Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Zalety ćwiczeń z trenerem osobistym - przekonaj się, dlaczego warto!

24.01.2020 15:55 | 0 komentarzy | MK

Wraz z początkiem nowego roku, czas zacząć spełniać postawione sobie cele na najbliższe miesiące. Z pewnością jednym z nich jest zrzucenie wagi - ale jak do tego się zabrać? Brak wiedzy z tego tematu może skutecznie zniechęcić do sportu, jest jednak na to rada! Ćwiczenia z trenerem osobistym, sprawdź, dlaczego warto!

Zalety ćwiczeń z trenerem osobistym - przekonaj się, dlaczego warto!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiedza na wagę złota

Jak już wspomnieliśmy brak wiedzy z tej dziedziny może zniechęcić - ten, kto się tym żywo nie interesuje, nie do końca będzie wiedział jakie ćwiczenia wybrać, jak je wykonywać oraz jak się odżywiać w ciągu dnia. I tu do akcji wkracza trener osobisty. Jego doświadczenie i wiedza będzie do Twojej dyspozycji. Pomoże ci ułożyć plan żywieniowy, który będzie odpowiadał zapotrzebowaniu kalorycznemu. A podczas treningu będzie przy tobie, pokazując jak poprawnie wykonywać ćwiczenia - osoby bez doświadczenia mogą nabawić się kontuzji podczas używania w zły sposób dostępnych przyrządów na siłowni.

Twoje miejsce i czas

Kolejną zaletą ćwiczeń z trenerem osobistym jest możliwość wyboru miejsca ćwiczeń. Jest to ważne szczególnie dla osób, które nie czują się pewnie ze swoim ciałem. Część trenerów oferuje swoje usługi także z dojazdem do miejsca wskazanego przez klienta - może to być twój dom, salka gdzie nie będzie nikogo poza Tobą, zaciszne miejsce w parku lub ogrodzie.

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem?

Może wydawać się to banalne, ale prawda jest taka, że dzięki trenerowi możesz zobaczyć szybciej efekty swojej pracy. Jaki powinien być?

Potrafi odpowiednio zmotywować do cięższych ćwiczeń oraz przekraczania swoich barier.

Ustali plan treningowy wraz z planem żywieniowym - połączenie tych dwóch rzeczy przynosi najlepsze rezultaty

Dopasuje tempo, ćwiczenia, obciążenia do twoich możliwości fizycznych i wytrzymałościowych

Pokaże ci jak poprawnie wykonywać wszystkie elementy treningu - począwszy od rozgrzewki, trening po rozciąganie

Dopasuje się do miejsca wykonywania ćwiczeń - np. w domu.

Co jest potrzebne do pracy z trenerem osobistym?

Najważniejsze to mieć chęć i zapał do osiągnięcia zamierzonego celu - odpowiednie nastawienie to klucz do osiągnięcia sukcesu. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Lekkie koszulki, krótkie spodenki oraz buty treningowe męskie lub damskie będą idealne do rozpoczęcia przygody z aktywnością fizyczną. Jeśli będziecie trenować na siłowni, weźcie ze sobą mały ręczniczek, którym otrzecie pot z czoła lub podłożycie go sobie pod plecy ćwicząc na ławeczce.

Kiedy zacząć ćwiczyć?

Prawda jest taka, że nie istnieje odpowiedni moment - każdy dzień jest dobrą okazją do rozpoczęcia treningów. Wystarczy mocne postanowienie, systematyczność oraz dobranie odpowiedniego trenera osobistego. Być może będziecie padać ze zmęczenia po treningach, ale cały trud wynagrodzi wam spojrzenie z satysfakcją w lustro i świadomość, że osiągnęliście zamierzony cel.

Materiał zewnętrzny