Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność?

Andrzej Strzedulla wydał dwa zarządzenia w sprawie przyznania dotacji z miejskiej kasy. Wsparcie otrzymało kilka organizacji, choć dotacje są o wiele mniejsze niż rok wcześniej.

Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność?
Na zdjęciu burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla (fot. arch. Nowiny.pl)

W sprawie przyznania dotacji dla organizacji pozarządowych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2023 roku burmistrz Andrzej Strzedulla rozdzielił 73 tys. złotych (w zeszłym roku kwota ta była podwójna).

Najwięcej trafiło do Klubu Sportowego „Naprzód” Borucin, któremu na rozgrywki w piłce nożnej przyznano 13 tys. złotych i 3,5 tys. złotych na tenis stołowy. Wsparcie trafiło także do: Klubu Sportowego KS 1905 Krzanowice (15 tys. zł), Gminnego Stowarzyszenia Uczniowskiego Klubu Sportowego Krzanowice (12,5 tys. zł), Klubu Sportowego Pietraszyn (9 tys. zł), Ludowego Klubu Sportowego Wojnowice (9 tys. zł), Ludowego Klubu Sportowego Bojanów (7,5 tys. zł) i Klubu Sportowego Bojanów (3,5 tys. zł).

Z kolei na realizację zadania publicznego w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia w 2023 roku pn. „Rehabilitacja i integracja osób chorych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Krzanowice” 57 tys. zł otrzymał Caritas Diecezji Opolskiej (w zeszłym roku przyznano 85 tys. zł).

Dotacje są o wiele niższe niż wcześniej. Z czego to wynika? - W tym roku zdecydowaliśmy się, aby te konkursy były podzielone na dwa etapy - tłumaczył burmistrz Strzedulla na sesji rady miejskiej, zapowiadając, że na wrzesień przewidziane jest kolejne rozdanie.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].