Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odra Wodzisław kontra ROW Rybnik bez kibiców gości

Już w najbliższą sobotę, 30 września 2023 roku, na boisku przy Bogumińskiej 8, odbędzie się emocjonujące derbowe spotkanie Odry Wodzisław i ROW-u Rybnik, będące częścią 9. kolejki rozgrywek IV ligi grupy 2.

Odra Wodzisław kontra ROW Rybnik bez kibiców gości
Po lustracji stadionu przez Policję mecz derbowy odbędzie się bez kibiców gości

Mecz podwyższonego ryzyka

Jak podano w komunikacie klubu Odry Wodzisław:

"Dokonana w ostatnich dniach ponowna lustracja stadionu przez wyspecjalizowane jednostki Policji, z uwagi na niedostateczne zabezpieczenia infrastrukturalne obiektu nie dopuściła do możliwości wprowadzenia zorganizowanej grupy kibiców gości"

Ostatni mecz z kibicami Odry i ROW-u rozegrano dwa lata temu

Ostatnim wyjątkiem od tej reguły było spotkanie Pucharu Polski, które miało miejsce 13 października 2021 roku i zostało rozegrane w Rybniku. Była to chwila, na którą czekali wszyscy fani piłki nożnej w regionie.

Mecz pomiędzy ROW-em Rybnik i Odrą Wodzisław podczas PP 13.10.2021 r. na stadionie w Rybniku

Jednakże większość spotkań ligowych odbywa się bez kibiców, co jest rzeczywistością, którą trudno zaakceptować tym, którzy pragną uczestniczyć w tych emocjonujących derbach na żywo. Mówimy tutaj o możliwości przyjmowania grup zorganizowanych przez wodzisławski klub. 

Niezależnie od braku kibiców na trybunach, rywalizacja między Odrą Wodzisław a ROW-em Rybnik pozostaje niezmieniona. Kibice, choć nie mogą być obecni fizycznie na stadionie, wciąż wspierają swoje drużyny, tworząc niesamowitą atmosferę w mediach społecznościowych.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli znowu cieszyć się tymi derbami na stadionach z pełną kibicowską pasją. Jednak do tego czasu będziemy nadal przyglądać się rywalizacji między Odrą Wodzisław a ROW-em Rybnik w obecnych warunkach.

Mimo wszystko klub Odra Wodzisław zaprasza swoich kibiców do obejrzenia widowiska na trybunach, zachęcając do zakupu wyjątkowych biletów imiennych.

Kibice Odry Wodzisław podczas spotkania PP 13.10.2021 r. w Rybniku

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Don_C 28.09.2023 22:56

Kustosz MOSiR zaprasza kibiców gości do Dziupli za 4,5 mln na stadionie. Gwarantowany full wypas z placem zabaw i poradnią psychologiczną.Zaś prezes zaprasza na 5 ligę za 20 zeta ( nie mylić z Zeta Jones) W cenie biletu zwiedzanie Estadio Da Dziupla,podziwianie wozów Inspekcji transportu drogowego i lekcje jazdy na placu. Liczba biletów ograniczona 10.000- wskazany pośpiech.

~Załamka (46.134. * .144) 28.09.2023 20:37

Stadion jest w opłakanym stanie i przynosi wstyd. Lepiej żeby goście kibice tu nie przyjeżdżali i potem się nie szydzili. ;(((

~Aniodraanirow (81.30. * .201) 28.09.2023 20:23

Teraz wszystkie kluby powinny odmawiać wpuszczenia kibiców odry do siebie... jeszcze to hasło "to nie mecz to wojna". Śmieszne, zawodnicy Rowu bez wsparcia. kibice odry powinni każdy mecz wyjazdowy oglądać w internecie... najłatwiej nie wpuścić i tyle...

~arteks1922 (46.204. * .32) 28.09.2023 18:54
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A skąd kibiców rowa, by miało tyle przyjechać, jak ich nie jest więcej jak 90-ciu?
..."wpuśćmy ich, a potem sprawdzimy kim są"..

MGol 28.09.2023 15:50

Policja przy pierwszej lustracji nie miała zastrzeżeń, przy drugiej nakazała wzmocnie płotu sektora gości o długości 60m. MOSIR teraz odpowiada, że był gotowy to zrobić ale nie daje w odpowiedzi znać ile czasu by im to zajęło oraz czy byłby czas na ponowną lustrację obiektu i podpisanie umowy z firmą ochroniarską. Co wówczas gdyby klub podpisał umowę na zabezpieczenie meczu na mecz z Rowem a MOSiR by się nie wywiązał ze swoich ustaleń albo policja by dopatrzyła się czegoś jeszcze. A no nic, klub by musiał wywiązać się ze swojej umowy i wyrzucić de facto ładnych kilkadziesiąt tysięcy za zabezpieczenie meczu. Ustawa o imprezach masowych o podwyższonym ryzyku, niesie ze sobą szereg wymogów, które musi spełnić organizator dlatego pytam się po pierwsze dlaczego MOSiR prze lata tak zaniedbał stadion oraz sektor kibiców gości, kiedy już dawno było wiadome, że ten nie nadaje się do użytku. Po drugie za stan zarządzania obiektami odpowiada dyrektor MOSiR-u i to on powinien ponieść konsekwencje za swoje lata niegospodarności bo prezydent oczywiście rączki umyje a przypomnę, że w czasach ekstraklasy pamiętam mecz Odra- Górnik, kiedy na trybunach zasiadło około 8 tyś. a kibiców gości było ponad 1500. Teraz nie potrafi się zorganizować meczu na 2 tyś z 300 kibicami gości. Zaznaczyć, jeszcze. trzeba fakt, że połowa stadionu jest wyłączona z użytkowania i jego obecna pojemność to 2200 plus bodajże sektor gości (300), czyli 2500 miejsc. Wstyd jak dbacie o infrastrukturę bo kibice z Rybnika i tak pewnie przyjadą.

~Igo (89.64. * .19) 28.09.2023 15:24

Skoro kibice lecha potrafili wpuscic biboli legii na wlasny sektor to i w tym przypadku mogloby tak byc. W takich przypadkach nie ma agresji miedzy grupami taka kibicowska zasada. Na przekur wszystkim,!

~bleee (5.184. * .225) 28.09.2023 15:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jak już to od żaboli, u których pryszczate gimbusy z rowa zawsze żebrzą o wsparcie :) Każdy wie, że rów nie ma kibiców. Na kolana!

~PeOwiec1 (155.133. * .231) 28.09.2023 14:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To nie policja tylko kibice odry żeś..li się w majty że dostana po buzi od rowu

~Truee (31.0. * .221) 28.09.2023 07:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie rozumiem postawy Policji w tej sprawie. Trzeba było dać 200 biletów przyjezdnym i było by zdecydowanie ok. Choć jak zawsze lepiej nie wpuszczać bo trzeba wydać pieniądze, których i tak w Wodzisławiu nie ma. Mimo wszystko policja i tak będzie jeździć od wsi do wsi.

~Kibic01 (5.173. * .158) 27.09.2023 22:46
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ale sobotni mecz będzie z udziałem kibiców, sprzedaż biletów już od dwóch tygodni jest przecież prowadzona. Na spotkanie nie będzie mogła wejsc grupach kibiców gości (co jest niestety przykre). Stadion w Wodzisławiu to pół ruina, stąd też taka decyzja służb pewnie...