Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zamiast Paruzela jest Rutowicz. Nowy prezes spółki Unia sprowadzi do Raciborza Dariusza Szpakowskiego

To już czwarty sternik klubu, odkąd Unia Racibórz stała się spółką komunalną. Kamil Paruzel wytrwał na stanowisku najdłużej z prezesów, ale jak poinformowały służby prasowe prezydenta - jego misja dobiegła końca. Następcą został Adam Rutowicz związany od lat z Unią.

Zamiast Paruzela jest Rutowicz. Nowy prezes spółki Unia sprowadzi do Raciborza Dariusza Szpakowskiego
Kamil Paruzel mówił Nowinom w Wielką Sobotę, że na efekty pracy z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną piłkarsko trzeba jeszcze zaczekać, a spółka to projekt długofalowy. Po świętach przestał być sternikiem klubu

Kamil Paruzel był trzecim prezesem spółki – po Krzysztofie Sałajczyku i Macieju Kozickim. Funkcję pełnił od 2 marca 2021 r.

Jeszcze w Wielką Sobotę prezes Paruzel udzielił Nowinom krótkiego wywiadu po wygranym przez klub meczu IV ligi - wysoko bo 5:0 z Błyskawicą Drogomyśl.

Plotki o rozstaniu z Kamilem Paruzelem nasiliły się pod koniec marca, wiedziały o tym kluby opozycji w Radzie Miasta Racibórz. W kuluarach dało się słyszeć, że prezesa Unii ma zastąpić ktoś na chwilę, żeby następnie powierzyć tę funkcję innej osobie. Włodarz nie podjął wówczas decyzji, a pytany o pogłoski, unikał komentarza, tylko wspólnie z byłym już prezesem Unii posadził drzewa na stadionie przy Srebrnej. Podkreślał jedynie, że nie zamierza posłuchać podpowiedzi radnych opozycji, by zlikwidować spółkę.

Dariusz Polowy sadzi drzewka z Kamilem Paruzelem

Czytaj więcej:

https://www.nowiny.pl/218678-zielona-srebrna-stadion-unii-przyozdobia-nowe-drzewa-zdjecia.html

We wtorek 11 kwietnia Urząd Miasta w Raciborzu podał, że „duży i bardzo istotny etap budowy Unii Racibórz został zakończony, a wraz z nim zakończyła się misja Kamila Paruzela. Rada Nadzorcza podziękowała dotychczasowemu prezesowi za jego pracę i zaangażowanie w budowę klubu. Wyzwanie, przed którym stanął pan Paruzel, było bardzo trudne. Dzisiaj widać dobre efekty jego pracy”.

Adam Rutowicz do czasu wyłonienia nowego prezesa pokieruje miejską spółką. Na tym stanowisku zastąpił Kamila Paruzela

- Teraz czas na realizację kolejnych, nowych etapów życia Unii. Trzeba skupić się na zapewnieniu klubowi stabilności i silnej pozycji. Nowy prezes zarządu Spółki zostanie wyłoniony w konkursie. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu prezesem „technicznym” Unii Racibórz będzie Adam Rutowicz*. Termin rozstrzygnięcia ustalono na koniec kwietnia - czytamy w komunikacie prasowym raciborskiego magistratu. Unia Racibórz to miejska spółka, w której wszystkie udziały należą do miasta.

*Tak nowego prezesa przedstawił raciborski magistrat: Adam Rutowicz to osoba dobrze znana w środowisku piłkarskim.
Posiada bogate doświadczenie w działalności sportowej. Od wielu lat społecznie działa podczas organizacji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Raciborzu, a od 2016 roku do 2023 był sekretarzem stowarzyszenia KS Unia Racibórz. Od ponad roku społecznie działa na rzecz zagospodarowania stadionu przy ul. Srebrnej. Zawodowo pan Rutowicz związany jest ze Strażą Graniczną. W ramach służby ukończył kursy kadry kierowniczej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Ponadto ukończył też studia podyplomowe w zakresie zarządzania systemami logistycznymi. Warto wspomnieć, że tematem pracy magisterskiej pana Adama była "Historia Klubu Sportowego Unia Racibórz - sekcja piłka nożna".

Adam Rutowicz to pasjonat futbolu i Unii Racibórz. Tu podczas ostatniej akcji sadzenia drzew na stadionie przy Srebrnej

Ostatnio Rutowicz wygrał konkurs grantowy w raciborskiej bibliotece, proponując projekt „Dotknij Ligi Mistrzów w Bibliotece”. W ramach tego przedsięwzięcia do książnicy przyjedzie słynny komentator piłkarski Dariusz Szpakowski przez kilka dekad komentujący w TVP najważniejsze mecze. Projekt zakłada również warsztaty z uznanym trenerem formacji młodzieżowych Markiem Śledziem, ekspertem pracującym dla Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Sałajczyk

