Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Koronawirus - wszystko o pandemii na świecie i w naszym regionie

Koronawirus - wszystko o pandemii na świecie i w naszym regionie

Wszystko o koronawirusie

Obszerny zbiór artykułów na temat pandemii koronawirusa. Znajdzie tu nie tylko najważniejsze wieści ze świata, ale również informacje dotyczące epidemii koronawirusa w województwie śląskim oraz naszym regionie - powiaty raciborski, rybnicki, wodzisławski, a także miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik oraz Żory.

Idzie luty, obuj buty (a konkretnie "korki") 

Bożydar Nosacz bezbłędnie o ogłoszonej przez premiera Morawieckiego "amnestii dla boisk".

Lekcje pływania od wtorku w H2Ostróg 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu reaguje na zmiany w obostrzeniach sanitarnych dotyczących z korzystania z obiektów sportowych, m.in. basenów. Od wtorku 20 października Kryta Pływalnia H2Ostróg zostanie otwarta dla podmiotów prowadzących zajęcia sportowe.

Tomasz Zimoch interweniuje w sprawie zamknięcia aquaparku w Raciborzu 

Znany komentator sportowy, obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej, skrytykował w mediach społecznościowych dyrekcję aquaparku H2Ostróg.

AKTUALIZACJA

Wyjątki w obostrzeniach dotyczących basenów i siłowni. Kto może ćwiczyć i pływać? 

Ministerstwo Sportu informuje, kto może korzystać z basenów, centrów fitness oraz siłowni.

Otworzą stadiony, ale pod pewnymi warunkami 

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wygasił decyzje z marca dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Decyzje te póki co dotyczą klubów piłkarskich: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie.

Krzyżanowice: orliki znów otwarte 

To dobra wiadomość dla miłośników sportu. Wraz z czerwcem Krzyżanowice otworzyły obiekty sportowe.

Krzanowice otwierają obiekty sportowe 

Po przerwie związanej z obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa hala sportowa i orlik w gminie Krzanowice zostaną otwarte wraz z początkiem czerwca. 

Obiekty MOSiR w Jastrzebiu-Zdroju już otwarte 

Od czwartku 7 maja część obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została otwarta dla mieszkańców. To boiska i tor rolkowy. 

Torcida Rydułtowy, Lubomia i Syrynia z pomocą dla pogotowia  

Środowisko kibiców Torcida Rydułtowy oraz Torcida Lubomia i Syrynia wsparło ratowników pogotowia w Rydułtowach. W mieście powstało też graffiti Torcidy, zachęcające do pozostania w domu. 

Kibice wrócą na trybuny dopiero w przyszłym roku? 

Niemiecki wirusolog Christian Drosten uważa, że kibice na trybuny będą mogli wrócić dopiero w przyszłym roku. "Ale nawet to jest optymistyczną prognozą. Jeśli wrócimy do rywalizacji sportowej, to raczej bez publiczności" - powiedział w wywiadzie dla gazety "Stern".

Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy mogą zostać zakończone w każdej chwili [WIDEO] 

Większość rozgrywek sportowych została odwołana. Aktualnie do rywalizacji sportowej przystąpią tylko piłkarze grający w PKO BP Ekstraklasie, Fortuna I Lidze i II lidze. Z naszego regionu mecze ligowe bez udziału publiczności mają rozegrać Górnik Zabrze, Piast Gliwice i GKS Jastrzębie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju zamyka swoje obiekty 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju podjął decyzję o zamknięciu wszystkich swoich obiektów.

X Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezesa Zarządu Tokai Cobex Polska sp. z o. o. przeniesiony na inny termin 

Nie będzie zawodów w raciborskiej Arenie Rafako, które miały odbyć się w najbliższy weekend - poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Wszystkie mecze niższych lig zostały odwołane 

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach poinformował o odwołaniu meczów ligowych, które miały zostać rozegrane w najbliższy weekend.

Imprezy masowe zostają odwołane. Mecze Reprezentacji Polski w Chorzowie i Wrocławiu bez udziału publiczności [AKTUALIZACJA] 

Na zwołanej w godzinach porannych konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe w kraju. Ekstraklasa SA poinformowała już, że mecze piłkarskie w polskiej lidze będą odbywały się bez udziału publiczności do odwołania.

Mecz ZAKSA - Kuzbass Kemerovo bez udziału publiczności 

W związku z profilaktyką przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uwzględniając zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz decyzje Wojewodów Śląskiego i Opolskiego dotyczące organizacji imprez masowych, mecz Ligi Mistrzów z Kuzbass Kemerovo zostanie rozegrany za zamkniętym drzwiami, bez udziału kibiców.

Pierwszy mecz bez udziału publiczności 

ROW 1964 Rybnik poinformował, że w związku z wystąpieniem w Rybniku przypadków koronawirusa, na wniosek Sanepidu, mecz XIX kolejki III ligi pomiędzy KS ROW 1964 Rybnik, a MKS Kluczbork - 14 marca 2020 r. zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Zobacz więcej