Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W mistrzowskiej grupie okręgówki zaczną od zera. A gdyby nie?

Zasady były znane przed sezonem. W grupie raciborskiej i rybnickiej klasy okręgowej wyłaniamy najlepszą czwórkę i na wiosnę osiem najlepszych drużyn przystąpi do walki o awans do IV ligi. Mistrzowska ósemka zacznie rywalizację od zera. 

W mistrzowskiej grupie okręgówki zaczną od zera. A gdyby nie?

Najbardziej w tej sytuacji poszkodowana jest drużyna Czarnych Gorzyce. Gdyby tak samo jak w przypadku grupy spadkowej punkty z rozegranych już bezpośrednich meczów zostały przepisane na wiosnę to Gorzyce byłyby w uprzywilejowanej sytuacji. Również bardzo korzystnie wyszłyby na tym zespoły z Połomi, Raciborza, Świerklan czy Chwałowic.

Ponieważ osiem zespołów zacznie od zera, to najbardziej z tego mogą się cieszyć w Tworkowie, Krzyżanowicach i Ruptawie - te drużyny w bezpośrednich meczach wypadły najsłabiej.

Wiele osób ze środowiska piłkarskiego krytykuje podział na grupę mistrzowską i spadkową, tak samo jak zerowanie i zostawianie punktów na wiosnę. Jedno jest pewne - do czasu gdy kibice mogli chodzić na mecze, najbardziej zyskiwały kluby, które dzięki regionalizacji gościły na trybunach znacznie większą publiczność. Nie od dziś wiadomo, że na mecz np. Tworkowa z Borucinem przyjdzie więcej kibiców niż na spotkanie Nędzy z Polonią Łaziska.

Od sezonu 2021/22 sytuacja ma wrócić do normy i będziemy mieli znów jedną raciborsko-rybnicką okręgówkę.

Tak wyglądałaby tabela, gdyby zostały zaliczone bezpośrednie mecze z jesieni.

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czarni Gorzyce61620:8
2.Płomień Połomia61320:11
3.Unia Racibórz61013:12
4.Forteca Świerklany61013:13
5.Pierwszy Chwałowice6917:13
6.Tworków669:14
7.Krzyżanowice638:16
8.Granica Ruptawa626:19

A tak wyglądać będzie na starcie rozgrywek wiosennych.

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Czarni Gorzyce000:0
1.Forteca Świerklany000:0
1.Granica Ruptawa000:0
1.Krzyżanowice000:0
1.Pierwszy Chwałowice000:0
1.Płomień Połomia000:0
1.Tworków000:0
1.Unia Racibórz000:0
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].