchyla jednak rąbka tajemnicy, odsłaniając niektóre z zawartości raportu. - Chodzi nam o spójny sposób dojścia do celów. Wyznaczone zostały odległe, ale realne cele - mówi prezydent. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o awans najsilniejszego klubu w mieście do III ligi. - Przy racjonalnym wydatkowaniu obecnych nakładów i stosowaniu się wszystkich do norm organizacyjnych, to jest realne. Ale to nie jest cel sam w sobie, by wywalczyć taki awans - uważa prezydent Polowy.

W modelu Śledzia chodzi o strukturę piramidy. Docelowo w Raciborzu potrzebna jest silna Unia Racibórz, promująca zdolnych piłkarzy, przechodzących do niej z mniejszych klubów. - To jedyna marka w naszym futbolu, choć od dawna nie notuje sukcesów. Dlatego wymaga rewitalizacji - przyznaje Dariusz Polowy.

Prezydent oznajmił, że Marek Śledź będzie nadal pomagał raciborskiej piłce, już nieodpłatnie. Za dotychczasową pomoc podatnicy z Raciborza zapłacili mu ponad 36 tys. zł.

Ludzie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~toCiekawe (78.31. * .167) 24.02.2020 08:07

Za 36 tysięcy pomaga ??? Polowy ogarnij się, on na tym "pomaganiu" zarabia !!!

~XLKTT (209.95. * .52) 22.02.2020 18:28

drukarz jak drukarz, może mu się drukowanie meczów marzy?

~BillyKid (46.134. * .254) 21.02.2020 21:58

Unii nie pomoże żaden okrągły stół, ani raporty Śledziów, czy kogo tam sobie wymyślicie. Jeżeli pojawi się jakiś utalentowany młodzieniec, na pewno zgarnie go klub bardziej renomowany i bogatszy. Maksimum możliwości to 4 liga i nic więcej.

~ksu (88.156. * .136) 21.02.2020 12:04

Pytanie do Prezydenta, kto będzie brał udział w "okrągłym stole"? Bo chyba nie osoby które do tej pory działały w klubach i doprowadziły raciborską piłkę do takiego stanu.

~Klkk (94.254. * .76) 21.02.2020 12:04

3 liga możliwa ale nie z takim prezesem.....