Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Psycho fani Ruchu Chorzów za kratami

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie działającej od początku 2013 r. do grudnia 2016 r. w województwie śląskim organizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

Psycho fani Ruchu Chorzów za kratami

Członkowie grupy zajmowali się przede wszystkim handlem narkotykami, rozbojami, a także oszustwami. Grupa działała w  Mikołowie i łaziskach a także w innych miastach woj. śląskiego, małopolskiego i łódzkiego.

W piątek (8 grudnia 2017 r.) zostało zatrzymanych w tej sprawie kolejnych 7 osób, którym prokuratorzy przedstawili zarzuty popełnienia szeregu przestępstw.Wśród zatrzymanych osób są członkowie grupy: Maciej S. ps. Maciuś, Michał M. ps. Hektor, Wojciech F. ps. Wiluś, Kamil K. ps. Kulka, Marcin S. ps. Skanioli Marcin Sz., a także jej założyciel i kierujący grupą - Maciej M. ps. Maślak.

Najpoważniejsze zarzuty zostały przedstawione Maciejowi M. ps. Maślak, który według prokuratury w październiku 2014 r. założył, a później do 1 grudnia 2017 r. kierował zorganizowaną grupą przestępczą (art. 258 par. 3 kodeksu karnego).

W ramach grupy, Maciej M. kierował działaniami Arkadiusza F., Kamila K., Michała M. i Marcina S., którzy w marcu 2015 roku w Katowicach uprowadzili Marka P., a następnie podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, żeby zmusić A.B. do zapłaty okupu w kwocie 700 tyś. zł. W czasie przetrzymywania M.P. grozili mu śmiercią, a efektem ich działań było uzyskanie od A.B. – 263 tyś. zł. (art. 252 par. 1 k.k., art. 227 k.k. i art. 65 par. 1 kodeksu karnego).

W 2016 r. Maciej M. kierował działaniem Marian U., a także członków grupy: Piotra F., Macieja S. i Arkadiusza F., którzy oszukali jedną z krakowskim firm meblarskich, która wydała im towar o wartości ponad 250 tyś. zł. i w tym samym czasie usiłowali wyłudzić towary o wartości ponad 220 tyś. zł (art. 286 par. 1 k.k. i art. 294 par. 1 k.k.).

Podejrzany Maciej M. usłyszał również zarzut utrudniania śledztwa związany z przekazywaniem pieniędzy w kwocie 18 tyś. zł członkowi grupy - Arkadiuszowi F. na koszty związane ukrywaniem się przez niego przed organami ściągania(art. 239 par. 1 k.k.). Ponadto Arkadiuszowi F. polecił pozbawienie wolności dwóch osób: Sebastiana K. i Jacka K., żeby groźbami bezprawnymi zmusić ich do podpisania dokumentacji podatkowej (art. 189 par. 1 k.k. i art. 191 k.k.).

Ponadto Maciej S. na przełomie 2015 i 2016 r. w Łaziskach Górnych, wspólnie i w porozumieniu z Arkadiuszem F., Wojciechem F., Piotrem F. pobił przy użyciu kastetu Roberta M., następnie zabrał mu 10 kg suszu marihuany o wartości ok. 150 000 zł (art. 280 par. 2 k.k. i art. 64 ust. 1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Członkowie grupy Maciej S. i Arkadiusz F. w latach 2015 – 2016 dwukrotnie nabyli narkotyki. Chodzi o substancję psychotropową – amfetaminę w ilości 5000 gram i środek odurzający - marihuanę (art. 56 ust. 1 i 3 oraz 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Zgromadzone przez prokuraturę dowody pozwoliły jeszcze na przedstawienie zarzutu oszustwa Arkadiuszowi F., Kamilowi K., Michałowi M. Podejrzani od sierpnia 2015 r. października 2015 r. w Rudzie Śląskiej i Mikołowie doprowadzili Marcina R. i jego spółkę do niekorzystnego rozporządzenia kwotą 1 230 000 zł. przy sprzedaży nieruchomości w Rudzie Śląskiej (art. 286 par. 1 k.k., art. 294 k.k.

Z ustaleń śledztwa wynika, że Maciej M. i Maciej S. kierują grupą pseudokibiców klubu „Ruch Chorzów” o nazwie „Psycho Fans”, a trzej członkowie grupy - Maciej S., Michał M. i Wojciech F. są podejrzane o to, że 20 sierpnia 2015 r. w miejscowości Podwarpie brali udział w bójce pseudokibiców klubu sportowego „Ruch Chorzów” z pseudokibicami węgierskiego klubu sportowego „Videoton” (art. 158 par. 1 k.k.).

Wobec podejrzanych: Macieja M., Wojciecha F. i Macieja S. prokurator skierował wnioski o tymczasowe aresztowanie, które zostały uwzględnione przez sąd.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].