Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy - 147 biegaczy na starcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Biegacze po zapadnięciu zmroku ustawili się na linii startowej przy Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks", aby wziąć udział w 29. Ogólnopolskim Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. W tym roku wyjątkowym, bo właśnie po ciemku. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy - 147 biegaczy na starcie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Biegacze na starcie 29. Ogólnopolskiego Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. fot. S. Kamczyk

Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy - 147 biegaczy na starcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Biegacze mieli do pokonania 5 km w dwóch pętlach lub w biegu towarzyszącym 10 km w czterech pętlach. Na starcie stanęło w tym roku 147 biegaczy. 

Na start biegu wystrzelił burmistrz miasta Marcin Połomski, a uczestnicy wystartowali. Bieg był zwieńczeniem trzeciego dnia tegorocznych Dni Rydułtów, w którym odbył się Dzień Stowarzyszeń. Więcej o tym wydarzeniu możecie przeczytać TUTAJ

Pierwszym biegaczem, który przekroczył linię mety i tym samym wywalczył Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy był Tomasz Wójcik ze 105. numerem startowym. 

Jeszcze dwie imprezy w ramach Dni Rydułtów

W sobotę 27.08 o 8.00 na kortach przy ul. Bema odbędzie się Turniej Tenisa Ziemnego. O 16.30 na stadionie miejskim mecz Polska-Czechy, a od 18.00 na tężni Dzień Frelki i Karlusa:Silent Disco z 3 DJ'ami, fireshow i lasershow, kino plenerowe, Festiwal Kolorów, strefa relaksu i strefa gastronomiczna, parking RCK „Feniks”.

W niedzielę natomiast zaplanowano o godz. 7.00 zawody wędkarskie na akwenie "Bażyna", o 9.00 turniej siatkówki plażowej na boisku przy SP4, a także Rydułtowska Wampiriada (rynek). Od 10.00 w RCK "Feniks" konwent gier planszowych GRYDCON. Od 17.00 w okolicy firmy Techpol na terenie strefy gospodarczej wyścigi na rolkach, hulajnogach, deskorolkach i wrotkach oraz rowerkach biegowych. 

ZOBACZ FOTORELACJE Z POPRZEDNICH WYDARZEŃ DNI RYDUŁTÓW 2022:

DZIEŃ BAJTLA W RCK - 24.08.2022

DZIEŃ GIZDA NA RYDUŁTOWSKIEJ FIKOŁKOWNI RAFA - 25.08

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].