12 miesięcy sportowych wrażeń za nami
W minionym roku doświadczyliśmy kalejdoskopu emocji; od łez szczęścia czy uczucia dumy z naszych reprezentantów (Święty, Smoleń, Bugdol), poprzez personalne roszady na szczytach władzy miejscowych klubów (Starzyński – Cimen, Teresiak – Bieszke) aż do płaczu spowodowanego bezsilnością raciborskich ekip (skończony sen RTP Unia o podbiciu Europy, zawirowania w AZS Rafako). W sylwestrowym numerze przedstawiamy Państwu kompilację najważniejszych wydarzeń 2013 roku, licząc na to, że nadchodzący okaże się jeszcze obfitszy w sukcesy naszych sportowców.
Styczeń
Nominacja Teresiaka. Początek 2013 roku przyniósł zmiany w szeregach Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Na stanowisko przewodniczącego wydziału piłki kobiecej zarząd związku mianował Józefa Teresiaka, dyrektora sportowego RTP Unia Racibórz, mającego także doświadczenia trenerskie (m.in. Włókniarz Kietrz) oraz piłkarskie na poziomie II i III ligi (Odra Wodzisław, Unia Racibórz i Naprzód Rydułtowy). Kilka miesięcy później Teresiak zastąpił na stanowisku prezesa RTP Unia zrzekającego się tej funkcji Remigiusza Trawińskiego.
Beniaminek mistrzem. Ekipa Pokryć Dachowych Z.P.U.H. wywalczyła mistrzostwo Halowej Ligi Piłki Nożnej. O zwycięstwie zadecydowała wygrana w ostatnim spotkaniu sezonu z drużyną Startu Pietrowice Wielkie. Pokrycia Dachowe, mimo iż uzyskały taką samą zdobycz punktową co sąsiadująca z nimi w tabeli Cukiernia Gianni, mogły pochwalić się o wiele korzystniejszym bilansem bramkowym.
Olimpijczycy w Raciborzu. W drugiej połowie stycznia raciborskie placówki: Szkołę Podstawową nr 15 i Gimnazjum nr 1 odwiedzili trenerzy i medaliści olimpijscy – Włodzimierz Zawadzki, Ryszard Wolny i Józef Tracz oraz świeżo upieczony brązowy medalista igrzyska olimpijskich Damian Janikowski. Czwórka utytułowanych zapaśników opowiedziała przybyłym uczniom o swoich karierach sportowych. Goście odpowiadali także na pytania gimnazjalistów. Uczniowie pytali m.in. o najważniejsze walki w ich życiu, o wiek w jakim zaczynali trenować zapasy, a także o to dlaczego Janikowski rzucił trenerem po wygranej walce w Londynie. Na ostatnie pytanie zebrani zareagowali śmiechem. – Wyszło to tak spontanicznie, dawno nie latał, więc w końcu musiał kiedyś polecieć – zażartował Janikowski.
LUTY
SMS będzie mieć nową halę. Na przełomie stycznia i lutego rozpoczął się pierwszy etap prac budowy wielofunkcyjnej hali przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Przez kolejne miesiące hala „rosła” jak na drożdżach, a we wrześniu jej budowa weszła w decydującą fazę. Inwestycja ma zamknąć się w kwocie 13 mln zł.
Sezon nauki. 9 lutego koszykarze nowo powstałego, trzecioligowego klubu RKK AZS Racibórz rozegrali ostatni mecz sezonu. – Dopiero uczymy się grać na profesjonalnym poziomie, dlatego nie oczekiwaliśmy wiele. Cieszymy się z dwóch zwycięstw odniesionych nad zespołem z Gliwic i mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie sprawimy raciborskim kibicom wiele pozytywnych niespodzianek – stwierdził po debiutanckim sezonie trener Marcin Parzonka.
