Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Bez licencji – bez pieniędzy 

W Bojanowie przestraszyli się nowych zasad podziału urzędowych pieniędzy dla klubów sportowych.

Grad goli w Bojanowie. Rezerwy Bełsznicy liderem [ZDJĘCIA]  

W jednym z meczów I grupy C klasy w doszło do starcia pomiędzy Bojanowem a drugim zespołem Rozwoju Bełsznica. W meczu nie brakowało emocji i goli. Kibice obejrzeli aż dziewięć trafień!

Piłkarskie zmagania i radosne świętowanie. Festyn sportowy w Bojanowie [ZDJĘCIA, WYNIKI]  

8 i 9 lipca na boisku w Bojanowie odbył się festyn sportowy i turniej piłki nożnej. Zmierzyły się ze sobą drużyny dziecięce składające się z zawodników z Bojanowa i okolic, odbyły się mecze towarzyskie dorosłych graczy z Bojanowa, Borucina i Kornowaca, a także tradycyjny mecz ojcowie kontra dzieci, który cieszył się największym zainteresowaniem.

Płonia musiała się natrudzić żeby wygrać z Bojanowem [ZDJĘCIA]  

W sobotnim meczu 16 kolejki raciborskiej C klasy LKS Wicher Płonia zmierzył się z LKS Bojanów. Po bezbramkowej pierwszej połowie gospodarze się trochę obudzili. Szansę na odbicie od "0" Wichru przyniosła czerwona kartka dla Bojanowa. Wykorzystany rzut karny oraz bramka w 79 minucie zapewniła wymęczoną wygraną.

LKS Bojanów nie sprostał liderowi z Pszowa [ZDJĘCIA]  

XII kolejka I grupy C klasy to starcie Bojanowa i lidera tabeli TS Górnika Pszów.

Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność? 

Andrzej Strzedulla wydał dwa zarządzenia w sprawie przyznania dotacji z miejskiej kasy. Wsparcie otrzymało kilka organizacji, choć dotacje są o wiele mniejsze niż rok wcześniej.

LKS Bojanów sprawnie pokonał rezerwy Naprzodu Borucin [ZDJĘCIA]  

W meczu 9 kolejki raciborskiej C klasy gr. 1 LKS Bojanów zmierzył się z rezerwami KS Naprzód II Borucin. Gospodarze przez większość spotkania dyktowali warunki w tym spotkaniu. Drużyna z Borucina przeprowadziła wiele ciekawych akcji jednak ich wykończenie było zazwyczaj mało skuteczne. Zawodnicy LKS-u strzelili po jednej bramce w każdej...

Niespodzianki nie było - Wojnowice wysoko wygrały z Bojanowem [ZDJĘCIA]  

W sobotę w Wojnowicach rozegrano mecz 7 kolejki C klasy. Miejscowy LKS podejmował na swoim boisku swoich sąsiadów - LKS Bojanów. Gospodarze zdecydowanie prowadzili w tym spotkaniu kontrolując piłkę przez praktycznie całe spotkanie. Wyjątkiem była 86 minuta, w której zawodnicy Bojanowa przejęli inicjatywę i zdobyli dwie bramki w ciągu dwóch minut.

Wypoczynek Buków coraz bliżej B klasy. Pewna wygrana w Bojanowie [ZDJĘCIA]  

W sobotę na boisku w Bojanowie miejscowa drużyna zmierzyła się z liderem raciborskiej C klasy - LKS Wypoczynek Buków. Faworyt z Bukowa nie zawiódł i zdobył osiem bramek. Aż trzy z nich na swoje konto zapisał Mateusz Korzonek. Gospodarzom udało się strzelić dwukrotnie do bramki przeciwnika.

Rezerwy LKSu Owsiszcze zremisowały z Bojanowem [WIDEO]   

W meczu 19. kolejki piłkarskiej klasy C (grupa: Racibórz I), LKS II Owsiszcze zremisował z LKS-em Bojanów. 

Krzanowice rozdysponowały środki na sport i zdrowie. Rozdano ponad 230 tys. zł 

Andrzej Strzedulla, burmistrz Krzanowic wydał dwa zarządzenia, na mocy których organizacje pozarządowe działające na terenie gminy, otrzymały wsparcie finansowe na swoją działalność. W ramach konkursu ofert rozdysponowano 231 tys. zł.

Rezerwy Tworkowa lepsze od Bojanowa [ZDJĘCIA]  

W meczu 11. kolejki raciborskiej C klasy (grupa 1) druga drużyna LKS-u Tworków pokonała na własnym boisku LKS Bojanów.

Wojnowice w roli gościa pokonały u siebie Bojanów [ZDJĘCIA]  

Bojanów rozgrywający mecze w roli gospodarza na boisku w Wojnowicach rozegrał mecz raciborskiej C klasy z LKS-em Wojnowice. Drużyna z Bojanowa zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do spotkania z Wojnowicami przystąpiła w dziesięcioobosowym składzie i przegrała 0:6. Wojnowice są trzecie.

Martex Rybnik i KS Bojanów w III lidze 

Drużyny z Rybnika i Bojanowa w przyszłym sezonie zagrają w III lidze tenisa stołowego mężczyzn.

Rezerwy Tworkowa bezlitosne dla Bojanowa [ZDJĘCIA]  

W raciborskiej C klasie druga drużyna LKS Tworków bez problemu pokonała LKS Bojanów. Przyjezdni dopiero przy stanie 6:0 zaczęli groźniej atakować i mogli strzelić kilka bramek. Strzelili jedną, a Tworków zakończył zwycięstwem 8:1. Zobacz zdjęcia!

Olszynka Olza wygrała z Bojanowem [ZDJĘCIA]  

W Wojnowicach w ramach rozgrywek raciborskiej C klasy rozegrano mecz pomiędzy LKS Bojanów a Olszynką Olza. Goście wygrali 2:1. Zobacz zdjęcia z meczu.

Bez licencji – bez pieniędzy 

W Bojanowie przestraszyli się nowych zasad podziału urzędowych pieniędzy dla klubów sportowych.

Walczyli o nagrody burmistrza. Turniej tenisa stołowego w Bojanowie  

Dzieci i młodzież z gminy Krzanowice spotkali się przy stołach do ping ponga. Turniej odbył się 3 listopada, zorganizował go miejscowy, czwartoligowy klub. Zawody sędziował Andrzej Kuc, prezes klubu. Nagrody wręczał burmistrz Andrzej Strzedulla. 

Zobacz więcej