Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Hauder: Staramy się odnaleźć w nowych realiach [ROZMOWA + WIDEO Z DRONA]

W poniedziałek byliśmy obecni na pierwszym treningu Czarnych Gorzyce od czasów zamknięcia boisk ze względu na pandemię koronawirusa. Zobacz co powiedział trener Czarnych, Piotr Hauder.

Piotr Hauder: Staramy się odnaleźć w nowych realiach [ROZMOWA + WIDEO Z DRONA]

Solidnie pracowaliśmy przez zimę, ta drużyna powoli się scalała po mojej półrocznej obecności z drużyną. Było widać, że zawodnicy robią postęp. Czekaliśmy z ustęsknieniem, żeby po tej wymuszonej przerwie wrócić do treningów. Obecnie jest to specyficzna wersja trenowania, natomiast trzeba się dostosować do warunków wytyczonych przez ministra. Staramy się trenować z głową, żeby nie szaleć, ale też, żeby coś robić, bo wszyscy są głodni treningu. Kontynuujemy etap przygotowań, który rozpoczęliśmy zimą, bo tak naprawdę to czy zagramy w tym sezonie to wątpię. Raczej rozpoczęliśmy treningi pod kątem przyszłego sezonu. Nie jest to normalna sytuacja, natomiast jeśli pojawiło się coś takiego jak koronawirus i jest to realnym zagrożeniem zdrowia i życia, to staramy się odnaleźć w nowych realiach i dostosować do tego jakie są wytyczne. Innej drogi obecnie nie ma. Kiedy wróci normalność? To zależy od ludzi. Będziemy trenować rano i popołudniami. Trening poranny jest dla tych, którzy pracują na zmiany popołudniowe i nie mogą wziąć udziału w treningu późniejszym oraz dla zawodników, którzy się jeszcze uczą. Po południu o 17:30 i 18:30 kolejne dwa treningi dla całej reszty. Planujemy trenować w poniedziałki i czwartki. Prawdopodobnie tak zostanie przez najbliższe dwa tygodnie. Runda wiosenna i tak miała być przez nas potraktowana jako etap przygotowań do następnego sezonu. Wiadomo, że każdy mecz gramy po to, żeby wygrać, aczkolwiek chcieliśmy potraktować granie jako kolejny etap przygotowań. Teraz wracamy, chcemy przeprowadzić trochę adapatacji treningowej i w miarę upływu czasu jak będziemy wiedzieli kiedy będziemy mogli faktycznie grać, to będziemy się dostosowywać i zmieniać trening tak, żeby przygotowania były pod pierwszy możliwy mecz ligowy - powiedział trener Czarnych Gorzyce, Piotr Hauder. 

Poniżej trening nagrany z drona. TUTAJ znajduje się galeria zdjęć z treningu. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Poi (91.192. * .84) 04.05.2020 18:19
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu