Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiadomo kto zajmie się budową wielofunkcyjnego boiska w Wojnowicach

Zadanie ma być gotowe do sześciu miesięcy.

Wiadomo kto zajmie się budową wielofunkcyjnego boiska w Wojnowicach
Boisko ma powstać tuż obok tego do piłki nożnej (zdjęcie poglądowe)

Czterech wykonawców odpowiedziało na przetarg ogłoszony przez krzanowicki urząd, jednak żadna z ofert nie zmieściła się w przewidzianej na to zadanie kwocie. O dodatkowe wsparcie zwrócono się do radnych miejskich, którzy przychylili się do urzędniczej prośby.

Początkowo planowano w gminie wydać na to zadanie 800 000,00 zł, przy czym 637 000 zł pochodzi z rządowego wsparcia. Ostatecznie wyłoniono firmę Glob Grass z Raciborza, która za realizację zażyczyła sobie o 57 435 złotych więcej, niż szacowano w urzędzie (była to najtańsza oferta).

Zadaniem firmy jest rozebranie istniejącej nawierzchni betonowej między budynkiem szatni a projektowanym boiskiem. To miejsce później ma zostać wybrukowane. Oprócz nowego wielofunkcyjnego boiska, które pokryte zostanie sztuczną trawą, zainstalowane zostaną piłkochwyty. Burmistrz Andrzej Strzedulla wyjaśnia, że obiekt powstanie tuż obok boiska do piłki nożnej. - Ma to być ogrodzone, oświetlone oraz ma być uporządkowany teren wokół nowego obiektu - doprecyzowuje.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].