Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na starcie ponad pół tysiąca osób. Powiatowy Rajd Rowerowy zgromadził tłumy [ZDJĘCIA]

Po dwóch latach przerwy powrócił Powiatowy Rajd Rowerowy w Wodzisławiu Śl. - To największe tego typu wydarzenie sportowe w regionie, w którym wzięły udział całe rodziny - słyszymy w wodzisławskim starostwie.

Na starcie ponad pół tysiąca osób. Powiatowy Rajd Rowerowy zgromadził tłumy [ZDJĘCIA]
Ostatecznie pakiety startowe odebrało 580 rowerzystów. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i seniorów.

28 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji, odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego, organizowanego już po raz 22. przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. W 32-kilometrową trasę wyjechało ponad pół tysiąca uczestników.

Tegoroczna XXII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego rozpoczęła się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śl. Tam uczestników przywitali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu powiatu Krystyna Kuczera, którzy dokonali oficjalnego otwarcia wydarzenia. Trasa rajdu prowadziła przez Wodzisław Śl., Turzę Śląską, Łaziska, Godów, Skrzyszów i Podbucze, skąd rowerzyści wrócili do Wodzisławia Śl. Część trasy biegła przez Żelazny Szlak Rowerowy. Uczestnicy pokonali łącznie 32,5 kilometra.

Po niespełna czterech godzinach jazdy rowerzyści wrócili na teren Rodzinnego Parku Rozrywki, gdzie czekał na nich posiłek regeneracyjny oraz szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były m.in.: konkursy, koncerty, pokazy taneczne, rękodzieło, warsztaty dla dzieci, a nawet drezyna. O atrakcje zadbały m.in. organizacje, które na co dzień działają na terenie powiatu wodzisławskiego i które prezentowały się podczas niedzielnego Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Na „Trzech Wzgórzach” były też stanowiska rekonstrukcyjno – historyczne oraz wystawa sprzętu militarnego wraz z prezentacją umundurowania oraz broni i wystawą historyczną. Podczas Festiwalu nagrodzono laureatów konkursów odbywających się w trakcie Festiwalu, a także laureatów Powiatowego Konkursu Fotograficznego.

- Na tegoroczną edycję rajdu zapisało się 600 osób. Ostatecznie pakiety startowe odebrało 580 rowerzystów. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i seniorów. Tradycyjnie też w XXII Powiatowym Rajdzie Rowerowym największym tego typu wydarzeniu sportowym w regionie, wzięły udział całe rodziny, zamieszkujące głównie na terenie powiatu wodzisławskiego - przekazuje Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że cała impreza przebiegła bezpiecznie, a zadbali o to funkcjonariusze z KPP w Wodzisławiu Śl., strażacy z OSP Godów i OSP Pszów oraz Sekcja Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, z kierownikiem rajdu, Pawłem Kowolem na czele.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].