Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia poczuła różnicę. W IV lidze straty odrabia się trudniej

- W okręgówce stratę bramki czy dwóch można szybko odrobić. Klasę wyżej już tak łatwo nie jest - mówił po przegranym meczu u siebie trener unitów Dawid Plizga. Do przerwy gospodarze remisowali. Gola na wagę 3 punktów goście strzelili w końcowej fazie spotkania. Wcześniej unici byli bliscy gola - piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Unia poczuła różnicę. W IV lidze straty odrabia się trudniej
Raciborzanie doznali pierwszej w tym sezonie porażki u siebie. Przegrali z LKS Czaniec 1:2

Materiał wideo:

Gospodarze mieli wiele sposobności by pokonać bramkarza gości, ale razili nieskutecznością. - Kiedy ma się okazję, trzeba ją wykorzystać. Jak tego nie będziemy robili, to nie możemy liczyć, że wygramy mecz - zaznaczył trener.

Gola dla gospodarzy na 1:1 zdobył w 42 minucie Gabriel Szotek. Taka bramka do szatni dawała nadzieję na korzystny rezultat końcowy.

Dawid Plizga przyznał, że z analiz spotkań wynika to, na co zwracają uwagę kibice - póki na murawie biega trener, zespół ma inną wartość. Gdy Plizga schodzi z boiska, drużyna gra gorzej. - Musimy sobie z tym radzić. Drużyna musi umieć grać beze mnie. Są różne rzeczy jak kartki czy kontuzje i moja nieobecność może się przydarzyć. Cały czas pracujemy nad tym, żeby Unia czy ze mną czy beze mnie grała tak samo. Wierzę, że z czasem będzie to wyglądać lepiej - powiedziało Nowinom szkoleniowiec.

Jakie pozytywy można wyciągnąć z porażki z LKS Czaniec? - Są takowe, oczywiście. Pamiętajmy, że rywalizowaliśmy z czołowym zespołem IV ligi w naszej grupie. Na ich tle zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Nie wyglądało, że mierzą się z kimś od siebie słabszym. Zasłużyliśmy na ten punkt. Co najmniej - podkreślił D. Plizga. Zauważył, że Unici mieli dużo sytuacji, więcej niż przyjezdni.

Nad czym Unia będzie pracowała przed kolejnymi spotkaniami? - Nad poprawą gry w defensywie. Musimy być skuteczniejsi pod bramką rywala. Niezbędne jest szybkie odbudowanie ustawienia po stracie piłki. Sytuacji stwarzamy sobie bardzo dużo. Jak na beniaminka rozgrywek szczególnie. Mamy je nawet z lepszymi zespołami. Za mało ich wykorzystujemy - podsumował D. Plizga.

Końcowy fragemnt meczu transmitowaliśmy na żywo z Zamkowej. Uchwyciliśmy gola dla gości.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ende45 (169.59. * .219) 11.09.2022 11:34

paranoja z tą Unią. zainteresowanie meczami " ogromne" ( ale chyba tylko wśród komentujących ,przepłaconych hejterów, bo trybuny były puste!! ). wyniki praktycznie żadne a kasa z miasta wciągana jak przez odkurzacz.
nie nadrobią straconych bramek ale też nie nadrobią tej ogromnej straty finansowej, bo nie potrafią zarabiać a radni na ostatniej sesji zablokowali wreszcie prezydentowi możliwość wpłacania kasy do Unii bez zgody rady miasta. koniec jest bliski i bolesny.najgorzej na tym wyjdzie prezes, co potrafi tylko serwować cukierkowate uśmieszki.