Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie dla Szymona Skorupy

19.10.2020 17:59 | 0 komentarzy | ska

Młody zawodnik z Pszowa - Szymon Skorupa przyjechał z Grudziądza z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski. 

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie dla Szymona Skorupy
Szymon Skorupa pokonał zawodnika Morsy Dębica
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie dla Szymona Skorupy

Od 12 do 17 października w Grudziądzu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie Szymon "Puma" Skorupa w walce eliminacyjnej odprawił do domu zawodnika Morsy Dębica i w walce ćwierćfinałowej także wygrał z zawodnikiem Morsy Dębica (3 krotny Mistrz Polski) dopiero w półfinale po bardzo ładnej technicznej walce przegrał z zawodnikiem Radomiak Radom który zdobył tytuł Mistrza Polski. Tak więc do Pszowa jedzie brązowy medal Mistrzostw Polski - relacjonuje Krzysztof Skorupa, trener młodego zawodnika Skorupa Boxing Team. - Ma Mistrzostwach Polski młodzieżowców Śląsk reprezentowało 13 zawodników, a medale zdobyło tylko 4 zawodników i w tym zaszczytnym gronie jest nasz syn - mówi z dumą Krzysztof Skorupa. 

Kolejnym celem Skorupa Boxing Team są Mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się w listopadzie. Warto dodać, że w ostatnim czasie również młodszy brat Szymona, Artur Skorupa zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów. 

- Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe w wyjeździe na Mistrzostwa Polski miastu Pszów oraz firmie DAMEX PSZÓW Damian Musioł, a także OSK MAROS - podsumowuje Krzysztof Skorupa.