Dym wznosi modlitwę
Piękny zapach poprawia samopoczucie, długo też utrzymuje się wśród sprzętów w domu. Dlatego warto palić kadzidła
Kadzidła to mieszanki aromatycznych żywic, kory, drewna, owoców i kwiatów. Od wieków ich zapach spowija świątynie wielu wyznań. Od tysiącleci pali się kadzidła w Indiach. Sztuka ich wytwarzania jest tam doprowadzana do perfekcji.Tradycja palenia kadzidła kojarzona jest głównie ze Wschodem, ale tak naprawdę znana jest na całym świecie. W niektórych kulturach dorzuca się do ognia aromatycznych ziół. W chrześcijaństwie na rozżarzone węgle sypie się mirrę. Od wieków kadzidła spalane były jako forma ochrony przed złymi duchami, służyły oddawaniu czci bogom. Są symbolem oczyszczenia.
Dzisiaj terapeuci medycyny naturalnej polecają palenie kadzideł w domu. Poprawiają one samopoczucie, oczyszczają umysł, pomagają się wyciszyć i odprężyć. Ponoć poprawiają też „energetykę domu”, wypraszają z niego złość i niezgodę. Służą też do medytacji. Warto więc wybrać odpowiedni dla siebie aromat. Jednym bardziej odpowiada zapach piżma, innym bergamotki czy pomarańczy, jeszcze inni preferują aromat cynamonu, imbiru czy drzewa sandałowego.
Iwona Fila ze sklepu „Świat Zapachów” w Wodzisławiu poleca różne rodzaje kadzideł. Można też tutaj wybrać dla siebie inne pachnące produkty, m.in.: olejki różane, sole do kąpieli, mydełka z drobinkami migdałów, kolorowe, ręcznie wytwarzane mydła, ziołowe pasty do zębów oraz nalewane perfumy.
(izis)