Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski klasyk w Pucharze Polski. Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [ZDJĘCIA]

Wielkie Derby Śląska wracają po 6 latach. Czas na czternaste spotkanie  Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze w ramach I rundy Pucharu Polski. Zwycięzca pojedynku awansuje do 1/16 PP.

Śląski klasyk w Pucharze Polski. Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [ZDJĘCIA]
Górnik Zabrze pokonuje Ruch Chorzów i awansuje do 1/16 PP Fot: Z.Harazim

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

0:1 Janicki 43'

Składy:

Ruch Chorzów: Jakub Osobiński - Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Tomasz Swędrowski, Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Moneta, Jakub Witek, Artur Pląskowski, Kacper Michalski, Remigiusz Szywacz, Daniel Szczepan

Rezerwowi: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowic, Jakub Piątek, Mateusz Winciersz, Łukasz Janoszka, Mikołaj Kwietniewski, Maciej Sadlok, Bartłomiej Barański, Filip Nawrocki

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Erik Janza, Rafał Janicki, Jean Mvondo, Piotr Krawczyk, Paweł Olkowski, Mateusz Cholewiak, Dani Pacheco, Aleksander Paluszek, Richard Jensen, Robert Dadok

Rezerwowi: Kevin Broll - Kanji Okunuki, Jonatan Kotzke, Krzysztof Kolanko, Szymon Włodarczyk, Robin Kamber, Norbert Wojtuszek, Kryspin Szcześniak

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9 300.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~yggiH (31.0. * .107) 02.09.2022 17:10

W takim razie spójrz na Rybnik jeśli już idziesz tą drogą. Miasto zamieszkiwane przez 150 tysięcy ludzi ale z tak "ekskluzywnymi" zakątkami jak Wrębowa czy Boguszowice i tak "wielkomiejskie" jak Popielów czy Ochojec. A to tylko cztery przykłady z brzegu, tylko że bez tych przykładów "Rybniczek" nie jest większy od Mikołowa i zamyka się w granicach 50 / 60 tysięcy ludzi. Jakiś Meksyk, Pekin, Paryż a wszystko to 30 minut drogi autobusem od centrum ale przecież to się nie liczy bo ważne jest tylko to że nazywa się Rybnik. Do tego oczywiście zupełnie "nie-komunistyczne" blokowisko Nowiny że o Smolnej czy Orzepowicach nawet już nie wspomnę. W sumie, potężne miasto ten Rybnik tyle że złożone z czterdziestu różnych wiosek.

~garscdrugaprawdy (87.101. * .96) 02.09.2022 16:00

te twoje porównania to bzdury.manchester czy leeds dobre heh oderwali was od rzeczywistości :D wy właśnie na tym bazujecie że gop i wam się zdaje że tam wszystkie miasta to metropolie. a prawda jest taka że te wszystkie mieściny koło katowic to zadupia i blokowiska zwykle nawet bez centrum.takie pomieszanie z poplątaniem. tam jedynie przed 2 wojną był śląski klimat teraz to nędza i żulernia.komuna zrobila swoje do tego stopnia że w chorzowie jest rynek pod mostem.możesz sprawdzić.

