Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krwiodawcy starli się na boisku w Pszowie. Wygrała drużyna z Katowic [ZDJĘCIA]

Krwiodawcy skupieni wokół Klubu HDK PCK przy byłej KWK Anna w Pszowie zorganizowali turniej szóstek piłkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Pszowa. Wydarzenie miło podwójne dno, bo oprócz współzawodnictwa na boisku, krwiodawcy promowali zdrowy tryb życia i walkę z nałogami.

Krwiodawcy starli się na boisku w Pszowie. Wygrała drużyna z Katowic [ZDJĘCIA]
Krwiodawcy z Pszowa zajęli 2. miejsce w turnieju. Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy z Katowic, a trzecie strażacy z Jastrzębia-Zdroju.

Krwiodawcy starli się na boisku w Pszowie. Wygrała drużyna z Katowic [ZDJĘCIA]

Dzięki pomocy urzędu miasta i sponsorów pszowskim krwiodawcom udało się zorganizować ciekawe wydarzenie sportowe, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na rozegranie turnieju na terenie orlika przy ul. Kraszewskiego w Pszowie. - W turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Pszów udział wzięło 8 tym razem drużyn. Była to już 5. edycja tego wydarzenia. W tym roku udało się znakomicie dzięki wsparciu urzędu oraz sponsorów. Widzimy, że ludzie potrzebują sportu i aktywnego życia, a w pandemii dostęp do sportu dla niektórych mógł być utrudniony. Dlatego też w tym roku promujemy walkę z uzależnieniem naszych czasów – od telefonów i internetu – mówi Tomasz Czech, członek Klubu HDK PCK Pszów przy byłej kopalni Anna, a jednocześnie jeden z zawodników pszowskiej drużyny. Na turnieju udział wzięły drużyny z Katowic-Bogucic, Knurowa, Jastrzębia-Zdroju, Rydułtów, Wodzisławia Śląskiego i Pszowa. - Możemy dzięki temu wydarzeniu promować zarówno krwiodawstwo, jak i walkę z nałogami – zaznacza Mariusz Sylwesiuk, prezes Klubu HDK PCK Pszów.

- Bardzo cieszy mnie taka rywalizacja i fakt, że do Pszowa przyjechali zawodnicy z całego regionu. Wszystkim drużynom już na początku dziękowałem za udział, bo nie wszystkie imprezy cieszą się takim zainteresowaniem – podkreśla burmistrz Czesław Krzystała.

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła drużyna z Katowic-Bogucic. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze z Pszowa, a trzecie miejsce zajęła drużyna strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].