Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy 

Pochodząca z Żor Ewa Swoboda została wicemistrzynią Europy w sztafecie 4x100 metrów kobiet. 

5 tysięcy złotych za kibicowanie. Jest jeden warunek 

6 sierpnia 2022 roku będzie historycznym dniem w kalendarzu polskiego sportu. Tego dnia Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej oficjalnie stanie się częścią Diamentowej Ligi. O tym, że polska Królowa Sportu zasługuje na ugoszczenie najbardziej prestiżowego cyklu World Athletics, środowisko powtarzało od lat. Organizatorzy, w ramach promocji...

Ewa Swoboda wygrała bieg eliminacyjny w Belgradzie 

Pochodząca z Żor biegaczka udanie rozpoczęła Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie.

Justyna Święty-Ersetic ze złotem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Racibórz świętuje 

Polska sztafeta w biegu 4x400 m wywalczyła w Tokio złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich. Wśród polskich reprezentantów w sztafecie znalazła się raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. 

AKTUALIZACJA

Ewa Swoboda nie wystartuje na igrzyskach w Tokio 

Pochodząca z Żor polska lekkoatletka nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio. 

Ewa Swoboda z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa 

Pochodząca z Żor Ewa Swoboda może nie wystąpić w niedzielnym biegu podczas Halowych Mistrzostw Europy. 

Ewa Swoboda i Paweł Dzida ze złotymi medalami 

Podczas rozgrywanych w Toruniu 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski na najwyższym stopniu podium stanęła dwójka podopiecznych trenerki Iwony Krupy - Ewa Swoboda oraz Paweł Dzida.

Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda ze złotymi medalami 

Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda zdobyły tutuł mistrzyń Polski podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski. 

Sukces lekkoatletów UKS „Czwórki” Żory  

31 stycznia w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska juniorów i seniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy UKS „Czwórka” Żory zaprezentowali się świetnie i zdobyli aż sześć medali.

Pociąg Mistrzów z Justyną Święty-Ersetic i Ewą Swobodą   

Pociąg z wizerunkami znakomitych polskich lekkoatletów, w tym raciborzanki Justyny Święty-Ersetic oraz żorzanki Ewy Swobody, wyjechał pierwszy raz w trasę. Ma kursować na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie.

Swoboda i Święty-Ersetic na drugich miejscach w Memoriale Kusocińskiego 

Ewa Swoboda z Żor i Justyna Święty-Ersetic z Raciborza zajęły miejsca na podium w odbywającym się we wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie 66. Memoriale Janusza Kusocińskiego.

300 dni do mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim 

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim. Do startu imprezy pozostało niespełna 300 dni. W konferencji prasowej, odbywającej się w Parku Śląskim, zaprezentowano logo mistrzostw i odsłonięto zegar, odliczający czas do startu wydarzenia.

Kontrowersyjny pomysł organizatorów MŚ. "Myślałam o tym, że wszystko mi widać" 

Organizatorzy mistrzostw świata w lekkoatletyce zamieścili kamery... w blokach startowych. Pomysł ten skrytykowali sportowcy, m.in. Ewa Swoboda.

Swoboda bez finału, Święty-Ersetic bez medalu 

Ewa Swoboda nie awansowała do finału biegu na 100 metrów. Justyna Święty-Ersetic pobiegła w sztafecie mieszanej, która zajęła piąte miejsce podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce w Doha.

Ewa Swoboda w półfinale mistrzostw świata 

Ewa Swoboda z 21. czasem awansowała do półfinału biegu na 100 metrów podczas mistrzostw świata w Doha.

Swoboda z życiówką. Mistrzostwa świata już za chwilę! 

Na nieco ponad trzy tygodnie przed mistrzostwami świata w Doha, Ewa Swoboda wygrała bieg na 100 metrów podczas mityngu ISTAF w Berlinie.

Ewa Swoboda Mistrzynią Polski 

Pochodząca z Żor Ewa Swoboda zdobyła podczas rozgrywanych w Radomiu Mistrzostw Polski złoty medal w biegu na 100 metrów.

Zobacz więcej