Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnik śląskiego klubu hokejowego zatrzymany przez ABW za szpiegostwo

20-letni Maksim S., były już zawodnik jednego z klubów ze Śląska, został zatrzymany pod zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk oraz działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej kwalifikowane z art. 130 § 1 kk.

Zawodnik śląskiego klubu hokejowego zatrzymany przez ABW za szpiegostwo
Na podstawie zgromadzonych materiałów w sprawie, w dniu 13 czerwca br. Sąd Rejonowy w Lublinie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec osoby zatrzymanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. / fot. ilustracyjne freepik

Zawodowy sportowiec z zarzutami za szpiegostwo

Były obrońca drużyny hokejowej z Sosnowca, Rosjanin Maksim S. usłyszał zarzuty za udział w siatce szpiegowskiej działającej na terenie Polski. 20-latek został zatrzymany w związku ze śledztwem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Czynności na terenie Śląska przeprowadzili funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czyny zarzucane podejrzanemu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terenie Polski przeprowadzał czynności polegające m.in. na rozpoznawaniu infrastruktury krytycznej w kilku województwach. Na bieżąco informował zleceniodawców o wynikach prowadzonego rozpoznania, za które otrzymywał wynagrodzenie. Zatrzymany obywatel Federacji Rosyjskiej przebywał w Polsce od października 2021 r. - informują śledczy.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę ucieczki podejrzanego i grożącą mu surową karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i wskazując na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów zastosował tymczasowe aresztowanie. Zgromadzony w śledztwie materiał procesowy potwierdza jego zaangażowanie i czynny udział w realizację zlecanych mu zadań.

Siatka szpiegowska

Rosjanin jest już 14 osobą zatrzymaną w śledztwie dotyczącym siatki szpiegowskiej współpracującej z rosyjskimi służbami specjalnymi. Podejrzani zidentyfikowani jako cudzoziemcy zza wschodniej granicy, prowadzili działania wywiadowcze, ale również propagandowe przeciwko Polsce oraz przygotowujący akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Sprawa jest dynamiczna i rozwojowa. Obecnie ABW kontynuuje intensywne działania w sprawie.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Qwerty24 (80.238. * .152) 01.07.2023 00:45

Teraz wszędzie szpiegów widzą. Halo ludzie Rosja ma satelity nie potrzebuje żeby ktoś robił fotki. Mają opcje zdjęć satelitarnych. mają także GLONASS – rosyjski, satelitarny system nawigacyjny obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską. Więc dajcie spokój z głupotami że ktoś fotki robił infrastruktury krytycznej.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 30.06.2023 16:11
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu