Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Puchar sołtysów w tenisie stołowym

To już X edycja Turnieju o Puchar Sołtysów w tenisie stołowym jaki odbył się w Szonowicach. W turnieju rywalizowały dzieci, młodzież i dorośli w różnych kategoriach wiekowych. (klasy I-III, klasy IV - VI, gimnazjum, młodzież, oraz dorośli). Łącznie w zawodach wystartowało około 100 zawodników. Zwycięscy otrzymali puchary i medale a dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek i napoje. Turniej zorganizowała i prowadziła Bożena Walaszek.

Zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych - od podstawówek, przez gimnazja po dorosłych - rywalizowali w hali sportowej szkoły w Szonowicach. Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysów organizowany jest tam już po raz 10.

- Przede wszystkim chodzi o integrację naszych małych środowisk - tłumaczy Bożena Walaszek, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku, pomysłodawczyni turnieju. - Praktycznie w każdej szkole są stoły do tenisa, sprzęt nie jest drogi, a zabawa jest przednia - dodaje.
Zawodnicy grają do dwóch wygranych setów, do 11 punktów. To rekreacja i strategiczne myślenie w jednym. - Dobry gracz? To sprytny gracz. Nie chodzi tylko o odbijanie piłeczki, głową też trzeba ruszyć, pomyśleć gdzie posłać piłeczkę, żeby zaskoczyć przeciwnika, żeby go zmęczyć. Trzeba pomyśleć i rozgryźć jego słaby punkt - wyjaśnia Bożena Walaszek.

Swoją drużynę do walki zagrzewał też wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka. - Prosta gra, proste zasady. To zabawa dla każdego, w każdym wieku. I wbrew pozorom naprawdę można się spocić - śmieje się wójt.

Martyna Herud ze szkoły podstawowej w Gamowie postanowiła wykorzystać turniej do podszlifowania swoich umiejętności. Recepta na sukces? - Dużo ćwiczyć, żeby mieć dobre serwy - mówi.
Jej koleżanka ze szkoły Martyna Schmidt w zawodach bierze udział pierwszy raz. - Do tej pory to tylko w szkole grałam, niezbyt profesjonalnie - zastrzega. - I pewnie nie uda mi się zbyt daleko zajść, ale najważniejsze żeby dużo ćwiczyć, próbować i się nie zrażać - mówi.

Jak zmobilizować dzieci i młodzież do sportu i rekreacji? - Wiele zależy od dorosłych, nauczycieli i rodziców. Bo jeśli dziewczyna żali się mamie, że dziś na wuefie nauczyciel pewnie wyciągnie ich do biegania, a mama wypisze jej zwolnienie bo dziewczyna biegać nie lubi, to nie jest to dobre. Jeśli młodzież zobaczy, że ja sama jestem w stanie przyjść w sobotę czy w niedzielę i zorganizować im aktywnie czas, to ma szansę ich to zmobilizować - dodaje nauczycielka.

WYNIKI

SZKOŁY PODSTAWOWE
KLASY I-III, DZIEWCZYNY

1M - STRZEDULA SIMONA - GAMÓW
2M - STRZEDUŁA KAROLINA - GAMÓW

KLASY I-III, CHŁOPCY

1M - SLIWKA SZYMON - KRZANOWICE
2M - STĘPIŃSKI SEBASTIAN - SZONOWICE
3M - JASZOWSKI PATRYK - SZONOWICE
4M - JEGLICZKA TOMASZ - GAMÓW
5M RUMPEL MARCEL - SZONOWICE
6M - BRIKS KEVIN - SZONOWICE

KLASY IV-VI, DZIEWCZYNY

1M - KAMPIK NANDA - GAMÓW
2M - JEGLICZKA MAŁGORZATA - GAMÓW
3M - WALASZEK ANNA - RUDNIK
4M - CZEKAŁA KARINA - GAMÓW
5M - DEPTA ALEKSANDRA - RUDNIK
6M - KAŁUŻA DOROTA - RUDNIK

KLASY IV-VI CHŁOPCY

1M - WILCZEK RAFAŁ - GAMÓW
2M - STĘPIŃSKI PAWEŁ - SZONOWICE
3M -URBANOWICZ MATEUSZ - SZONOWICE
4M - BEDNAREK KRZYSZTOF - SZONOWICE
5M - JASZOWSKI KAMIL - SZONOWICE
6M - WILCZEK ROMAN - GAMÓW

GIMNAZJUM - DZIEWCZYNY

1M- PIERUSZKA KAROLINA - GAMÓW
2M -CZEKAŁA SANDRA - GAMÓW
3M - WANIEK WERONIKA - GAMÓW
4M - WILCZEK MARIANNA - GAMÓW
5M - SUKIENNIK PATRYCJA - RUDNIK
6M - BIAŁDYGA KATARZYNA - RUDNIK


GIMNAZJUM - CHŁOPCY

1M - PLUTA SZYMON - KRZANOWICE
2M - RUMPEL WOJCIECH - SZONOWICE
3M - WILCZEK MARCIN - GAMÓW
4M - MIKA ANDRZEJ - SZONOWICE
5M - HIMEL ADRIAN - KRZANOWICE
6M - URBANOWICZ KRZYSZTOF - SZONOWICE


MŁODZIEŻ - DZIEWCZYNY

1M - LENARD NATALIA - MODZURÓW
2M - PROBA JUSTYNA - SZONOWICE
3M - SIWOŃ ANNA - MODZURÓW
4M - PROBA MICHAELA - SZONOWICE

MŁODZIEŻ/ DOROŚLI

1M - BUCZYŃSKI WITOLD - RACIBÓRZ
2M - RUMPEL KAMIL - PONIĘCICE
3M - BARTOŃ DANIEL - GRZĘDZIN
4M - BIAŁEK KRZYSZTOF - JASTRZĘBIE
5M - MIKA DARIUSZ - PONIĘCICE
6M - GURGUŁ MICHAŁ - ROSZOWICKI LAS

1M - MARCINEK PIOTR - ŻERDZINY
2M - ZYMLA ADRIAN - ŻERDZINY

1M - LENARD PIOTR

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].