Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

LKS Naprzód 46 Zawada obchodził jubileusz 75-lecia. Były mecze, zabawy, pokazy i festyn [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA]

Klub sportowy z wodzisławskiej dzielnicy Zawada w sobotę 21 sierpnia przygotował obchody 75-lecia. Oficjalną część wydarzenia rozpoczął krótki apel z udziałem zaproszonych gości i wręczeniem medali dla zasłużonych działaczy sportowych. 

LKS Naprzód 46 Zawada obchodził jubileusz 75-lecia. Były mecze, zabawy, pokazy i festyn [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA]
Jubileusz 75-lecia LKS Naprzód 46 Zawada przyciągnął mieszkańców, dzięki licznym atrakcjom, przygotowanym przez organizatorów. fot. Bartosz Kamczyk, LKS Naprzód 46 Zawada

LKS Naprzód 46 Zawada obchodził jubileusz 75-lecia. Były mecze, zabawy, pokazy i festyn [ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA]

Już na kilka tygodni przed jubileuszem przy boisku w Zawadzie widać było zwiększoną aktywność, aby przygotować wszystko jak najlepiej. Najpierw przedstawiciele klubu wraz z pomocnymi mieszkańcami usuwali ziemię i błoto, które osunęły się w maju na chodniki i dojścia do boiska. Kilka dni przed uroczystością zaangażowane panie piekły ciasta, przygotowywano nagrody do konkursów oraz przedmioty na licytacje. 

Obietnica nowego oświetlenia

W samym dniu imprezy już o 9.00 rano rozpoczęły się testy sprawnościowe na boisku, natomiast główne obchody przypadły na godziny popołudniowe. Najpierw działacze klubu na czele z prezesem Mateuszem Trzaskalikiem przyjęli gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości. Był m.in. prezydent Mieczysław Kieca oraz poseł Adam Gawęda i dyrektor biura senator Ewy Gawędy - Dominika Porwoł. Prezydent Mieczysław Kieca w ramach prezentu na jubileusz klubu zapowiedział utworzenie przy boisku nowego oświetlenia, co bardzo ucieszyło działaczy i sportowców LKS Zawada. 

Od zaproszonych gości klub otrzymał m.in. zestaw nowych piłek, nowy wózek do malowania linii boiskowych, a także pamiątkowe puchary i tablice. Podczas oficjalnej części pamiątkowymi medalami uhonorowano także zasłużonych działaczy sportowych i mieszkańców dzielnicy. 

Uhonorowani pamiątkowymi medalami z okazji 75-lecia powstania Ludowego Klubu Sportowego Naprzód 46 Zawada zostali:
 • Teresa Kmiecia
 • Józef Barański
 • Wojciech Baron
 • Tomasz Belta
 • Andrzej Brawański
 • Bernard Burek
 • Czesław Cichy
 • Franciszek Duda
 • Jan Elsner
 • Bogdan Fibic
 • Dariusz Gawryszuk
 • Jacek Grabiec
 • Jerzy Grzegorzek
 • Henryk Kubica
 • Wincenty Michałek
 • Zygmunt Migas
 • Jerzy Procek
 • Karol Prusowski
 • Franciszek Szczecina
 • Jan Zemło
Odznaczeniami przyznanymi przez Ludowe Zespoły Sportowe zostali uhonorowani:
Odznaczenie specjalne – Jerzy Grzegorzek
Złota odznaka: Bernard Burek, Dariusz Gawryszuk, Franciszek Szczecina, Franciszek Duda.
Srebna odznaka: Jerzy Procek, Jan Zemło, Wincenty Michałek.
Brązowa oznaka: Czesław Cichy, Jan Elsner, Józef Barański, Karol Prusowski.

Przyciągnęli mieszkańców na boisko

Aby świętować 75-lecie w dobrej atmosferze, sztab osób zaangażował się w przygotowanie festynu. Uczestnicy mogli zobaczyć mecze najmłodszych reprezentantów klubu, wziąć udział w pokazach przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie oraz zobaczyć widowiskowe pokazy treningów i chińskich technik quigong, w wykonaniu adeptów Klubu Sztuk Walki "Sanda" oraz trenera Bartosza Kamczyka. Były także występy artystyczne i na zakończenie wieczoru zabawa taneczna. Dla najmłodszych zorganizowano m.in. dmuchańce i możliwość starć w dmuchanych kulach. Były też liczne konkursy, animacje i strefa gastronomiczna. 

Kontynuacją obchodów jubileuszu będzie Turniej Zawada Cup, który zaplanowano na 28 sierpnia dla rocznika 2012 oraz 29 sierpnia dla rocznika 2009. 

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Yyyyy (185.241. * .193) 23.08.2021 21:23

Szwagrzak i Kieca razem hahaha