Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborzanie tłumnie kibicowali biało-czerwonym na Zamku [ZDJĘCIA]

W piątkowe ciepłe popołudnie na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu zebrały się tłumy kibiców. Reprezentacja Polski zmierzyła się z Austrią na Stadionie Olimpijskim w Berlinie w ramach rozgrywek UEFA Euro 2024.

Raciborzanie tłumnie kibicowali biało-czerwonym na Zamku [ZDJĘCIA]

Polska - Austria 1:3 (1:1) 

Bramki: krzysztof Piątek 30. - Geront Trauner 9., Christoph Baumgartner 66., Marko Arautović 78.-k

Polska: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski (46' Jakub Moder), Bartosz Slisz, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński - Adam Buksa (60' Robert Lewandowski), Krzysztof Piątek (60' Karol Świderski) 

Biało-czerwoni zmierzą się w kolejnym meczu z Francją we wtorek o godzinie 18:00.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tak_sobie (83.26. * .11) 29.06.2024 22:05

Tak dla porządku - PZPN (podobnie jak UEFA i FIFA) to prywatna organizacja nastawiona na zarabianie b. wielkich pieniędzy. A państwo (jedno czy drugie) nie ma żadnych możliwości ograniczania ich działalności. Przy takim np. EURO to państwo ponosi koszty, a UEFA zarabia. Ich potęga może być ograniczona w jeden tylko sposób - puste stadiony i żadnego zainteresowania "kibiców". Ale to utopia, więc nic się zmieni... Pozdrawiam wszystkich

~ZmotoryzowanyPatrol (46.112. * .78) 29.06.2024 16:16

W jakim stanie jest polska piłka nożna pokazują to wszelkie mistrzostwa, puchary. Nawet polskie media pokazują wyniki I i II klasy lig europejskich a o naszej tylko krótkie wzmianki. Niby mamy drużynę która ma zaplecze, jest nieźle finasowana, mamy kilku zawodników - ale nic z tego nie wynika. Część z zawodników jest u końcu kariery zawodowej, część jest powołana niemal na siłę - bo nie ma z kogo wybierać. Boiska - Orliki albo w fatalnym stanie albo pozamykane, w wielu miejscach zakazy gry w piłkę - więc skąd mamy mieć młodzież. Ostatni przykład z Poznania - boisko (które powstało z budżetu obywatelskiego - 0,5 mln zł) o które wnioskowali SAMI MIESZKAŃCY, teraz im przeszkadza hałas grających dzieci. CI SAMI mieszkańczy niedawno wywalczyli SĄDOWY ZAKAZ GRY w piłkę na tym obiekcie a teraz LIKWIDACJĘ boiska (też wydaną przez sąd). Również ci sami mieszkańcy - "kibice" się wściekają jak gra nasza reprezentacja i "że nie ma młodych". Młodzi zamiast grać z kolegami w piłkę to siedzą i grają w "Fifę" na konsolach. O różnicach zarobków piłkarzy i siatkarzy nie wspomnę...

~Obywatelka25 (91.204. * .100) 24.06.2024 15:58

Nie rozumiem kibiców - kiedy kibice stracą cierpliwość - cudem się dostajemy, przegrywamy a ministerstwo łoży na nich gigantyczną kasę. Dla przykładu - siatkarki i siatkarze zarabiają ułamek tego co piłkarze a wyniki? - niemal ciągle na podium - choć kasa jest dużo mniejsza. Pula nagród w Lidze Narodów w 2024 roku wyniosła 2,1 miliona dolarów. Dla porównania na piłkarskim Euro 2024 to 331 mln euro. Siatkarki za 3 miejsce zarobiły "ledwie" 403 tys USD ! Dla porównania reprezentacja Polski w piłce nożnej już za sam udział na Euro 2024 zgarnęła 9,25 mln euro, czyli prawie 40 milionów złotych. Za wartość Lewandowskiego można kupić obie reprezentacje siatkarskie i jeszcze zostanie na nagrody... W jakich warunkach trenują siatkarze a w jakich piłkarze. Piłkarze powinni wracać pieszo i przepraszać każdego za porażki. Trzeba zrobić naprawdę głęboką reformę całego PZPN i piłkarzy (tylko skąd brać młodych) i brać tylko tych - którzy naprawdę chcą grać z Orzełkiem na piersi (bo obecnie to raczej założenie koszulki reprezentacji powoduje "niemoc" i zanik umiejętności). A czas niektórych piłkarzy już się kończy lub skończył...

~Wiolekt (46.204. * .78) 23.06.2024 10:30

Polska piłka to kabaret.

~Rufi (46.134. * .237) 21.06.2024 23:37

Trzeci mecz to jak zwykle mecz o honor.