Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najlepsi z najlepszych. Artyści i sportowcy odebrali nagrody. "To była niesamowita chwila" [ZDJĘCIA]

8. w obszarze kultury oraz 47. w dziedzinie sportu. W sumie 55 osób otrzymało nagrody i wyróżnienia powiatu wodzisławskiego. Wśród zdobywców nagród nie zabrakło mistrzów w balecie, szachach, kolarstwie, czy grapplingu.

Najlepsi z najlepszych. Artyści i sportowcy odebrali nagrody. "To była niesamowita chwila" [ZDJĘCIA]

55 osób otrzymało nagrody i wyróżnienia powiatu wodzisławskiego w dziedzinie kultury i sportu. Laury wręczono wczoraj (5.05) podczas specjalnej gali zorganizowanej w Rydułtowskim Centrum Kultury. W spotkaniu prócz najważniejszych w tym dniu laureatów wzięli także udział samorządowcy z naszego regionu na czele ze starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem.

Lista laureatów

W dziedzinie kultury nagrody otrzymało 8 osób, a były to: Magdalena Komarek, Emilia Fibic, Zuzanna Wójtowicz, Hanna Łaciok, Elżbieta Zaremba, Eryk Holona, Czesława Somerlik i Henryk Machnik.

Laury w dziedzinie sportu otrzymało 44 zawodników oraz 3 trenerów. Nagrody otrzymali: Samuel Jung (hokej), Dominik Rakowski (siatkówka halowa), Aleksander Kubin (szachy), Krzysztof Fojcik (szachy), Maja Moczała (szachy), Alicja Wojs (szachy), Antoni Wołyński (szachy), Tomasz Mojżysz (tenis stołowy), Oliwier Mutwil (lekkoatletyka), Karolina Tyman (lekkoatletyka), Artur Skorupa (boks), Łucja Szramowska (kolarstwo), Agnieszka Bolenda (kolarstwo), Nadia Hartman (kolarstwo), Krzysztof Kosider (kolarstwo), Leon Irczyk (pływanie), Władysław Szurek (pływanie), Jerzy Ciecior (pływanie), Ryszard Kubica (pływanie), Jakub Krupa (pływanie), Marta Klimek (pływanie), Liliana Porwoł (szermierka), Laura Misiak (szermierka), Kamil Huwer (szermierka), Tomasz Wawrzyńczyk (zapasy), Klaudia Mitko (grappling), Sandra Pniak (grappling), Wiktoria Gardian (grappling), Oliwier Orzechowski (zapasy/grappling), Maciej Piskowski (judo), Bartosz Kopiec (judo), Kevin Jeremiasz (judo), Dominik Rajszys (judo), Oliwia Cichy (judo), Wiktoria Błatoń (judo), Fabian Suchodolski (biatlon), Martyna Prajsnar (biatlon), Kacper Brzóska (biatlon), Martyna Karbowiczyn (biatlon), Radosław Zieliński (biatlon), Dawid Wiewióra (biatlon), Jagoda Glimasińska (biatlon). Dominik Szwarc (judo) został uhonorowany natomiast wyróżnieniem.

Ponadto nagrodzono trzech trenerów: Krzysztofa Wołyńskiego (szachy), Krzysztofa Skorupę (boks) oraz Marcina Orzechowskiego (grappling).

Wrażenia nagrodzonych

Udało nam się porozmawiać z dwójką laureatów: Zuzanną Wójtowicz oraz Kamilem Huwerem.

Zuzanna jest tancerką zespołu tanecznego Miraż. Jako solistka w kategorii tańca klasycznego zdobyła tytuł Vice Mistrzyni Świata w kategorii open balet na Mistrzostwach Świata IDO oraz tytuł Mistrzyni Polski na Mistrzostwach Polski w stylu baletowym. - Tańczę od 8 lat, zaczęłam w wieku lat 7 - zdradziła nam laureatka, dodając, że w innych stylach takich jak jazz, show, modern czuje się równie dobrze jak w balecie. - Kiedy wręczano mi na scenie wyróżnienie, stojąc wśród tylu utalentowanych ludzi, poczułam się naprawdę wyjątkowo. To była niesamowita chwila, którą zachowam w swojej pamięci naprawdę na długo - mówiła nam Zuzanna.

Kamil Huwer pochodzi z Radlina. Na minionych Mistrzostwach Polski Juniorów w Szpadzie Mężczyzn we Wrocławiu zdobył drużynowo II miejsce. - Szermierkę lubię dlatego, że jest sportem nieprzewidywalnym. Siła nie jest tu najważniejsza, podczas rozgrywek liczy się przede wszystkim głowa - zwrócił uwagę. Laureat dodał, że bardzo cieszy się z otrzymanej nagrody. - Jest dla mnie swego rodzaju podziękowaniem za te wszystkie lata treningów, wyrzeczeń, ale i sukcesów. Na pewno motywuje do dalszej pracy - dodał.

Skąd pochodzą laureaci?

Wśród zdobywców nagród powiatu największą grupę stanowią mieszkańcy Wodzisławia Śl. – w sumie 15 osób (14 w sporcie i 1 w kulturze). Na drugim miejscu uplasował się Godów z 11 laureatami (9 w sporcie i 2 w kulturze). Na kolejnych: Radlin (7 nagrodzonych), Pszów, Rydułtowy i Marklowice (po 5), Lubomia i Mszana (po 3). Jedną laureatką może poszczycić się gmina Gorzyce.

Podziękowania starosty

Starosta Leszek Bizoń podczas swojego przemówienia podkreślił, że spotkania, podczas których nagradzane są osoby, które w ciągu minionego roku wyróżniły i się w działalności kulturalnej lub sportowej są już pewnego rodzaju tradycją powiatu, zaś sama gala jest okazją do podziękowania im za trud, wysiłek, determinację, ciężką pracę, wytrwałość oraz talent. – W imieniu swoim i władz powiatu wodzisławskiego dziękuję Wam, że wykorzystując swój talent, angażujecie swój czas i wysiłek w osiągnięcie sukcesu. Czy to artystycznego, czy też sportowego. To oczywiście Wasze indywidualne osiągnięcia, ale tymi osiągnięciami promujecie i rozsławiacie nasz powiat, swoje miejscowości, naszą śląską ziemię. Jako mieszkańcy tego powiatu, naszej małej ojczyzny, jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni – mówił starosta. Podkreślił też dumę, że powiat wodzisławski może się poszczycić wspaniałymi artystami i sportowcami, często bardzo młodymi, a już osiągającymi bardzo wysokie wyniki.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].