Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odra Wodzisław z apelem do radnych i prezydenta. Czy klub podzieli los SWD?

Prezes klubu Odra Wodzisław sp. z o.o. Marcin Piwoński wystosował apel do radnych i prezydenta w sprawie braku wsparcia finansowego ze strony miasta. Klub znalazł się pod ścianą, bo działacze podobnie jak w roku ubiegłym liczyli na miejski przetarg na promocję przez kluby sportowe. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta m.in. na spotkaniach w dzielnicach, ten jednak się nie odbędzie. 

Odra Wodzisław z apelem do radnych i prezydenta. Czy klub podzieli los SWD?Zibi
Prezes Odry Marcin Piwoński wystosował apel do prezydenta i radnych, bo brak przetargu na promocję miasta przez kluby sportowe może okazać się finansowym gwoździem do trumny klubu.

Odra Wodzisław z apelem do radnych i prezydenta. Czy klub podzieli los SWD?

- W imieniu Zarządu Klubu Sportowego ODRA Wodzisław Śl. Sp. z o.o. z wielkim smutkiem i niepokojem muszę poinformować kolejny raz, że sytuacja finansowa klubu niestety ponownie jest krytyczna, a po 102 latach promowania naszego miasta znaleźliśmy się na zakręcie działalności. Głęboko wierzyliśmy, że nasze chwalone oficjalnie przez Pana prezydenta, radnych jak i samych mieszkańców działania w ostatnich 2 latach nie pozostaną bez echa, a Odra Wodzisław będzie mogła liczyć na wsparcie i dofinansowanie miejskie do swoich działań.

Współpraca z młodzieżą i innymi klubami

Przypomnijmy, że podpisane 4.01.2021 porozumienie na wniosek Pana Prezydenta pomiędzy młodzieżowym klubem MKP ODRA Centrum, a ODRA Wodzisław Śląski niestety wyklucza nasz klub z możliwości ubiegania się o finansowanie z uruchomionych projektów dotacyjnych, a wg ustaleń z tamtego okresu ewentualne wsparcie miejskie nasz klub mógł ubiegać się z innych źródeł – np. promocji miasta. Oba kluby bardzo solidnie wywiązują się z podpisanego porozumienia, a obecnie w szeregach pierwszej seniorskiej gra aż 7 wychowanków MKP ODRA Centrum. Współpracujemy z trenerami – organizujemy wspólne treningi, a prezesi obu klubów układają dalszą strategię na dalsze lata rozwoju piłki nożnej w Wodzisławiu Śląskim. Ponadto Odra Wodzisław ściśle współpracuje z drugą największą szkółką wodzisławską RAPID Wodzisław, a jej wychowankowie również zasilają już szeregi naszego klubu - zaznacza w przygotowanym apelu prezes Marcin Piwoński, wskazując m.in. na przekazywanie dla dzieci i młodzieży w ostatnich latach bezpłatnych karnetów (co roku ok. 800) na mecze. 

Piwoński przypomina także, że przy okazji zeszłorocznego przetargu na promocję miasta poprzez kluby sportowe Odra dokonała zjednoczenia różnych klubów z Wodzisławia Śląskiego, promując zdrowy styl życia i współorganizując kilkanaście imprez sportowych. Prezes Odry wspomina także ubiegłoroczne obchody 100-lecia klubu. 

- Zrealizowaliśmy prawdopodobnie wszelkie postulaty i zastrzeżenia jakie w poprzednich latach były kierowane do ODRY Wodzisław ze strony Pana prezydenta, radnych jak i samych mieszkańców. Klub organizacyjnie, wizerunkowo znów stał się mocnym punktem naszego miasta. Tymczasem niestety pomimo przekazania przez radnych miejskich środków miejskich na ten cel zostały ona wstrzymane przez co z przykrością muszę stwierdzić, że bardzo mocno zagrożony jest nawet start drużyny w rozpoczynających się obecnie rozgrywkach. Wodzisławski kibic, działacz, inwestor, zawodnik ma prawo w takich chwilach czuć się oszukany i zmęczony za pracę jaką wkłada w ponowną odbudowę ODRY Wodzisław - podsumowuje prezes Marcin Piwoński. 

Czemu nie ma przetargu?