Od Lecha Poznań do Unii. W ostatnich dniach lutego, niespełna miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej, nastąpiła zmiana szkoleniowca Unii Racibórz. Dotychczasowego trenera czwartoligowej drużyny zastąpił Ryszard Remień, który wcześniej był między innymi pierwszym trenerem Ruchu Zdzieszowice, z którym awansował do II ligi oraz trzecioligowego Startu Galmet Bogdanowice. Ponadto w polskiej I lidze rozegrał łącznie 208 spotkań i strzelił 10 bramek. Swój debiut na boiskach ekstraklasy zaliczył 16 marca 1991 w meczu Lech Poznań – Zagłębie Lubin (2:1). Przed objęciem posady szkoleniowca Unii Remień występował na lokalnych boiskach, ostatnim razem w barwach LKS Studzienna.
MARZEC
Krzanowiczanki mistrzyniami III ligi. Siatkarki z UKS Krzanowice zwyciężyły w spotkaniach finałowych III ligi. Droga do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej stanęła przed podopiecznymi Tomasza Kuziaka otworem. Niestety, jak się miało po czasie okazać, zarząd klubu oświadczył, że z powodu problemów finansowych krzanowicki zespół pozostaje w trzecioligowym towarzystwie.
Unici w dobrym towarzystwie. W połowie marca piłkarze Unii Racibórz z rocznika 2001 i młodsi wzięli udział w dwudniowym turnieju Baltic Football Cup, który odbył się w gdańskiej Ergo Arenie. Pierwszego dnia pechowo przegrali rywalizację, by dnia drugiego zagrać o najwyższe cele (miejsca 1–16). Zabrakło niestety zwycięstwa w ostatnim grupowym meczu z UKP Zielona Góra. Podopieczni trenera Arkadiusza Kłody przystąpili więc do walki o miejsca 17 – 32. Po kilku porażkach, unitom pozostała walka o 29. miejsce z Dragonem Warszawa. Aby wyłonić zwycięzcę spotkania rozegrano serię rzutów karnych, w których lepsi okazali się raciborzanie.
Łamator najlepszą drużyną w kraju. W odbywających się w Katowicach zawodach reprezentanci raciborskiego klubu BJJ „Łamator” wywalczyli tytuł „Drużynowego Mistrza Polski Młodzieżowców Ju-jitsu Ne-waza”. Na 4 matach zmierzyło się 125 zawodników z 13 klubów z całej Polski z roczników 1993 – 1998 . – Możemy śmiało konkurować z klubami z dużych miast w naszym kraju i odnosić sukcesy. Zawodnicy trenują 6 razy w tygodniu i jak widać przynosi to efekty – stwierdził szczęśliwy szkoleniowiec raciborskiej ekipy Tomasz Jabłonka.
KWIECIEŃ
Szczypiornistki wicemistrzyniami. 20 kwietnia w Tychach odbył się wielki finał piłki ręcznej w kategorii dziewcząt młodszych. Pietrowiczanki w drodze do finału pokonały wyżej notowane ekipy Sośnicy Gliwice oraz Ruchu Chorzów. W finale podopieczne Marka Kępy zmierzyły się ze Zgodą Ruda Śląska oraz gospodyniami zawodów finałowych – MOSM Tychy. Po heroicznej walce do ostatniej minuty Pietrowice pokonały Rudę Śląską 14:13. Wysiłek w tym meczu spowodował, że w konfrontacji z gospodyniami zabrakło już nieco sił. W ostatnim meczu finału Tychy pokonały Rudę Śląską, co oznaczało, że dziewczęta z Pietrowic mogły cieszyć się z tytułu wicemistrzyń śląska.
Unici z medalami mistrzostw Polski. Zapaśnicy z Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz znowu pokazali, że są najlepszymi zawodnikami w kraju. W 83. Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach klasycznych wywalczyli dwa medale oraz dwa 5. miejsca. Złote krążki zdobyli: Dawid Ersetic oraz Kamil Błoński, piątą lokatę zajęli Mateusz Wanke oraz Mateusz Wolny.
