Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Karta Informacyjna Przedsięwzięcia KIP - co powinna zawierać? 

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia to obszerny dokument, który jest sporządzany przy konkretnych inwestycjach. Do najpopularniejszych przedsięwzięć, przy których KIP jest niezbędny, należą między innymi: domy jednorodzinne, farmy fotowoltaiczne, skupy złomu, a także inwestycje planowane w obszarach Natura 2000. Czym dokładnie jest...

Materiał zewnętrzny

Bielsko-Biała - zamieszkaj w dawnej Fabryce Wódek i Likierów Jacoba Grossa 

Rewitalizacja dawnych zakładów przemysłowych i fabryk przywraca świetność zabytkowym budynkom i pozwala na ich zaadaptowanie do zupełnie nowych funkcji. Właśnie takim projektem jest Manufaktura Grossa – w dawnej Fabryce Wódek i Likierów w Bielsku-Białej powstają klimatyczne mieszkania oraz lokale usługowe.

Materiał zewnętrzny

Toalety przenośne - niezbędne na budowie i imprezach masowych 

Organizacja imprezy masowej czy też prowadzenie prac budowlanych wiąże się z koniecznością zapewnienia określonych warunków sanitarnych, co wynika wprost z przepisów obowiązującego w Polsce prawa. Najprostszym sposobem na spełnienie tego obowiązku jest postawienie toalet przenośnych. W poniższym artykule omawiamy, dlaczego warto postawić...

Materiał zewnętrzny

Jak przygotować firmę do wejścia na rynki zagraniczne? Wkrótce szkolenie dla przedsiębiorców na zamku w Raciborzu 

Czy moja firma jest gotowa na eksport? Jakimi zasobami trzeba dysponować, żeby wejść na rynki zagraniczne? Jaka wiedza na temat eksportu jest potrzebna? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź 29 czerwca podczas spotkania informacyjnego „Spotkania z eksportem” organizowanego przez Fundusz Górnośląski S.A.

Kto może zostać operatorem żurawia? 

Żuraw wieżowy to jedno z urządzeń dźwigowych, a jednocześnie największa maszyna robocza. Jej wysokość podnoszenia może wynosić nawet 100 metrów. Praca operatora żurawia wieżowego jest bardzo wymagająca i polega na przemieszczaniu ładunków o dużej wadze na wysokie kondygnacje. Aby zdobyć uprawnienia do obsługi żurawia wieżowego,...

Materiał zewnętrzny

W jaki sposób dołączenie do grupy biznesowej może zwiększyć wartość Twojej marki? 

Spis treści: Grupa biznesowa daje Ci niezbędne narzędzia na start, Zyskujesz dostęp do bazy atrakcyjnych klientów, Opcja awaryjna: sprzedaż marki, Organiczny rozwój bez popełniania kosztownych błędów, Podsumowanie.

Materiał zewnętrzny

Społecznicy z Bukowa w szoku. Dostali wezwanie do zapłaty na 2 mln zł 

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp.z o.o chce 2 mln złotych od Stowarzyszenia Buków dla Pokoleń argumentując to poniesionymi stratami przez działania członków. Ma to być rekompensata za to, że asfaltownia mogłaby działać w Bukowie, ale nie działa. - To nonsens – twierdzą społecznicy, wskazując, że PRD może przecież działać w Raciborzu.

Nowe oblicze branży erotycznej - WOW Tech łączy siły z innymi gigantami. Będzie się działo 

WOW Tech, jeden z największych producentów gadżetów erotycznych postanawia połączyć siły z innymi, równie dużymi markami. To może być prawdziwy przełom!

Materiał zewnętrzny

Niskie podatki - darmowe spotkania online dla pracowników, przedsiębiorców, emerytów i rodziców 

Obniżka stawki PIT, możliwość odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne czy likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej - to tylko przykłady tematów, które zostaną poruszone w serii spotkań organizowanych przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

W powiecie raciborskim bezrobotnych coraz mniej. Kogo najczęściej rekrutują pracodawcy? 

Według danych szacunkowych z końcem maja bieżącego roku w urzędzie pracy zarejestrowanych było 1 831 osób bezrobotnych w tym 1 114 kobiet.

Benefity pracownicze - kurs angielskiego dla firm 

W dzisiejszych czasach, wysoko wykwalifikowani pracownicy są na wagę złota.

Materiał zewnętrzny

Płatności cykliczne - korzyści nie tylko dla klientów 

Coraz więcej usług działa w modelu subskrypcyjnym, który znacznie ułatwia życie zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Płatności cykliczne może wprowadzić praktycznie każdy właściciel sklepu internetowego, aby dostosować standardy płatności do bieżących wymagań rynku. Jakie są najważniejsze zalety wykorzystywania płatności...

Materiał zewnętrzny

Rodzaje złotych monet 

Jeśli chodzi o ich rodzaj najcenniejsze są tak zwane monety bulionowe, zwane również monetami inwestycyjnymi.

Materiał zewnętrzny

Jastrzębie otrzyma blisko 29 milionów z drugiej transzy Polskiego Ładu 

Rewitalizacja alei Piłsudskiego, a także budowa dróg publicznych na ulicach: Gołębiej, Mącznej, Młyńskiej i Zamłynia uzyskały dofinansowanie z Polskiego Ładu.

35 milionów dla Żor z Polskiego Ładu. Na co pójdą pieniądze? 

Ogłoszono wyniki II naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Żory otrzymały w sumie aż 35 mln zł na inwestycje związane z budową kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Warszowickiej oraz modernizacją energetyczną i rozbudową pięciu żorskich obiektów użyteczności publicznej.

Nowoczesne konta bankowe dla różnych grup wiekowych – dowiedz się więcej! 

Zastanawiasz się, dlaczego instytucje finansowe proponują różne konta bankowe w zależności od wieku zainteresowanego? Czy rok urodzenia ma znaczenie przy wyborze produktu? Czym różnią się od siebie poszczególne rachunki? Czy osoby starsze mogą liczyć na więcej możliwości niż najmłodsi klienci banku? Jakie korzyści powinny zapewniać...

Materiał zewnętrzny

Zobacz więcej