Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowe lodowisko w OSiR. Prezydent Polowy pokazał jak ma wyglądać

Na zdalnej konferencji prasowej włodarz Raciborza omówił i zaprezentował plany budowy nowej ślizgawki przy Zamkowej. Ma kosztować 5,7 mln zł. To jedna z kilku inwestycji, które zaplanował na najbliższy czas Dariusz Polowy. Chce je prezentować na przestrzeni nadchodzących tygodni. Liczy, że raciborzanie będą dopingować swych radnych, aby udzielili prezydentowi poparcia dla jego pomysłów.

Nowe lodowisko w OSiR. Prezydent Polowy pokazał jak ma wyglądać
Plan nowego lodowiska w OSiR Racibórz

Materiał wideo:

Polowy brał udział w konferencji, przebywając w Warszawie, gdzie w ministerstwie rozwoju rozmawia o raciborskich inwestycjach. Nowiny spytały, czy wobec jego zapowiedzi, że pierwsze ślizganie odbędzie wspólnie z posłem i wiceministrem Michałem Wosiem, pokaże mu w stolicy plany nowego lodowiska. Ciekawiło nas również, jak wydatek rzędu 5,7 mln zł na nowy obiekt, ma się do kwoty 150 tys. zł wydatkowanej przez Miasto na wynajem lodowiska na Rynku na okres grudniowo - styczniowy.

Odpowiedzi w materiale wideo - pełnym nagraniu zdalnej konferencji prasowej Dariusza Polowego. Prowadziła ją rzeczniczka magistratu Lucyna Siwek.

Ludzie

Dariusz Polowy

Radny, były prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 02.12.2020 16:39

W małym Pszowie nie mają problemu że lodowisko jest dostępne pół roku a wy tylko narzekacie Nie jestem pewien ale chyba latem mozna tam grać w tenisa

~2xTak (89.25. * .182) 02.12.2020 11:50

Myślę, że to kwota na miarę możliwości, ale i potrzeb Raciborza. 18 mln za lodowisko to jakiś kosmos.

~skuterr (109.231. * .82) 02.12.2020 08:33

do wyborca 4321
Powiem ci, że w takich miastach, jak Tychy i Jastrzębie, gdzie lodowiska są czynne cały rok, więcej ludzi korzysta w sezonie letnim, niż w zimowym. Taka specyfika i dodatkowa atrakcja na upały.

~Wyborca_4321 (78.31. * .146) 01.12.2020 15:53

do.. ~Breloczek ...ile kosztuje obsługa całorocznego lodowiska? Będziesz chodził tam latem?

~Breloczek (31.0. * .58) 01.12.2020 13:36

Ok. 6 mln za lodowisko sezonowe otwarte 4 miesiące w roku, to trochę dużo.
W Jastrzębiu dali za lodowisko mieszczące się w hali ok.18 mln zł i można z niego korzystać cały rok, bez względu na pogodę, nawet w letnie wakacje.

~nieijuz (207.244. * .106) 01.12.2020 12:30

ślizgawka dla ludzi tak,lodowisko dla garstki hokeistów za ciężkie miejskie pieniądze zdecydowanie NIE

~Majki (10.0. * .15) 01.12.2020 11:21

Pan prezydent niczym pancernik rozbija w pył sektor prywatnych działalności adresowanych dla dzieci i rodziców. Zapowiedzią nowego miejskiego żłobka każe pakować walizki przedsiębiorcom prowadzącym prywatne żłobki, a teraz zapowiedzią nowego lodowiska, które poza zimą będzie wielką salą zabaw sprawia, że lilupleje itp. też pożegnają Racibórz.