Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

VIII Bieg Sołecki w Lubomi - biegacze wsparci mocnym dopingiem mieszkańców Grabówki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Punktualnie o godz. 15.00 w niedzielne popołudnie 17 lipca spod Wiejskiego Domu Kultury w Grabówce wystartował VIII Bieg Sołecki, zainicjowany przez grupę biegową Dystans Lubomia oraz Personal Best. ZOBACZ ZDJĘCIA!

VIII Bieg Sołecki w Lubomi - biegacze wsparci mocnym dopingiem mieszkańców Grabówki [ZDJĘCIA, WIDEO]
VIII Bieg Sołecki w Lubomi z zapalonymi kibicami. fot. Szymon Kamczyk

VIII Bieg Sołecki w Lubomi - biegacze wsparci mocnym dopingiem mieszkańców Grabówki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Biegacze mieli do pokonania dystans 5 km, natomiast dla pasjonatów nordic walking przygotowano dystans 2,5 km. Zwycięzcą tegorocznego biegu na 5 km został Cyprian Grzelka z 1. numerem startowym. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Nowak z numerem 34. Pierwszą panią na mecie była Barbara Wojtyła z numerem 56.

Specjalną nagrodę przygotowano dla najlepszej grupy kibiców. Na trasie w trzech punktach ustawiły się sąsiedzkie drużyny, które mocno dopingowały uczestników biegu. Były flagi, wuwuzele, piszczałki, bębny oraz inne przedmioty robiące hałas. Przede wszystkim jednak mieszkańcy dopingowali zawodników swoimi głosami. Oferowali też wodę i inne napoje dla spragnionych, a także przygotowali na trasie zraszanie z domowych węży ogrodowych. 

- Skrzyknęliśmy się po sąsiedzku i każdy coś przygotował. Fajnie, że trasa biegła obok naszych domów, mogliśmy pokibicować - od dziadków do wnuczków, a po kibicowaniu możemy urządzić sąsiedzką imprezę - mówili nam zaangażowani kibice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~C_Grzelka (91.193. * .213) 19.07.2022 18:12

Nie Grzelak tylko Grzelka !!! Proszę o konieczne naprawienie błędu w nazwisku