Przypomnijmy, że podczas zebrania w dzielnicy Radlin II o przetarg na promocję miasta przez kluby pytał Alan Szatyło, kontrkandydat Mieczysława Kiecy w zbliżających się wyborach samorządowych, podobnie zresztą jak Marcin Piwoński, choć prezes Odry jeszcze oficjalnie nie zapowiedział swojego startu w wyborach prezydenta miasta. Alan Szatyło pytał wprost, czy brak organizacji przetargu, w którym zapewne wystartowałaby Odra Wodzisław, to kara za ambicje prezesa klubu? - Odpowiadając na tak skonstruowane pytanie, nie jest żadną karą za ambicje kogokolwiek. Rada miasta zabezpieczyła środki według swojego uznania. Dokonaliśmy analizy tak przydzielonych środków i dzisiaj, gdybyśmy ogłosili postępowanie przetargowe otwarte, a nie postępowanie przetargowe na promocję miasta poprzez Odrę, czy jakikolwiek inny klub, patrząc na to, po pierwsze, ten klub nie jest w wysokiej klasie rozgrywkowej, po drugie patrząc na ostatnie orzeczenia sądu w innej sprawie promocyjnej dla miasta, przetarg z dużą dozą prawdopodobieństwa, graniczącą z pewniością skończyłby się tym, że te pieniądze powędrowałyby do dowolnego w Polsce, wybranego klubu piłkarskiego w piłce męskiej, który po prostu promowałby miasto przez wywieszenie loga na swoich trybunach - odpowiedział Mieczysław Kieca, wspominając orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej i podkreślając, że postępowanie przetargowe jest otwarte i żaden zapis nie może preferować jednego podmiotu.  

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 27.02.2024 06:10

Jakich sponsorów ma zatem odra? śmiem twierdzić, że żadnych znaczących skoro jest tak źle. Od lat próbuje się reanimować trupa. Może warto spojrzeć na koszty w klubie.

~W30 (46.204. * .199) 27.02.2024 00:33

@mhl999-zajmij się swoimi Rydultowami i Rybnikiem jak nie masz nic sensownego do dodania

MGol 27.02.2024 00:09

Unię Turza Śl. sponsoruje pan Rek, czyli firma Rekpol oraz kilku mniejszych sponsorów. Do tego Unia otrzymała 100 tyś. zł dotacji z gminy Gorzyce. Praktycznie każdy klub wiejski czy miejski, dostaje dotacje większą, bądź mniejszą. W niektórych miastach Katowice, Zabrze, Chorzów, Bielsko, Gliwice, Sosnowiec, dotacje są wielomilionowe i często są realizowane przez spółki miejskie. W Jastrzębiu czy Bytomiu dotacje są milionowe a w miastach porównywalnych, czyli Raciborzu ( 330 tyś. zł. dla okręgówki) czy dla Polonii Łaziska Górne, wynosi około 500 tyś. ( 4 liga). Idąc niżej nawet w Radlinie dotacja na Górnika to 140 tyś. zł oraz prawie 10 mln na remont stadionu, z czego, większość pozyskana z dotacji. W Wodzisławiu dotacja na Odrę wynosi.... 0 zł.

~AriS (79.237. * .86) 26.02.2024 22:37

Jak to mozliwe inne kluby funkcjonuja
bez problemow, nawet wiejskie np.Turza i inne a w Odrze od x-lat tylko problemy
glownie finansowe i nie tylko!
Klub-Marka ktory zapisal sie zlotymi literami w histori polskiego futbolu w takich tarapatach?!
Trudno to zrozumiec…

mhl999 26.02.2024 19:17

ta sytuacja pokazuje tylko jedno odra już dawno powinna upaść

~Rudy717 (91.146. * .208) 24.02.2024 20:40
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Macie platformę dobrze wam tak

MGol 24.02.2024 20:05
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Szanowny Panie Prezydencie, może Pan odniesie się do tego jak "rozwijany" a w zasadzie zwijany jest sport w mieście. Jak wygląda hala widowiskowa, w niecałym 50 tysięcznym mieście? Widział Pan te kolejki na Wilchwach podczas dzisiejszej wystawy roślin? Widzi Pan z UM stadion, który powoli przechodzi w ruinę albo brak boisk z ze sztuczną nawierzchnią? Sport seniorski nie istnieje... Nie ma ani bazy sportowej, ani chęci by pomagać klubom. Czy to nie Pan obiecywał nowy stadion, nową halę iglo, pomoc klubom sportowym oraz zagospodarowanie terenów przejętych od szpitala wojewódzkiego na Wilchwach już w 2014 r?

~po (46.204. * .22) 24.02.2024 18:26

op- ponapinaj się jeszcze...

~Gregoryx (89.200. * .29) 24.02.2024 18:14
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Żenada temu panu już dziękujemy w Wodzisławiu od lat nic się nie dzieje miasto depresja jesteśmy 100 lat za choćby Rybnikiem na nic nie ma pieniędzy. Gdyby nie kibice tego klubu już dawno nie ma.Wielki szacunek dla tych ludzi którzy walczą o Odrę Pan Piwoński na prezydenta popieram

~Gąska (188.33. * .233) 24.02.2024 17:10
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kieca musi odejść! Won do Bielska

~op (91.192. * .86) 24.02.2024 15:01
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Dajcie juz spokoj Ile razy mozna skomlec o pomoc?. Grajcie amatorsko w okregowce jak nie ma sponsora