Dywyta mistrzem BBL. Tak emocjonującego i zaciętego finału rozgrywek Brooklyn Basket Ligi nie widziano od lat. Dywyta zmierzyła się z jedną z najbardziej doświadczonych ekip amatorskiej ligi – Kamanem. W pierwszym spotkaniu finału jednym punktem 59:58 zwyciężył zespół Arkadiusza Nowackiego, aby w spotkaniu rewanżowym polec 57 do 64 punktów.
Siatkarze w pierwszej czwórce. Pełen sukcesów sezon zakończyli siatkarze AZS Rafako Racibórz. Podopiecznym Witolda Galińskiego nie udało się co prawda zawojować meczów fazy play-off, ale mimo wszystko czwarte miejsce w II lidze, na którym zakończyli sezon, jest jednym z największych osiągnięć w historii klubu.
MAJ
Enter po raz szósty. Po raz szósty w szesnastoletniej historii i po raz drugi z rzędu drużyna Enter El-Bis Instal sięgnęła po tytuł mistrzów Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Enter w finale pokonał najmłodszą drużynę rozgrywek – MUKS Baborów 3:0. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa AiR Team.
Do Modzurowa przyjechali nawet z Gdańska. Majowe zawody na łyżworolkach w Modzurowie to już tradycja. W przeważającej liczbie na starcie pojawili się rolkarze m.in. ze Swarzędza, Łodzi, Jasła, Krakowa, Wrocławia i Gdyni. Najlepszy w biegu głównym z Raciborszczyny był Kazimierz Grycman z Ciechowic, który zajął piąte miejsce.
CZERWIEC
Spadki i awanse – finisz piłkarskiego sezonu. Piłkarze Unii Racibórz sezon kończyli walką w barażach, na szczęście udanych, dzięki czemu raciborski czwartoligowiec uniknął spadku. Wielkie emocje czekały nas także w rozgrywkach klasy okręgowej. Najlepszy sezon z pięciu raciborskich zespołów występujących na tym poziomie rozgrywek rozegrał LKS Nędza, który uplasował się na pozycji wicelidera, z sześcioma punktami straty za Górnikiem Pszów. Silesia Lubomia wywalczyła miejsce trzecie, dwie pozycje niżej sezon zakończyły Krzyżanowice, tuż za nimi z dorobkiem 46 oczek znalazło się Rafako. Do niższej ligi powrócił beniaminek – KS Kuźnia Raciborska. Awans do „okręgówki” wywalczyli grający w A klasie: Naprzód Borucin oraz Unia Turza Śląska, spadkowicze to Górki Śląskie i Ruda Kozielska. Awans z B klasy uzyskali: LKS Pawłów, LKS Owsiszcze oraz LKS Gamów, przed spadkiem nie uchronili się Strzelec Rzuchów i LKS Pstrążna. Miejsce w B-klasowym towarzystwie wywalczyli za to LKS Czernica, LKS Rudnik i Zawada Książęca.
Piąte mistrzostwo Polski z rzędu. Zawodniczki Unii Racibórz wygrywając 12 czerwca na Stadionie OSiR z AZS UJ Kraków (4:0) przypieczętowały piąty tytuł mistrzyń Polski w piłce nożnej kobiet. Raciborskie piłkarki już w pierwszej połowie zdobyły miażdżące prowadzenie i do szatni schodziły oglądając na tablicy wynik 4:0. W drugiej połowie strzelanie do bramki tak dobrze im już nie wychodziło i wynik z pierwszej połowy nie uległ zmianie. Bramki dla RTP Unia Racibórz na wagę zwycięstwa zdobyły: Patrycja Wiśniewska (12., 28., 44.) i Chinasa Okoro Gloria (41.).
53 medale raciborskich pływaków. W połowie czerwca worek medali przywieźli pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu z Mistrzostw Śląska Juniorów 14, 15, 16–18 oraz w kategorii Open. Młodzi sportowcy wywalczyli w sumie 53 medale w tym 23 złote, 17 srebrnych i 15 brązowych. Najlepszą zawodniczką w punktacji Fina została Katarzyna Nawaryńska z MKS SMS Victoria Racibórz.
