Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie zdążyli z kolejną halą

Już wiadomo, że prace związane z budową hali sportowej w Grzegorzowicach nie zakończą się w tym roku.

Nie zdążyli z kolejną halą

Wykonawca zszedł z placu budowy i, dosłownie, po sobie posprzątał. Gmina jako inwestor otrzymała już 130 tys. zł odszkodowania. To jednak nie załatwia sprawy, gdyż trzeba ogłosić kolejny przetarg na dokończenie robót. Tymczasem zlecono już roboty zabezpieczające obiekt przed zimą, którymi zajmie się firma z Turzy Śląskiej.

Samorządowcy w Krzanowicach mają podobne problemy z budową obiektu sportowego. Przekonali się tam, że po każdym kolejnym przetargu koszty budowy rosną. Obecnie samorząd nie ma środków na dokończenie krzanowickiej hali i wszyscy są zadowoleni, że udało się położyć dach.

W Rudniku podjęto już decyzję o przesunięciu zaciągnięcia raty kredytu, który gmina chciała wykorzystać na zapłatę wykonawcy. Przetarg na dokończenie budowy ma być ogłoszony w  styczniu.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na budowę hali w Grzegorzowicach wygrał w styczniu 2012 r. Zakład Wielobranżowy „Golbud” z Kędzierzyna-Koźla, wyceniając swoją pracę na 2 mln 783 tys. 389 zł brutto. Była to najtańsza oferta spośród 10 złożonych.

(woj)

Na zdjęciu grzegorzowicka hala podczas przestoju w pracach budowlanych na początku 2013 r.

 

 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~oczko (95.51. * .4) 30.12.2013 13:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

chcieli tani to mają, a Pan wójt ma już w swojej gminie super halę to po co druga, kto za parę lat będzie za to wszystko lacił rachunki?

Monika@ 26.12.2013 16:13
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim mieszkańcom gminy Rudnik. A naszemu wójcie A.P życzę żeby z gamowikami zagrał mecz noworoczny w niedokończonej sali gimnastycznej.

Monika@ 24.12.2013 08:00
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

Dodam tylko jeszcze że w biuletynie gminnym mimo , że to największa inwestycja gminna nie ma ani słowa. Fakt, po co się chwalić swoją nieudolnością.

Monika@ 24.12.2013 07:49
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

nieudolność włodarzy gminy Rudnik sięga zenitu