Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cięcia w dotacjach na raciborski sport? Polowy: może tak być

Kończy się marzec, a kluby sportowe wciąż nie wiedzą, czy dostaną pieniądze od Miasta na działalność. Spóźnienie w rozstrzygnięciu konkursu dotacyjnego spowodował koronawirus. Prezydent Raciborza mówi, że środków może być mniej, niż zakładano.

Cięcia w dotacjach na raciborski sport? Polowy: może tak być
Prezydent Polowy wrócił do pracy po kwarantannie (fot. UM)

900 tys. zł zarezerwowano w Budżecie Raciborza na 2020 rok. O te pieniądze stara się kilkadziesiąt podmiotów działających w lokalnym sporcie. W wielu gminach samorządy dzielą te środki jeszcze w lutym. Przed rokiem urząd rozdał je na początku marca. W tym roku konkursu wciąż nie rozstrzygnięto.

- Zdaję sobie sprawę, że działacze się niecierpliwią, bo kluby utrzymują obiekty i muszą opłacać ich funkcjonowanie. Rozstrzygnięcie planuję jeszcze w marcu, bo w klubach czekają i chcą mieć jasną informację, na czym stoją - mówi nam Dariusz Polowy prezydent Raciborza. Pytany o możliwość cięć w miejskich nakładach na sport, włodarz przyznaje: może tak być. Powodem jest bieżąca sytuacja związana z walką z koronawirusem. - Codziennie są nowe informacje, które dynamicznie kształtują sytuację w kraju i w mieście - zauważa prezydent.

Wobec opóźnienia w rozstrzygnięciu wyników konkursu prezydent wskazuje także na nowy system zgłaszania wniosków. - Zaobserwowaliśmy początkowe trudności w jego użytkowaniu - wyjaśnia włodarz.

Polowy mówi, że rozważana jest koncepcja, aby obniżyć pulę pieniędzy do podziału. Potrzebne będą wtedy korekty zgłoszonych projektów w konkursie. - W związku z koronawirusem odwoływane są zawody w poszczególnych dyscyplinach. Kluby będą potrzebowały wobec tego mniejszych środków na swą działalność - prezydent podaje przykład uzasadnienia dla obniżki nakładów. Nie wyklucza, że Miasto mogłoby później dołożyć środki podmiotom działającym w sporcie, w miarę potrzeb i okoliczności.

Ludzie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibic80 (10.0. * .63) 25.03.2020 21:18

Lepiej jakby kluby dysponowały już tymi pieniędzmi. Mają już trzymiesięczne zobowiązania - nikt tym się nie przejmuje. Zawsze można na koniec zwrócić jak się nie wykorzysta.

~ad (83.30. * .207) 25.03.2020 20:25

logiczne, że krótszy termin zadania będzie generował mniejsze koszty a poza tym nawet gdyby kluby dostały już dotacje to i tak za okres zawieszenia zajęć, musiałyby oddać jakąś część pieniędzy

~nowyŁad (78.31. * .167) 25.03.2020 10:10

Panie Fita dziwna sytuacja, że prezydent Polowy zlecił panu przygotowanie pakietu wsparcia dla raciborskich przedsiębiorców. A pan pyta biznes o "potrzeby i pomysły" to kuriozum. To Racibórz waśnie! Pyta pan o pomysły? 1) Obcięcie wynagrodzeń kadry zarządzającej i rada nadzorczych we wszystkich spółkach i urzędach (Już w 2018 według mediów zarobki wyglądały tak: K. Kubek 15 tys. 800 zł; W. de Martini – Dwojak 13 tys. 200 zł
Rada nadzorcza: M. Morzywołek – przewodniczący – 2 tys. 201 zł 89 gr; członkowie: E. Topór i K. Adamska po 1 tys. 761 zł 51 gr) Pytanie ile zarabiają obecnie M. Ziółkowski (ten od drukowania kiedyś ulotek Polowemu) w wodociągach i nowy wiceprezes. 2) Cofnięcie podwyżek radnym miejskim. 3) A pan Fita niech sam zdecyduje, ile może mniej zarabiać!!!?

~MAleksy (5.173. * .108) 25.03.2020 09:28

Racja, trzeba oszczędzać bo niedługo będzie naprawdę dramat