Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

23 lipca zaczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród najlepszych zawodników świata są sportowcy z naszego regionu

TEKST AKTUALIZOWANY

W piątek 23 lipca rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. Podczas zmagań zobaczymy sportowców z naszego regionu. 

23 lipca zaczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród najlepszych zawodników świata są sportowcy z naszego regionu
Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będziemy mieli okazję kibicować mieszkańcom naszego regionu: Piotrowi Kuczerze, Julii Kowalczyk, Justynie Świety-Ersetic, Patrykowi Grzegorzewiczowi oraz Agacie Perenc.

Biegacze i zapaśnik z Raciborza

Najbardziej znaną zawodniczką reprezentującą region jest Justyna Święty-Ersetic. Według najnowszych doniesień biegaczka doznała kontuzji podczas treningów przed startem w Tokio i jej występ na igrzyskach stoi pod wielkim znakiem zapytania. Pochodząca z Raciborza polska lekkoatletka została zgłoszona do biegu indywidualnego na 400 metrów oraz sztafet żeńskiej i mieszanej.

Zawodniczka AZS-AWF Katowice to wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Zdobyła również dwa złote medale na Uniwersjadzie. 

Kolejnym zawodnikiem jest reprezentujący klub MKS-SMS Victoria Racibórz - Patryk Grzegorzewicz. Lekkoatleta z Raciborza jest zgłoszony do biegu indywidualnego na 400 metrów. Grzegorzewicz jest czołowym polskim zawodnikiem na tym dystansie. W przeszłości stawał na podium m.in halowych mistrzostw Polski w kategorii U18 i U20.

W Tokio zobaczymy również pochodzącego z Raciborza zapaśnika Denisa Kudlę, które reprezentuje Niemcy. To brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w kategorii 85 kg, wicemistrz świata z 2017 roku, a także brązowy medalista mistrzostw świata w 2019 roku, trzykrotny brązowy medalista mistrzostw Europy.

Judocy z Rybnika

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio wystąpią również judocy z Rybnika. w polskiej reprezentacji znaleźli się: Agata Perenc i Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) oraz Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik). Kwalifikację olimpijską w judo uzyskało łącznie sześciu reprezentantów Polski. 

Piotr Kuczera jest medalistą mistrzostw Europy seniorów, a także mistrzostw świata i Europy juniorów. Jest również wielokrotnym mistrzem kraju. Agata Perenc jest dwukrotną mistrzynią Polski seniorów oraz młodzieżowców. Julia Kowalczyk jest brązową medalistką mistrzostw świata oraz srebrną medalistką mistrzostw Europy.

Na liście rezerwowej polskiej kadry siatkarskiej znajduje się zawodnik Jastrzębskiego Węgla - Tomasz Fornal. Polski siatkarz gra na pozycji przyjmującego. W 2021 roku zdobył Mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem.

Wielka nieobecna

Jedną z największych nieobecnych w Tokio będzie Ewa Swoboda. Powody absencji opisane zostały w tym miejscu: 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].