Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mariusz Blazy o dotacjach na sport: Sednem sprawy jest wysokość środków w budżecie

Podczas piątkowej konferencji prasowej koalicji większościowej w wodzisławskiej radzie miasta odniesiono się do tematu dotacji dla klubów sportowych, które przez prezydenta zostały przyznane zupełnie inaczej niż opiniowała to komisja oceniająca wnioski. Radny Mariusz Blazy wyraził obawy o sport seniorski w mieście. 

Mariusz Blazy o dotacjach na sport: Sednem sprawy jest wysokość środków w budżecie
Do tematu dotacji dla klubów radni koalicji większościowej odnieśli się podczas swojej konferencji prasowej.

Mariusz Blazy o dotacjach na sport: Sednem sprawy jest wysokość środków w budżecie

Komisja oceniająca wnioski składała się z 7 członków, także przedstawicieli urzędu miasta i zastępczyni prezydenta Izabeli Kalinowskiej. - Wierzę, że każdy z członków wnikliwie przeanalizował te wnioski i dokonał w swojej ocenie najbardziej racjonalnego podziału. Końcowe kwoty są niczym innym jak średnią matematyczną propozycji członków komisji. W ten sposób odpowiedziałem panu prezydentowi, a pani prezydent zapewne poinformowała o wszystkich kuluarach – podkreśla Mariusz Blazy, przewodniczący zespołu opiniującego, zastanawiając się nad przyjętym przez prezydenta algorytmem rozdania środków.

Dotacje dla dzieci, a co z seniorką?

- Dzieci chcą osiągnąć sukces w danej dyscyplinie, a rodzice chcą, aby te dzieci osiągnęły sukces. Popularność, wzorce, często moda, to przesłanki, którymi młody człowiek się kieruje. Tak było np. w przypadku „małyszomanii”, kiedy po sukcesie w skokach nagle zapełniły się wiślańskie i zakopiańskie kluby. Dlaczego dziewczynki trenują w SWD? Bo patrzą na swoje starsze koleżanki-zawodniczki i marzą o występie w SWD. Dlaczego w Wodzisławiu tak popularne są szkółki piłkarskie? Bo cały czas żyje duch Odry Wodzisław. Dziś, odbierając środki seniorom, bo pan prezydent podzielił środki wyłącznie na dzieci, a obciął totalnie SWD (stwierdzając, że na dobrą sprawę jest tam kilka dziewczynek, a reszta to seniorki), pan prezydent zabija te wzorce. Młodzież traci cel. Jeśli nie będzie seniorów w mieście, młodzież pojedzie trenować gdzie indziej – prorokuje Mariusz Blazy, zaznaczając, że koszty w sporcie nie rozkładają się proporcjonalnie na jednego zawodnika i nie można wrzucić wszystkich do jednego worka, choćby na podział dyscyplin na indywidualne i zespołowe.

Sprawdzą zarządzenie prezydenta

Przewodniczący rady miasta zapowiedział, że zarządzenie prezydenta zostanie przekazanie do nadzoru prawnego wojewody, aby zostało sprawdzone pod kątem formalnym. - Sednem sprawy nie jest podział, ale wysokość przeznaczonych na sport środków w budżecie. Nie da się dzielić coraz mniejszego jabłka na coraz większe kawałki – podkreśla Mariusz Blazy.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PeOwiec (85.14. * .118) 10.01.2022 10:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

P. blazy na sporcie to sie pan zna jak ja na kosmosie a że na tym wogóle się nie znam tak pan się zna na sporcie szczególnie w wodzisławiu oczywiście dla swoich znajomych którzy praktycznie nie maja dzieci w swoich klubach przyznał pan po 3-4 tys na osobe ot tyle w temacie