Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

3.liga: Zwycięstwo Unii Turza nad Górnikiem Polkowice [ZDJĘCIA]

Unia Turza odniosła pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie, wygrywając z dotychczasowym liderem Górnikiem Polkowice 2:0 na własnym boisku.

3.liga: Zwycięstwo Unii Turza nad Górnikiem Polkowice [ZDJĘCIA]Z.Harazim
Unia Turza wygrywa pierwsze spotkanie w 3 lidze z Górnikiem Polkowice

W sobotnim (19.08) spotkaniu Unia Turza wywołała sensację, pokonując dotychczasowego lidera, Górnika Polkowice, wynikiem 2:0. To pierwsze zwycięstwo Unii w tegorocznym sezonie, które niespodziewanie przyszło właśnie z tak wymagającym rywalem.

Spotkanie pełne było nieoczekiwanych zwrotów akcji i emocji. Mimo że przez większą część drugiej połowy to Górnik dążył do przejęcia kontroli nad meczem, defensywa Unii Turza okazała się nie do przejścia. Doświadczeni gracze, Szymon Jary i Mateusz Bodzioch, doskonale kierowali obroną, nie dopuszczając rywali do skutecznych strzałów na bramkę.

Bramki dla Unii zdobyli: Sławomir Musiolik z rzutu karnego oraz Mateusz Wenglorz strzałem po "dłuższym rogu"

Po meczu:

Sławomir Musiolik strzelec pierwszej bramki dla Unii
Sławomir Musiolik strzelec pierwszej bramki dla Unii

Porozmawialiśmy ze strzelcem pierwszego gola. Oto co powiedział Sławomir Musiolik:

Wiedzieliśmy czego się spodziewać po rywalu, analizowaliśmy jego gre i doskonale znaliśmy jego atuty. Uważam, ze zagraliśmy dobrze jako cała druzyna w kompakcie z tyłu i wykorzystaliśmy w końcu sytuacje z przodu, co nie udawało się w poprzednich spotkaniach. Cieszymy się bardzo z 3 punktów z tak mocnym rywalem, ale patrzymy do przodu i mamy przed sobą dwa ważne spotkania z rezerwami Śląska Wrocław oraz Pniowkiem Pawlowice przed swoją publicznością i liczymy na 6 punktów żeby zadomowić się w górnej części tabeli ligowej.

Kolejnym wyzwaniem dla Unii Turza będzie środowe (23/08/2023) spotkanie z rezerwami Śląska Wrocław.

KS UNIA TURZA – KS GÓRNIK POLKOWICE 2:0 (1:0)

1 – 0 Alan Madaliński 23 min. (samobójcza)

2 – 0 Wojciech Wenglorz 71 min. asysta Mateusz Danieluk

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Oskar Wala, Szymon Jary, Mateusz Bodzioch – Wojciech Wenglorz (73. Michał Gałecki), Tomasz Krężelok, Patryk Witkowski (82. Dominik Klimkiewicz), Michał Mazur – Sławomir Musiolik (73. Mateusz Popczyk), Przemysław Brychlik (57. Mateusz Danieluk), Natan Wysiński (57. Arkadiusz Woś)

Rezerwowi: Wiktor Gorel, Mikołaj Polczyk, Paweł Staniczek, Adam Fojcik.

 Trener: Marek Hanzel


KS GÓRNIK POLKOWICE: Alan Madaliński – Karol Fryzowicz (84. Jakub Rogalski), Krzysztof Wingralek, Mateusz Magdziak, Jarosław Ratajczak – Marcel Górski (73. Maciej Bancewicz), Rafał Karmelita, Yevhenii Bilokin, Jakub Ryś (73. Kamil Wacławczyk), Filip Baranowski (46. Marcin Gołębiowski) – Kamil Chiliński (46. Kacper Bajerski).

Rezerwowi: Błażej Niezgoda, Patryk Poręba, Kacper Poczwardowski, Adam Mazurowski.

Trener: Michał Kowbel

Widzów: 200

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].