Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność?

Andrzej Strzedulla wydał dwa zarządzenia w sprawie przyznania dotacji z miejskiej kasy. Wsparcie otrzymało kilka organizacji, choć dotacje są o wiele mniejsze niż rok wcześniej.

Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność?
Na zdjęciu burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla (fot. arch. Nowiny.pl)

W sprawie przyznania dotacji dla organizacji pozarządowych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2023 roku burmistrz Andrzej Strzedulla rozdzielił 73 tys. złotych (w zeszłym roku kwota ta była podwójna).

Najwięcej trafiło do Klubu Sportowego „Naprzód” Borucin, któremu na rozgrywki w piłce nożnej przyznano 13 tys. złotych i 3,5 tys. złotych na tenis stołowy. Wsparcie trafiło także do: Klubu Sportowego KS 1905 Krzanowice (15 tys. zł), Gminnego Stowarzyszenia Uczniowskiego Klubu Sportowego Krzanowice (12,5 tys. zł), Klubu Sportowego Pietraszyn (9 tys. zł), Ludowego Klubu Sportowego Wojnowice (9 tys. zł), Ludowego Klubu Sportowego Bojanów (7,5 tys. zł) i Klubu Sportowego Bojanów (3,5 tys. zł).

Z kolei na realizację zadania publicznego w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia w 2023 roku pn. „Rehabilitacja i integracja osób chorych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Krzanowice” 57 tys. zł otrzymał Caritas Diecezji Opolskiej (w zeszłym roku przyznano 85 tys. zł).

Dotacje są o wiele niższe niż wcześniej. Z czego to wynika? - W tym roku zdecydowaliśmy się, aby te konkursy były podzielone na dwa etapy - tłumaczył burmistrz Strzedulla na sesji rady miejskiej, zapowiadając, że na wrzesień przewidziane jest kolejne rozdanie.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].