Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Odra Wodzisław przegrała z rezerwami Slezsky Opawa. Gol Nataniela Wybrańca [ZDJĘCIA]  

W środę w Nieboczowach lider śląskiej IV ligi (gr. II) - Odra Wodzisław przegrał z występującymi na czwartym szczeblu rozgrywkowym w Czechach rezerwami Slezsky Opawa 2:4.

Raciborski piłkarz zadebiutował w czeskiej ekstraklasie 

Nataniel Wybraniec, wychowanek Ikara Racibórz zadebiutował w czeskiej ekstraklasie w zespole z Opawy.

Bartosz Pikul zadebiutował w czeskiej ekstraklasie 

Były zawodnik czwartoligowej Odry Wodzisław Ślaski - Bartosz Pikul przeniósł się do czeskiej ekstraklasy i w miniony weekend zadebiutował w barwach Slezsky FC Opawa. 

Opawa zagra z Raciborzem. Niecodzienny mecz u Czechów 

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Opavie-Kylešovicach w piątek zostanie rozegrany niecodzienny mecz w którym zmierzą się oldboje drużyn Slezský FC Opava i KS Unia Racibórz.

Na ten mecz czekano w Opawie od dawna 

Nareszcie u siebie, to zdanie w piątkowy wieczór było często powtarzane przez opawskich kibiców. Po wielu miesiącach gry „na wygnaniu”, Slezsky FC wreszcie zagrał mecz na swym stadionie.

Opawa wraca na własny stadion 

W piątek 12 października po kilku miesiącach przerwy Slezský FC Opava wróci na własne boisko. 

Opawa ma problemy ze stadionem 

Slezský FC Opava mimo awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, pierwsze mecze będzie rozgrywał na obcych boiskach. 

Opawa awansowała do pierwszej ligi 

Na trzy kolejki przed końcem sezonu piłkarskiej II ligi czeskiej, piłkarze z Opawy uzyskali awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Unia Racibórz wygrała turniej w Opawie  

Zawodnicy Unii Racibórz z rocznika 2007 okazali się najlepszą drużyną w turnieju Pospech Cup 2017.

OSP Brzezie wygrywa w Studziennej  

Dziś odbyły się zawody sportowo – pożarnicze gminy Racibórz, które zorganizowano w Studziennej. Poza drużynami z OSP Brzezie, Markowice, Miedonia i Sudół wystartowali ochotnicy z przyzakładowej OSP Henkel i raciborskiego zakładu karnego. W ramach projektu realizowanego wspólnie z partnerami z Czech, w zawodach gościnnie wzieli udział...

Brązowy medal dla raciborskich policjantów  

Raciborscy policjanci zajęli 3 miejsce w Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Turniej odbył się 14 grudnia w Opawie. Po raz kolejny raciborscy policjanci wzięli udział w corocznym turnieju służb mundurowych o Puchar Komendanta Policji w Opawie. Oprócz ekipy z Raciborza brali udział m. in. mundurowi z Hlucina, Opawy, Krawarza, funkcjonariusze...

Pakon wygrał Turniej Służb Mundurowych  

W Rafako Arena odbył się dzisiaj Turniej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu. Piłkarskie zmagania, w których udział wzięło osiem drużyn, wygrał Pakon, ogrywając w finale reprezentację rybnickiej Komendy Miejskiej Policji 5:2.