Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
5 tysięcy złotych za kibicowanie. Jest jeden warunek 

6 sierpnia 2022 roku będzie historycznym dniem w kalendarzu polskiego sportu. Tego dnia Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej oficjalnie stanie się częścią Diamentowej Ligi. O tym, że polska Królowa Sportu zasługuje na ugoszczenie najbardziej prestiżowego cyklu World Athletics, środowisko powtarzało od lat. Organizatorzy, w ramach promocji...

Karolina i Marlena z Godowa ze stypendiami dla uzdolnionych sportowców 

Młode, ambitne i utalentowane. Tak można w krótki sposób scharakteryzować dwie mieszkanki gminy Godów, które zostały właśnie nowymi stypendystkami.

Justyna Święty-Ersetic ze złotem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Racibórz świętuje 

Polska sztafeta w biegu 4x400 m wywalczyła w Tokio złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich. Wśród polskich reprezentantów w sztafecie znalazła się raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. 

AKTUALIZACJA

Zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin mistrzami Śląska 

W sobotę 11 maja na obiekcie gimnastycznym im. Leszka Blanika w Radlinie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w klasie III do lat 11 i klasie II do lat 14.

Paweł Fojcik mistrzem Śląska w gimnastyce sportowej młodzików 

W rozgrywanych 26 maja na obiekcie gimnastycznym im. Leszka Blanika w Radlinie Indywidualnych Mistrzostwach Śląska młodzików, 9-letni Paweł Fojcik zdobył trzy złote medale. 

Raciborzanie biegali w Wodzisławiu 

W niedzielę 17 listopada w Wodzisławiu Śl. odbył się VII Ogólnopolski Półmaraton (21 km 97 m) o Puchar Prezydenta Miasta. Punktualnie o godz. 11.00 ponad 240 biegaczy z całej Polski i zagranicy wystartowali do biegu z płyty stadionu Odry do biegu.

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Wpadło sześciu pijanych 

Od wczesnych godzin rannych śląscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania miały na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.

Prezydent przebiegł maraton 

Z czasem 3 godzin, 57 minut i 25 sekund ukończył XXXI Wrocław Maraton wiceprezydent Raciborza - Wojciech Krzyżek. Ten czas pozwolił urzędnikowi zająć 1485. miejsce w gronie 3501 biegaczy, którzy ukończyli morderczy dystans 42 kilometrów. Był to jego pierwszy maraton.

Zderzenie na Młodzieżowej. Kierowca: zasnąłem za kierownicą  

Policjanci z Wodzisławia wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w Wodzisławiu. W zderzeniu samochodów osobowych ranne zostały dwie osoby.

Sztafeta pamięci w Rydułtowach  

Prawie 400 biegaczy wystartowało w czwartek w rydułtowskim XXI Memoriale Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka - harcmistrzów i poruczników Armii Krajowej.

Na Pszowskich Dołach z kijkami  

W niedzielę na Pszowskich Dołach rozegrano V edycję Biegu o Puchar Burmistrza Pszowa. Wystartowało łącznie 144 biegaczy i kijkarzy, którym nie straszny śnieg ani mróz.

Olimpijczyk z Cieszyna w Wodzisławiu 

  Dwukrotny srebrny medalista paraolimpijski w pchnięciu kulą z Aten i Londynu Janusz Rokicki odwiedził w piątek 16 listopada Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu.  

Ukraińcy najlepsi w półmaratonie  

Ukraińcy Bogdan Semenowycz, Oleksii Gunchar i Oleksandr Labziuk okazali się najszybszymi zawodnikami VI Wodzisławskiego Półmaratonu o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, który odbył się w niedzielę 4 listopada.

III Bieg Przesiedleńczy gminy Lubomia  

Wczoraj w Lubomi odbył się III Bieg Przesiedleńczy Nieboczowy-Syrynia Dąbrowa.

Korona zdobyta 

W niedzielę odbył się 12. Poznań Maraton, na starcie stanęło ponad 4600 zawodników, zwyciężył zawodnik z Kenii Cosmus Mutuku z czasem 2 godz. 11 min. 53 s.

Zaproszenie na Złoty Tydzień w Salonie Lorin 10-16.10.2011r.  

10 października 2011 r. w Salonie Lorin w Wodzisławiu Śląskim rozpocznie się Jesienny Złoty Tydzień.

Tekst sponsorowany

Zobacz więcej