Tomasz Brembor zdominował MP. Na zawodach w Suszu, w których w różnych kategoriach startowało blisko tysiąc zawodników, tegoroczny absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wytrzymał presję głównego faworyta i w pięknym stylu sięgnął po złoty medal. Jeszcze w tym samym roku raciborzanin uzyskał bardzo dobrą, szóstą lokatę mistrzostw Europy.
Kamczyk dała Polkom mistrzostwo. Pochodząca z Krzyżanowic Ewelina Kamczyk, na co dzień piłkarka RTP Unia Racibórz zdobyła złotego gola w finale Mistrzostw Europy kobiet do lat 17. W meczu rozegranym w szwajcarskim Nyonie Polki wygrały ze Szwedkami 1:0. Oprócz Kamczyk w reprezentacji grają Dżesika Jaszek z Cyprzanowa i Gabriela Grzywińska. Obie jak i wcześniej wspominana Kamczyk są piłkarkami pięciokrotnego mistrza Polski RTP Unia Racibórz.
LIPIEC
Złota sztafeta. 13 lipca raciborska lekkoatletka Justyna Święty wywalczyła trzecie miejsce na dziewiątych mistrzostwach Europy do lat 23. Dzień później wraz z Małgorzatą Hołub, Magdaleną Gorzkowską i Agnieszką Karczmarczyk zdobyła złoto w sztafecie 4x400m. Polki osiągnęły czas 3 minut, 29 sekund i 74 setnych sekundy. Wyprzedziły Rumunki i Francuski.
Triumf Ołenczyna i Kampika. Dwa złote medale zdobyli młodzi zapaśnicy „Dębu” na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbywała się od 12 do 14 lipca w Zgierzu (woj. łódzkie). Do Finału OOM zakwalifikowało się czterech zawodników i jedna zawodniczka z tego wiejskiego klubu gminy Rudnik. Patryk Ołenczyn w kategorii 50 kg oraz Mateusz Kampik w kategorii 63 kg wywalczyli złote medale i tytuły Mistrza Polski Juniorów Młodszych na 2013 r.
Sztafeta z Bugdolem zawojowała Europę. Pływak raciborskiej „Victorii” wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w Poznaniu w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Reprezentant raciborskiej SMS płynący na drugiej zmianie wspólnie z Janem Holubem, Maciejem Falacińskim i Sebastianem Szczepańskim w walce o złoto wyprzedzili drużyny Rosji i Niemiec. Polacy uzyskali czas 3:21,71.
Sukces Smolenia. Tegoroczny absolwent SMS i awodnik sekcji lekkolatetycznej MKS-SMS Victoria Racibórz wspólnie z kolegami ze sztafety 4x400 metrów wywalczył srebrny medal w ostatnim dniu imprezy we włoskiej Rieti. Polska sztafeta uzyskała czas 3:05,07 zaledwie o dwie setne sekundy wolniej od rekordu kraju z ubiegłorocznych mistrzostw świata. Bieg wygrali Rosjanie, a brąz przypadł Brytyjczykom.
Spełniony sen o Amsterdamie. 8 zwycięskich drużyn „Szkółek piłkarskich NIVEA”, w tym UKS Pawłów z gminy Pietrowice Wielkie, odbyło pięciodniowy obóz szkoleniowy w Holandii. Od 29 czerwca do 5 lipca ponad 100 chłopców i dziewczynek brało udział we wszechstronnie rozwijającym cyklu szkoleniowym opracowanym przez najlepszych metodyków Akademii Ajax Amsterdam oraz poznawało uroki miasta zwanego „Wenecją Północy”. Wyjazd nie byłby możliwy gdyby Pawłowianki w czerwcu nie odniosły sukcesy w finałach głównych w Warszawie, w których to zespół U-13 okazał się bezkonkurencyjny, a 4 pozostałe drużyny zawędrowały do półfinału rozgrywek.
