Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bartosz Pikul zadebiutował w czeskiej ekstraklasie

Były zawodnik czwartoligowej Odry Wodzisław Ślaski - Bartosz Pikul przeniósł się do czeskiej ekstraklasy i w miniony weekend zadebiutował w barwach Slezsky FC Opawa. 

Bartosz Pikul zadebiutował w czeskiej ekstraklasie

Pikul wszedł na boisko w 66. minucie zmieniając Bośniaka Bojana Djordjicia. Opawa przegrała mecz z Karwiną 1:2. Decydująca o zwycięstwie Karwiny bramka padła w 82. minucie po strzale Rajmunda Mikusa i asyście dobrze znanego w Polsce Michala Papadopulosa.

Pikul do Odry Wodzisław trafił przed sezonem 2019/20 i zanotował wiele udanych występów. W trakcie sezonu mówiło się wiele, że zawodnik trafi do Opawy. Stało się to kilka tygodni temu, a teraz ma za sobą już debiut w czeskiej ekstraklasie.

- Odra pomogła mi się odbudować, czułem się tutaj bardzo dobrze. To była przyjemność grać przy tak licznej publiczności i dopingu. Warunki do treningów w Odrze są zawsze na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu każdy zawodnik rozwija się maksymalnie i właśnie to było jednym z głównych powodów, dlaczego wybrałem ten klub. Cieszę się bardzo, że postanowiłem rok temu przyjść do Odry, bo to była bardzo dobra decyzja - powiedział dla strony Odry Pikul.

Pikul, to 22-latek, który ma za sobą występy w Górniku Zabrze na zapleczu ekstraklasy. Był także piłkarzem Zagłębia Sosnowiec, Stali Rzeszów i Gwarka Tarnowskie Góry.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 02.09.2020 02:09

@yG- dopuki będą z kibica robić debila typu dziupla na mosir to nic się nie zmieni. Remont stadionu poprzez pospawanie zawiasu i pomalowanie farba zardzewiałych i rozlatujących się balustrad. Ale i tego by nie było gdyby nie Sanepid i ich kontrole i nakaz.

yG 01.09.2020 22:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kibic777 - Trochę chaotycznie napisane, do końca nie wiem o co chodzi, natomiast ja z kolei ostatnio dochodzę do wniosku, że po złości to ostatnio robimy my kibice - ta fatalną frekwencją i beznadziejną atmosferą na meczach. Pod tym względem jestesmy coraz bliżej centrum...
Na szczęście piłkarze robią swoje !
Pozdrawiam kibiców Oderki

~Kibic777 (188.137. * .23) 01.09.2020 21:31

Śląski związek zmienił przepisy z poprzedniego roku pismo w sprawie obcokrajowców było zlozone 7 lipca decyzję dali 28 sierpnia negatywna odnośnie Sarki trzy dni przed okienkiem transferowym chodź obiecali ze wszystko będzie ok zostaną przepisy po staremu sądzę że ktoś robi Odrze po złości byleby czasem nie awansowali taka jest prawda chcieli poniżenia obcokrajowca by gral tylko w B klasie w protokół meczowy morze być tylko wpisany z imienia nazwiska Koba i Momo!

~y_G (83.26. * .53) 01.09.2020 19:08
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Brawo Bartek.
Powodzenia w czeskiej ekstraklasie. Zadebiutowales bardzo szybko, to dobrze wróży na przyszłość. Inaczej niż porażka z Karvina, oby Opawa zdobywała jakiekolwiek punkty.
Kibiców ciekawi, czy Odra zarobiła cokolwiek na tym transferze, ale na takie pytanie pewnie Angelo już nie będzie mógł odpowiedzieć...
Z innych tematów- nie rozumiem ruchu z Sarkim. Wiem, że dwóch może grać z poza Unii, aby wszedl trzeci, to obaj muszą zejść...Ale mimo wszystko - takiego piłkarza się pozbywamy...zamiast jeszcze się rzutem na tasme wzmocnic, tym bardziej, że jest wielu wolnych zawodników z 2 i 3 lig, to my się oslabilismy. Ciężko będzie w walce z Ksiazenicami w walce o pierwsze miejsce...
Dlaczego nowiny nie napisały nic o ostatnim meczu Odry ?! Dziwny ruch, po ilości komentarzy widać jakim klubem kibice interesują się na tej stronie najbardziej...

~Koloo (37.248. * .96) 01.09.2020 18:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

AngeloNielot mam pytanko Czamu Sarki został wypożyczony podobno Odra dostała pozwolenie na grę poza Uni???
Teraz nasza ławka wygląda bardzo blado nie ma zmienokow poza Zielińskim