Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
LKS Bojanów sprawnie pokonał rezerwy Naprzodu Borucin [ZDJĘCIA]  

W meczu 9 kolejki raciborskiej C klasy gr. 1 LKS Bojanów zmierzył się z rezerwami KS Naprzód II Borucin. Gospodarze przez większość spotkania dyktowali warunki w tym spotkaniu. Drużyna z Borucina przeprowadziła wiele ciekawych akcji jednak ich wykończenie było zazwyczaj mało skuteczne. Zawodnicy LKS-u strzelili po jednej bramce w każdej...

Niespodzianki nie było - Wojnowice wysoko wygrały z Bojanowem [ZDJĘCIA]  

W sobotę w Wojnowicach rozegrano mecz 7 kolejki C klasy. Miejscowy LKS podejmował na swoim boisku swoich sąsiadów - LKS Bojanów. Gospodarze zdecydowanie prowadzili w tym spotkaniu kontrolując piłkę przez praktycznie całe spotkanie. Wyjątkiem była 86 minuta, w której zawodnicy Bojanowa przejęli inicjatywę i zdobyli dwie bramki w ciągu dwóch minut.

Wypoczynek Buków coraz bliżej B klasy. Pewna wygrana w Bojanowie [ZDJĘCIA]  

W sobotę na boisku w Bojanowie miejscowa drużyna zmierzyła się z liderem raciborskiej C klasy - LKS Wypoczynek Buków. Faworyt z Bukowa nie zawiódł i zdobył osiem bramek. Aż trzy z nich na swoje konto zapisał Mateusz Korzonek. Gospodarzom udało się strzelić dwukrotnie do bramki przeciwnika.

Rezerwy LKSu Owsiszcze zremisowały z Bojanowem [WIDEO]   

W meczu 19. kolejki piłkarskiej klasy C (grupa: Racibórz I), LKS II Owsiszcze zremisował z LKS-em Bojanów. 

Krzanowice rozdysponowały środki na sport i zdrowie. Rozdano ponad 230 tys. zł 

Andrzej Strzedulla, burmistrz Krzanowic wydał dwa zarządzenia, na mocy których organizacje pozarządowe działające na terenie gminy, otrzymały wsparcie finansowe na swoją działalność. W ramach konkursu ofert rozdysponowano 231 tys. zł.

Rezerwy Tworkowa lepsze od Bojanowa [ZDJĘCIA]  

W meczu 11. kolejki raciborskiej C klasy (grupa 1) druga drużyna LKS-u Tworków pokonała na własnym boisku LKS Bojanów.

Wojnowice w roli gościa pokonały u siebie Bojanów [ZDJĘCIA]  

Bojanów rozgrywający mecze w roli gospodarza na boisku w Wojnowicach rozegrał mecz raciborskiej C klasy z LKS-em Wojnowice. Drużyna z Bojanowa zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do spotkania z Wojnowicami przystąpiła w dziesięcioobosowym składzie i przegrała 0:6. Wojnowice są trzecie.

Martex Rybnik i KS Bojanów w III lidze 

Drużyny z Rybnika i Bojanowa w przyszłym sezonie zagrają w III lidze tenisa stołowego mężczyzn.

Rezerwy Tworkowa bezlitosne dla Bojanowa [ZDJĘCIA]  

W raciborskiej C klasie druga drużyna LKS Tworków bez problemu pokonała LKS Bojanów. Przyjezdni dopiero przy stanie 6:0 zaczęli groźniej atakować i mogli strzelić kilka bramek. Strzelili jedną, a Tworków zakończył zwycięstwem 8:1. Zobacz zdjęcia!

Olszynka Olza wygrała z Bojanowem [ZDJĘCIA]  

W Wojnowicach w ramach rozgrywek raciborskiej C klasy rozegrano mecz pomiędzy LKS Bojanów a Olszynką Olza. Goście wygrali 2:1. Zobacz zdjęcia z meczu.

Bez licencji – bez pieniędzy 

W Bojanowie przestraszyli się nowych zasad podziału urzędowych pieniędzy dla klubów sportowych.

Walczyli o nagrody burmistrza. Turniej tenisa stołowego w Bojanowie  

Dzieci i młodzież z gminy Krzanowice spotkali się przy stołach do ping ponga. Turniej odbył się 3 listopada, zorganizował go miejscowy, czwartoligowy klub. Zawody sędziował Andrzej Kuc, prezes klubu. Nagrody wręczał burmistrz Andrzej Strzedulla. 

LKS Bojanów wrócił po 20 latach, ale bramki rezerwom Czernicy nie strzelił [ZDJĘCIA]   

Powrócił klub piłkarski w Bojanowie. Póki co zawodnicy LKS-u mecze w roli gospodarza rozgrywają w Wojnowicach, bo ich boisko jest w opłakanym stanie. Gra również na razie nie wygląda najlepiej. W niedzielę w meczu raciborskiej C klasy przegrali z rezerwami Zameczku Czernica 4:0. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Daniel Bacheń (7 min.),...

Rodzice kontra dzieci - kto wygrał mecz?   

10 lipca na boisku w Bojanowie odbył się coroczny mecz „Rodzice kontra dzieci”. Z powodu dużej liczby chętnych, rozegrano trzy mecze po godzinie (2 połowy po pół godziny).

Para Nawrat/Gorywoda najlepsza w Bojanowie [ZDJĘCIA]  

W sobotę w Domu Kultury w Bojanowie odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o nagrodę Rady Sołeckiej. Wygrała para Janusz Nawrat/Bogusław Gorywoda przed parą Szymon Kuc/Grzegorz Główczak i dwójką Alojzy Nagłej/Kamil Gorywoda. Zobacz zdjęcia!

Narybek tenisistów rywalizował w Bojanowie  

Kluby młodzieżowe gminy Krzanowice, w ramach projektów „Hobby spełnia marzenia” i „Chcemy być bezpieczni i żyć zdrowo”  21 października, w Domu Kultury w Bojanowie zorganizowały turniej tenisa stołowego.

Kuźnia Raciborska przegrała z Bojanowem  

Fatalnie sezon rozpoczęli tenisiści stołowi Stali Kuźnia Raciborska. Po przegranej z trzecią drużyną Sokoła Orzesze i Sokołem Zebrzydowice przyszła porażka we własnej sali z KS Bojanów.

Zobacz więcej