~yggiH (31.0. * .131) 02.09.2022 14:20

Hahahahaha :-) zacznijmy od tego że Rybnik kibicuje za jednym z tych klubów i nikomu tam nie przeszkadza że Zabrze jest w gorszej kondycji niż Rybnik bo ludzie jeżdżą na klub który zrzesza regionalną społeczność a nie na zakupy do galerii handlowej. Poza tym kondycja miasta jest bez znaczenia. Manchester jest obrzydliwe brzydki a posiada dwa słynne kluby piłkarskie które generują olbrzymie dochody. Leeds United podobnie jak Ruch i Górnik żyje legendą przeszłości a bilety na jego mecze są praktycznie niedostępne. Tym samym musi coś być więc na rzeczy, że ludzie również na Górnym Śląsku wybierają w kibicowaniu właśnie pomiędzy tymi dwoma klubami i nie obchodzi ich kogo "bije Rybnik" a kogo nie ! Z resztą Rybnik w tej "komunie" również miał swój udział tyle że w innej dyscyplinie sportu. Co do Ruchu natomiast to powstał w 1920 roku i mistrzostwa zdobywał jeszcze przed wojną a sama Huta Bismarck, jak sama nazwa wskazuje, podobnie jak sam Klub, z komuną miała niewiele wspólnego. W samym GOP różnica między Katowicami a Chorzowem, jest dokładnie taka sama jak między Świętochłowicami a Siemianowicami czyli teoretyczna ponieważ w praktyce, jest to jedno zwarte miasto. Tak więc dziękuję za "garść prawdy" ale jak sam widzisz z prawdą ma ona niewiele wspólnego.

~garscprawdydlayggiH (87.101. * .96) 02.09.2022 13:28

winne temu są media które od lat pompują te 2 kluby. kluby które od dawna już niewiele znaczą. jaranie się komunistyczna historią gdzie były tytuły bo huta zapłaciła sędziemu a kopalnia przepłaciła bramkarza. ten czas gdzie ścigano się na mistrzostwa się skończył. inna sprawa że taki chorzów to niewiele znaczące miasto tyle że koło katowic. taki rybnik bije ich pod każdym względem.

~yggiH (31.0. * .27) 02.09.2022 13:22

Ludzi z Chorzowa na meczach Ruchu jest mniej niż połowa. Ten Klub jest synonimem Górnego Śląska i Górnoślązaków dlatego kibicują mu przede wszystkim rozmaite miasta regionu - to po pierwsze.

Nie wiem czy możliwe jest "wejść na internet" ponieważ bardzo trudno tam się wdrapać. O wiele łatwiej natomiast jest wejść do internetu - to po drugie.

Wczorajsze WDŚ były całkowicie bezpieczne, zwłaszcza jeśli porównamy je z minionymi drebami Sztokholmu czy Zurichu. O tym się jednak nie pisze ponieważ informacje zburzyły by pieczołowicie pielęgnowaną narrację o krajach zachodu - to po trzecie.

Przestań więc nazywać ludzi mianem "idiotów" ponieważ zaręczam że nikomu z nich nie powiedział byś tych słów patrząc w oczy - to po czwarte.

~op (91.192. * .86) 02.09.2022 12:47

Wystarczy że ,,dzbanki''wejdą na internet a już na wszystkich portalach o idiotach chorzowskich

~yggiH (31.0. * .20) 02.09.2022 12:19

Byłem wczoraj na meczu i żadnych bandytów tam nie widziałem. Owszem, był konflikt wynikający z wielu dawnych podtekstów społecznych który, jak to w całym świecie bywa, uwidocznił się w piłkarskim meczu derbowym. Niedawno rozegrano derby Sztokholmu gdzie było nie inaczej a podobno Korona Szwedzka taka cywilizowana ? Tak więc gdyby wiejskie Nowiny nie pochwaliły się artykułem o derbach w aglomeracji GOP, tak podejrzewam że nawet byś o niech nie wiedział, dzbanku spod czeskiej granicy :-)

~op (91.192. * .86) 02.09.2022 11:48

Kolejny popis bandytów na trybunach Kiedy w koncu będą dotkliwe kary tych idiotów?

~yggiH (31.0. * .217) 02.09.2022 10:07

Redakcja niedouczona ! Śląski Klasyk to mecz między Górnikiem Zabrze a GKS-em Katowice a ten który rozegrano wczoraj, między Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze to Wielkie Derby Śląska. Czasu na przygotowanie oczywiście nie było ale gdyby spotkanie rozegrano na Stadionie Śląskim to tym spotkaniem wypełniono by Kocioł Czarownic po brzegi.

Co ciekawe, na meczu niebieskie fan cluby reprezentowane przez większą liczbę kibiców niż w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim i Jastrzębiu ogółem chodzi na mecze !