Rekord Żebrowskiego. Lipiec był miesiącem lekkoatletów. Kolejnym na to dowodem był złoty medal wywalczony w 19. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi przez Dawida Żebrowskiego. Uczeń SMS i zawodnik raciborskiej „Victorii” nie miał sobie równych i zdecydowanie wygrał bieg na 110 m przez płotki rezultatem 13 minut i 55 sekund co jest nowym rekordem kraju juniorów młodszych (16 lat).
SIERPIEŃ
Wychylylybymy zwycięzcą Ligi Orlik. Drużyna Wychylylybymy okazała się najlepsza w tegorocznych rozgrywkach Ligi Orlik. Nie mając na koncie ani jednej porażki zajęła w tabeli pierwsze miejsce, o cztery punkty wyprzedzając Xpres.pl i Żorska Team. Najlepszym strzelcem został zawodnik wicemistrza Ligi, Bartosz Winkler.
Rekordowa frekwencja Brooklyn Cup. Jedną z odsłon tegorocznego Memoriału był turniej koszykówki ulicznej o puchar dyrektora TVP Katowice – Streetball Brooklyn Cup 2013. Koszykarze zachwycili nie tylko finezyjną i dynamiczną grą, ale także wysoką frekwencją. W zawodach wzięło udział aż 30 drużyn!
Do Dubaju po rekordy. Pływak raciborskiej „Victorii” Krzysztof Tokarski, który w lipcu zdobył 4 m na Mistrzostwach Europy Juniorów, został finalistą Mistrzostw Świata Juniorów w Dubaju, które odbywały się od 26 do 31 sierpnia. W konkurencji 50 m stylem klasycznym osiągnął wynik 0.28,58 s, co dało mu siódme miejsce, zaś na 100 m stylem klasycznym popłynał z wynikiem 1.02,25 s (szóste miejsce), który uczynił go rekordzistą Polski Juniorów 17-letnich.
WRZESIEŃ
Pierwsze raciborskie zawody crossfit. 7 września na orliku Gimnazjum nr 3 przy ulicy Żorskiej odbyły się I Mistrzostwa Raciborza w Crossfit, czyli treningu siłowym i wytrzymałościowym, w którym stosuje się dosyć duże obciążenia treningowe, a każde z ćwiczeń – których w danej serii zawodnik na zmianę robi nawet kilka – wykonuje się przez określoną ilość czasu. W raciborskich zawodach wystartowało 18 śmiałków, najlepszy okazał się Miłosz Staworzyński.
Modele szybowały w przestworzach. Niebo w okolicach wałów przeciwpowodziowych nieopodal Auchan opanowało w połowie września kilkadziesiąt modeli latających. W czasie VI Międzynarodowego Pikniku Modelarskiego nie zabrakło maszyn z najdalszych zakątków Polski oraz z Czech. W imprezie uczestniczyło blisko stu modelarzy, co jest rekordem frekwencji oraz kilkuset widzów, w tym sporo dzieci i młodzieży, co, jak podkreślają organizatorzy zawodów, jest zjawiskiem bardzo pozytywnym.
Silesia Racibórz ponownie w I lidze. Od 6 do 15 września w Poroninie odbyła się rywalizacja II ligi szachowej seniorów w ramach rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski. Do rywalizacji o trzy miejsca premiowane awansem do I ligi przystąpiły 32 drużyny z całej Polski. Racibórz reprezentowała drużyna Silesia JAS FBG Racibórz w następującym składzie: na szachownicy zarezerwowanej dla pań zagrała Elena Cherednichenko, następnie w kolejności szachownic począwszy od pierwszej: Marek Stryjecki, Mirosław Jaworski, Jacek Orzechowski, Michał Obruśnik, Kacper Polok oraz Zbigniew Wieczorek.
