Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

III Liga: Przegrana Unii Turza na zakończenie rundy jesiennej [ZDJĘCIA, RELACJA]

W imponującym stylu Górnik II Zabrze pokonał Unię Turza Śląska 4:0. Bohaterem spotkania okazał się niezawodny Marcin Wodecki.

III Liga: Przegrana Unii Turza na zakończenie rundy jesiennej [ZDJĘCIA, RELACJA]Z.Harazim
Unia Turza przegrywa z Górnikiem II Zabrze w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej

Mecz, który rozpoczął się bardzo wyrównanie, szybko przechylił się na korzyść gospodarzy, a tempo i płynność akcji "Trójkolorowych" sprawiły, że spotkanie było prawdziwą ucztą dla fanów zgromadzonych dzisiaj na stadionie Walki Zabrze. 

Wodecki Show

W 22. minucie po świetnym podaniu Aleksandra Tobolika — Mateusz Kulig otworzył wynik spotkania, umieszczając piłkę w siatce. Chwilę później, w 30. minucie, Marcin Wodecki huknął z dystansu, strzał w okienko nie do obrony i mieliśmy 2:0. To był gol godny największych piłkarskich aren świata.

Po przerwie, mimo zaangażowania Unii, to gospodarze nadal kontrolowali boisko. W 78. Marcin Wodecki, strzelając z rzutu wolnego, podwyższył wynik na 3:0. Kropkę nad "i" postawił Adrian Dziedzic, skutecznie realizując rzut karny po faulu na Toboliku.

Mateusz Danieluk (Unia Turza Śląska)

Po meczu - rozmawiamy z Mateuszem Danielukiem, zawodnikiem Unii Turza Śląska

- Jak skomentuje pan dzisiejsze spotkanie?

- Uważam, że drużyna Górnika zasłużyła na zwycięstwo, przeważali w meczu i stworzyli więcej sytuacji. My również mieliśmy swoje szanse, ale niestety czegoś brakowało.

- Czego tak naprawdę brakowało? Bo jednak Górnik od pierwszej połowy postawił na swoje?

- Na pewno drużyna Górnika była lepiej przygotowana pod względem motorycznym, co wynika z liczby treningów. Dodatkowo mieli konkretny plan na ten mecz. Byli bardzo dobrze zorganizowani i myślę, że to zaważyło o wyniku.

Skrót spotkania:

Górnik II Zabrze – Unia Turza Śląska 4:0 (2:0)

1:0 – Kulig 22′

2:0 – Wodecki 30′

3:0 – Wodecki 78′

4:0 – Dziedzic 87′

Widzów: 100

Składy

Górnik II: Jeleń – Ogórek, Michalski, Capiga, Trubnikov (88′ Mansfeld), Pochcioł, Dziedzic, Wodecki [c] (88′ Pilch), Chmarek (75′ Włodarczyk), Kulig (79′ Niedźwiedzki), Tobolik

Unia: Gorel – Polczyk , Orzeł, Rychlik, Jary [c], Wenglorz, Wysiński, Klimkiewicz, Witkowski, Krężelok, Benvindo

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].