Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tomasz Zimoch interweniuje w sprawie zamknięcia aquaparku w Raciborzu

TEKST AKTUALIZOWANY

Znany komentator sportowy, obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej, skrytykował w mediach społecznościowych dyrekcję aquaparku H2Ostróg.

Tomasz Zimoch interweniuje w sprawie zamknięcia aquaparku w Raciborzu
Aquapark H2OStróg w Raciborzu, poseł Tomasz Zimoch (fot. Nowiny.pl, Facebook).

- Podjąłem interwencję poselską w sprawie korzystania z pływalni w Raciborzu. Dyrekcja aquaparku Ostróg podała informację, że basen zamknięty i dzisiaj dyrekcja ma wolne! I jak słyszę, pływalnia w Raciborzu ma być zamknięta przez tydzień. Panie dyrektorze, Pan już wczoraj powinien ustalić zasady korzystania dla grup sportowych, dla dzieci ćwiczących w ramach programu "pływam jak ryba”" itd. Tak należy działać! - napisał na swoim Facebooku Tomasz Zimoch.

Przypomnijmy, kierownictwo krytej pływalni H2OStróg w Raciborzu poinformowało o zamknięciu obiektu w czwartek 15 październiku - po ogłoszeniu przez rząd nowych obostrzeń związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Pływalnia została zamknięta w sobotę 17 października. Tymczasem w międzyczasie Ministerstwo Sportu wydało rozporządzenie doprecyzowujące nowe obostrzenia, w którym stwierdzono, że z basenów i siłowni mogą nadal korzystać wyczynowi sportowcy, a także uczniowie i studenci w ramach zajęć w szkole i na uczelni. Oznacza to, że z formalnego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, aby na basenach nadal prowadzono lekcje nauki pływania (zobacz również: Wyjątki w obostrzeniach dotyczących basenów i siłowni. Kto może ćwiczyć i pływać?).

W sobotę 17 października skierowaliśmy do raciborskiego aquaparku oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu zapytanie w tej sprawie. Odpowiedź otrzymaliśmy 18 października po południu. OSiR poinformował o otwarciu krytej pływalni H2Ostróg dla podmiotów prowadzących zajęcia sportowe od wtorku 20 października (piszemy o tym tutaj: Lekcje pływania od wtorku w H2Ostróg).

Koronawirus - wszystko o pandemii 3456 wiadomości, 5528 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ekopatrol (188.117. * .145) 18.10.2020 14:50

Wpuścić Zimocha na basen!