Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

23.06.2011 10:56 | 62 komentarze | kozz

Czwartkowe mecze na lokalnych boiskach będą ostatnimi o punkty w sezonie 2010/11. Poznamy zespoły które awansują i spadną z A i B klasy Podokręgu Racibórz.

Boże Ciało po piłkarsku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A klasa (Podokręg Racibórz)

Awans: Naprzód 46 Zawada (zapewniony tydzień temu, po wygranej 7:1 z KS Kornowac). Drugi zespół poznamy w ostatniej kolejce. Szanse mają LKS Górki Śląskie i KS Stal Kuźnia Raciborska. Górki Śląskie, aby awansować muszą wygrać u siebie z LKS Tworków. Piłkarze Stali, żeby zagrać w przyszłym sezonie w klasie okręgowej muszą zwyciężyć na wyjeździe z Wypoczynkiem Buków i liczyć na ewentualny remis lub porażkę Górek Śląskich z Tworkowem.

Spadek: Czwartkowe mecze zadecydują kto spadnie z A klasy. Zagrożone są 4 zespoły: Ruda Kozielska 29pkt, Samborowice 27pkt, Strzelec Rzuchów 26pkt i Ocice Racibórz 26pkt. Ruda Kozielska, aby być pewną utrzymania musi przynajmniej zremisować u siebie z Czarnymi Nowa Wieś. Najciekawiej może być w bezpośrednim pojedynku drużyn zagrożonych spadkiem: LKS Samborowice i Ocice Racibórz. Zwycięska ekipa z tego meczu pozostanie w lidze. Ocice w przypadku zwycięstwa muszą liczyć również na to, że Rzuchów nie wygra w meczu wyjazdowym w Zawadzie. Natomiast Rzuchów musi wygrać w Zawadzie aby mieć choć cień szansy na pozostanie w A klasie.

B klasa (Podokręg Racibórz)


Awans: LKS Dzimierz, Odra Nieboczowy, LKS Gamów i LKS Cyprzanów. Szczególnie pierwsze dwie ekipy zgromadziły dużo punktów i wyprzedziły pozostałe drużyny. Awans w tym sezonie wywalczyły również zespoły z trzeciego i czwartego miejsca, a to dzięki trzem rybnickim drużynom spadającym z klasy okręgowej.

Spadek: LKS Adamowice, LKS Sparta Babice.