Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwszy trening Unii Racibórz z nowym trenerem i zawodnikami [ZDJĘCIA]

W Unii Racibórz rozpoczął się czas zmian spowodowany poprzez przejście na działalność jako spółka. Choć formalnie jeszcze nie jest wszystko zatwierdzone, to nowi ludzie są już w klubie i zaczynają prowadzić raciborski klub ku lepszemu. W środę na stadionie przy Srebrnej odbył się pierwszy trening z nowym trenerem i nowymi zawodnikami.

Pierwszy trening Unii Racibórz z nowym trenerem i zawodnikami [ZDJĘCIA]
Trener Dawid Plizga, a w tle przymierzany do Unii Marcin Ośliźlok

Jak już pisaliśmy wczoraj nowym trenerem został Dawid Plizga (przeczytasz o tym tutaj). Na treningu łącznie z nim jako grającym szkoleniowcem obecnych było 23 zawodników. Głównie jest to młodzież, wychowankowie Unii, ale byli również bardziej doświadczeni zawodnicy. Niezmiennie w Unii pozostaje Paweł Woniakowski, który nadal będzie filarem obrony, poza tym ze wciąż młodych, ale już doświadczonych zawodników zostają Damian Gawryluk, Rafał Chałupiński i bramkarz Aleksander Pluta. Na treningu można było także dostrzec starszych przymierzanych do Unii piłkarzy jak Marcina Ośliźloka, który ostatnio reprezentował Polonię Marklowice oraz Gruzina Zazę Sabiashviliego. Ten ostatni przez rok nie grał, a wcześniej występował w 3 lidze gruzińskiej. Sabiashviliego do Unii chce ściągnąć nowy dyrektor sportowy Maciej Kozicki, który ostatnio miał go pod swoimi skrzydłami w Stali Kuźnia Raciborska. Treningowi przyglądali się sympatycy bliżej związani z klubem, obecny był także prezydent Dariusz Polowy, który mocno wspiera nowy projekt i będzie się bacznie przyglądał jakie postępy zrobi nowa - Unia Racibórz sp. z o.o.

W weekend Unia Racibórz rozegra pierwszy sparing pod wodzą nowego trenera Dawida Plizgi, a na dniach poznamy nazwiska wszystkich osób, które będą uczestniczyły w nowym projekcie związanym z raciborską Unią. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć ze środowego treningu Unii.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].