Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Gmina przejmuje torowisko wąskotorówki

07.12.2013 08:09 | 0 komentarzy | woj

Samorządowcy gminy Nędza przystąpili do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego na terenie torowiska kolejki wąskotorowej na swoim terenie.

Gmina przejmuje torowisko wąskotorówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczas szlak torowiska, należącego do PKP, nie był objęty dokumentacją urbanistyczną gminy. Jak wyjaśniła wójt Anna Iskała, zmiany w planie są potrzebne aby samorząd mógł przejąć torowisko od kolei. – Chcą nam przekazać torowisko za darmo, pod warunkiem, że będzie ono zapisane w planie zagospodarowania jako tereny transportowe – wyjaśniła wójt. O tym, że trasą wąskotorówki ma biec przez gminę Nędza ścieżka rowerowa, Anna Iskała mówiła już dawno. Na rewitalizację torowiska nie ma większych szans – tory zostały tu niemal zupełnie rozkradzione. PKP nie zdecydowało czy również przekaże gminie stary dworzec, prawdopodobnie sprzeda go w przetargu.

Innym, nowym terenem planowanym do opracowania w planie zagospodarowania przestrzennego jest pałac myśliwski na Łężczoku. Nowy właściciel chce wyremontować budynek, do czego potrzebuje objęcia nieruchomości planem.

(woj)