Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dobro silniejsze niż chłód i epidemia. W Raciborzu kilkaset osób pobiegło dla Bożeny Kalety [ZDJĘCIA] [RELACJA WIDEO]

TEKST AKTUALIZOWANY

- Kocham Was wszystkich - w tych słowach pani Bożena podziękowała organizatorom i uczestnikom biegu charytatywnego, który został zorganizowany w celu zebrania pieniędzy na jej rehabilitację.

Dobro silniejsze niż chłód i epidemia. W Raciborzu kilkaset osób pobiegło dla Bożeny Kalety [ZDJĘCIA] [RELACJA WIDEO]

Bożena Kaleta potrzebuje codziennej rehabilitacji po tym jak w zeszłym roku podczas snu doznała niedotlenienia mózgu. Zorganizowany 11 października na stadionie OSiR w Raciborzu Bieg dla Bożeny miał na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację chorej raciborzanki (zbiórka prowadzona jest również w internecie na portalu pomagam.pl - kliknij TUTAJ aby przejść do strony zbiórki).

W wydarzeniu wzięła udział rzesza mieszkańców z całego regionu, nie tylko Raciborza i powiatu raciborskiego, ale również Lysek, Pstrążnej, Kietrza, Kędzierzyna-Koźla czy Jastrzębia-Zdroju.

Rozgrzewkę przed biegiem dla dzieci poprowadziła Justyna Święty-Ersetic. Najmłodsi biegacze otrzymali od mistrzyni Europy pamiątkowe misie Orlenu.

Następnie przyszła pora na bieg główny, w którym pobiegli dorośli (oraz dzieci, dla których jedno okrążenie było stanowo zbyt krótkim dystansem).

Bieg dla Bożeny został zorganizowany przez Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne "Pracownia Przyszłości", Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę", TEB Edukacja Racibórz we współpracy z Akademią Fitness oraz OSiR Racibórz.

Impreza spotkała się z dużym odzewem zarówno miłośników biegania skupionych w grupach takich grupach jak Eko-Okna Runners, Easy Run, czy Biegam Bo Lubię, jak i osób, które wolą biegać w samotności lub w ogóle tego nie robią, ale chciały po prostu pomóc.

Pracownia Przyszłości informuje, że zebrana w trakcie biegu kwota przekroczyła 10 tys. zł.

W galerii obszerna fotorelacja z biegu (kilkaset zdjeć).

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NormalnaSara (193.34. * .4) 12.10.2020 13:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~vbtr (89.25. * .176) spamiarzu
A że uprawiają sport, biegają, to widzisz?

~vbtr (89.25. * .176) 11.10.2020 19:09

Maseczek specjalnie nie widzę...