Były prezes spółki komunalnej - Unia Racibórz sp. z o.o.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~uniaaaaaaaaaaa (188.172. * .72) 13.04.2023 07:22

pamiętamy jak w czerwcu 2020 roku Dariusz Narcyz Chwalipięta publicznie piętnował stowarzyszenia od sportu za nierzetelne i zmanipulowane sprawozdania( swoją drogą żadne ze stowarzyszeń/ klubów nie zaprotestowało do dziś... bo tak się Narcyza boją?). pamiętamy jak Dariusz Narcyz Chwalipięta obrazowo pokazywał szwindelki stowarzyszeń na wymyślonym przez siebie przykładzie zakupu dwu piłek za 10 000 zł( przykład adekwatny do rozumu Narcyza) i chyba do radnych to przemówiło bo dali zgodę na utworzenie społki.. minęły 3 lata spółka doi miasto kilkakrotnie więcej niż stowarzyszenie, kombinowanie w papierach ma tez większe niz stowarzyszenie bo w tym bierze udział i Narcyz i 3 panie z rady nadzorczej ,co tak Narcyza adorują, że zapominają o przepisach i procedurach. wszystko na nic, czterech prezesów od Narcyza zarżnęło spółkę, wiec teraz jest pomysł taki by facet ze stowarzyszenia ,tego od 2 piłek za 10 tysia,poprowadził spółkę juz na dno dna. widać Narcyzowi pomysły się wyczerpały bo za bardzo się na pozowaniu skupia i produkcji bilbordów. czy ten nowy ma badania lekarskie i czy zapoznał się ze stanem spółki? chyba nie ,bo jak miał to zrobić skoro dokumentów finansowych spółki ,tych aktualnych .. podobno nie ma.

~czemucenzora (159.8. * .188) 12.04.2023 22:56

To ja, Narcyz się nazywam
Czcigodny Panie Radny , ja zawsze was wykiwam.
Kocham siebie na plakatach ,to wiadomość jest dla świata :
Pewny człowiek obiecuje , a nigdy nie dotrzymuje!!

To ja, Narcyz się nazywam
Szanowny Panie Radny , ja nigdy nie przegrywam
Jestem śliczny jak Adonis, więc rozum jest mi po nic.
Z kartki przeczytać umiem , lecz niewiele rozumiem.,
nie mam nic prócz dwojga rąk..więc ile ile mogę łgać

~wer32 (193.105. * .177) 12.04.2023 20:43

jaki sternik? kolejny naiwny, któremu się wydaje, że nikt go nie sprawdzi. a swoja droga jeśli wywala się prezesa jeszcze przed oficjalnym pć inaczej jeśli kierował ja kompletny w tym obszarze abnegat, a nadzorowały go panie, którymi za ten nadzór powinno się zając jakieś ciało co bada kompetencje prawników.ten sternik chyba papierów nie widział skoro w to wszedł... ale cóż ...Unia stała nad przepaścią..ze sternikiem właśnie zrobi duży krok do przodu. TO KONIEC

~real_ista (78.31. * .129) 12.04.2023 12:11

Do poniżej: całkowita zgoda. Ja nie wypowiadam się czy ma być spółka czy inna forma, ale widac gołym okiem, że coś wreszcie dzieje i to w dobrym kierunku. W ogóle nie rozumiem tych radnych, którzy wiecznie zgłaszają jakieś pretensje do Unii i i do prezydenta, nie proponując nic konkretnego w zamian. Już nie mówiąc o tym, że chyba są też inne sprawy, którymi powinni się zajmować i za które biorą diety.

~Belfer_2023 (78.31. * .146) 12.04.2023 08:43

Cieszy mnie to, że prezydent zdecydował się na taką zmianę, cieszy też to, że postawił na społecznika oddanemu temu klubowi, który wiele razy potrafił ściągnąć rodziców do różnego rodzaju prac społecznych. Pozostaje nam trzymać kciuki, pomagać i przestańmy krytykować ten projekt, jakim jest ta spółka sportowa o charakterze prospołecznym, której głównym celem jest zagospodarowanie wolnego czasu jak największej grupie dzieci i młodzieży. A piszę to z perspektywy doświadczeń i wiedzy nauczyciela, który wie i widzi, co się dzieje, z dziećmi, dla których my dorośli nie mamy czasu i nie mamy też często alternatywy na spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

~DarekPolewazwszystkich (5.173. * .83) 12.04.2023 08:28

Racibirska Unia wychodzi na prisra prezez Paruzel byl tak dobry,że Polowy zamienił go na kilka dni na technicznego LO matko tu i Bareja wymięka przy tym Dariuszu Polowym raciborska komedia pt.Trolle Polowego prawdę ci powiedzą" :):):)

~MamaDanutaKibicUnii (143.244. * .79) 11.04.2023 23:38

No to teraz hamulcowym pozostaje już tylko zamknięcie i likwidację stadionu na Srebrnej aby i seniorzy i młodzież i dzieci nie trenowali i nie grali. Aby w końcu nic nie było, aby wszystko zablokować.

~Tomasz4586 (5.187. * .134) 11.04.2023 23:33

Unia Racibórz od kiedy stała się spółką sportową cały czas się rozwija i poprawia. Na nic przeszkadzanie Szukalskiej, Lenka, Czernera, Klimy, Mainusza, Labusa i innych. Unici nie dajcie się.

~MarekLab (45.134. * .232) 11.04.2023 23:30

Hamulcowym od Lenka i Szukalskiej zrzedły miny. Na nic przeszkadzanie. Unia się nie da.

~SportowiecRAC (5.184. * .4) 11.04.2023 23:28

Dla mnie bardzo dobre rozwiązanie. Przed Unią kolejny etap. Dalej do przodu.

~Tableu (45.248. * .52) 11.04.2023 22:44

Raciborska Unia w końcu wychodzi na prostą