Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Unia Racibórz wejdzie na giełdę? 

Artykuł okazał się primaaprilisowym żartem. Rzecz jasna nie ma mowy o przekształceniu Unii Racibórz w spółkę akcyjną.

EMPOL kolejny raz wspiera RAFAKO Półmaraton Racibórz 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp z o.o. po raz kolejny wsparło finansowo RAFAKO Półmaraton Racibórz. Podczas ubiegłych edycji biegu, między innymi dzięki pomocy firmy z Tylmanowej niepełnosprawni; Magda, Wiki i Jurek otrzymali niezbędne środki na leczenie i rehabilitację. W tym roku, kwota przekazana przez EMPOL posłużyła...

Materiał zewnętrzny

Dawid Łomnicki wygrał konkurs na biznesplan. Otworzy w Raciborzu salę do street workoutu  

Wyjątkowa fotograf, konstruktor jedynych w swoim rodzaju zabawek, wizjoner komunikacji, artystyczna dusza i atleta przedstawili swoje pomysły na biznes. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale ktoś musiał wygrać.

Stadion miejski droższy niż się spodziewano - będą cięcia w projekcie  

Nie widać początku remontu stadionu w mieście Kuźnia Raciborska. Kiedy już wydawało się, że lis witał się z gąską, to wykonawca został wyrzucony z placu budowy.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Gdzie się podział stół do ping-ponga? 

Tytułowe pytanie zaprząta głowę niejednego mieszkańca Pogrzebienia.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Nędza walczy o dofinansowanie do LKS-ów 

Kluby z Nędzy i Górek Śląskich z szansą na nowe inwestycje.

Nie zdążyli z kolejną halą 

Już wiadomo, że prace związane z budową hali sportowej w Grzegorzowicach nie zakończą się w tym roku.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Czy wójt ufundowała puchar dla sekty? 

Z jakich pieniędzy, z jakiego konta finansuje pani imprezy sekty religijnej? Komu pani ostatnio fundowała puchar wójta gminy? – z takimi pytaniami do wójt Anny Iskały zwrócił się radny Julian Skwierczyński.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Gmina przejmuje torowisko wąskotorówki 

Samorządowcy gminy Nędza przystąpili do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego na terenie torowiska kolejki wąskotorowej na swoim terenie.

Ju jitsu: kadetki jadą na mistrzostwa świata 

Zawodniczki Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego Paulina Szumska i Zosia Sitek będą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata kadetów.

Samochodem gminnym na mecz ekstraklasy 

Od kiedy Gerard Przybyła pracuje jako kierowca gminy? – pytał podczas ostatniej sesji rady gminy Nędza, radny Julian Skwierczyński.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Na basen pojadą tylko kobiety, radny zawiedziony 

„Kobieto żyj zdrowo” – to nazwa projektu, który będzie realizowany w gminie i przez gminę Pietrowice Wielkie, i na który pozyskano ponad 36 tys. zł.

Lekarstwo na alkohol i narkotyki 

Jak co roku, szefowa gminnej komisji rozwiązywania problem alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w Krzanowicach, Lidia Rąpała zdała sprawozdanie z zeszłorocznej działalności swojej jednostki.

Orlik nieczynny, wstęp wzbroniony 

Urząd miejski w Kuźni Raciborskiej przekazał informację pochodzącą od dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Sportowcy jubilaci dostaną więcej 

Urzędnicy z Krzyżanowic rozdzielili pieniądze dla klubów sportowych.

Kluby chcą pieniędzy na szatnie 

Wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka poinformował radę gminy o przebiegu posiedzenia gminnej rady sportu, które odbyło się pod koniec stycznia. Przedstawiciele klubów sportowych z terenu gminy oraz urzędnicy omawiali plany działania klubów, ale i wnioski o dotacje, które miałby przyznać im samorząd.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

Unia Racibórz rozgromiła Start Pietrowice w awaryjnym meczu  

Miał być mecz z czeskimi Witkowicami, ale ostatecznie czwartoligowa Unia Racibórz zmierzyła się A klasowym Startem Pietrowice Wielkie. Mecz w Witkowicami nie doszedł do skutku, ponieważ w czeskiej drużynie dokonano zmiany trenera, który nie uwzględnił w przygotowaniach harmonogramu poprzedniego szkoleniowca.

Zobacz więcej