Rugbyści na wózkach walczyli w Rafako Arenie. Cztery drużyny narodowe z trzech państw, kilkunastu rugbystów, dwa dni rywalizacji, osiem rozegranych spotkań – to bilans odbywającego się 22 września Międzynarodowego Turnieju Rugby na Wózkach, którego gospodarzem po raz pierwszy był Racibórz. Do zawodów reprezentacja Niemiec wystawiła dwie swoje drużyny i to właśnie jedna z nich została zwycięzcą turnieju. Na drugim miejscu uplasowali się Czesi, na najniższym stopniu podium ekipa Niemiec 2, z kolei Polacy, zakończyli zmagania na ostatnie, czwartej lokacie.
PAŹDZIERNIK
Pożegnanie z Europą. 17 października na stadionie OSiR w Raciborzu odbył się rewanżowy mecz 1/16 Ligi Mistrzów Kobiet. Potencjalnie najłatwiejszy rywal w historii rywalizacji raciborskiej drużyny w europejskich pucharach okazał się zbyt trudny. Turecki mistrz – Konak Belediyespor, dzięki wygranej w Izmirze 2:1 i bezbramkowym remisie w Raciborzu, w swoim debiucie awansował do 1/8. Unia przez pięć lat starała się o wejście do kolejnej rundy.
Mistrzowie sztuk walki w Raciborzu. W połowie października Racibórz, za sprawą II Interdyscyplinarnego Festiwalu Kultury i Sztuki Japonii BUDO GALA 2013 ponownie stał się drugą Japonią. Kulminacją Festiwalu były pokazy światowej klasy mistrzów tradycyjnych japońskich sztuk walki, którzy zjechali się do Raciborza nie tylko z całej Polski, ale także z Niemiec, Francji, Włoch, Bułgarii, Węgier czy Japonii.
Sześćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień... Zapaśniczy klub Dąb Brzeźnica obchodził swoje 60. „urodziny”. – Jak sama nazwa wskazuje klub jest dębem w naszej gminie, z korzeniami wśród władz, a koroną tego drzewa są zawodnicy, którzy osiągają fantastyczne wyniki – powiedział wójt gminy Rudnik, Alojzy Pieruszka. Przybyli na uroczystość podkreślali, że klub z sukcesami w małej miejscowości to ewenement na światową skalę.
LISTOPAD
Odra Racibórz gospodarzem Pucharu Polski. SKS Głuchych Odra w Raciborzu był organizatorem dwudniowego Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn słabosłyszących i niesłyszących. Gospodarze zajęli czwarte miejsce. Turniej wygrała ekipa z Łodzi, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Olsztyna, na najniższym stopniu podium stanęli natomiast reprezentanci Lublina.
GRUDZIEŃ
Historyczny sukces Polki. Ewa Bugdoł z Rud, jako pierwsza Polka w historii została liderką światowego rankingu International Triathlon Union. Polka ma w zestawieniu 961,9 punktu i awansowała aż o cztery pozycji w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Bugdoł wyprzedziła Dunkę Camillę Pedersen (848,2), a trzecie miejsce zajmuje reprezentantka RPA Caroline Koll (752).
Młodzi unici mistrzami kraju. 8 grudnia w Raciborzu odbyły się II Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach stylu klasycznym i zapasach kobiet. Mistrzostwa jednocześnie były I Memoriałem Piotra Starzyńskiego. Łącznie w turnieju wystartowało 378 zawodników i zawodniczek, 150 w zapasach kobiet i 228 w stylu klasycznym. Raciborscy młodzicy nie zawiedli, wywalczyli 6 medali i wygrali turniej drużynowo w stylu klasycznym na 47 startujących klubów, a w zapasach kobiet uplasowali się na siódmej pozycji. W gronie medalistów znaleźli się: Mariusz Tochwin (złoto), Michał Michniewicz, Kamil Bordo (srebro), Szymon Ćwik (brąz), Wiktoria Urgacz (srebro) oraz Natalia Pitry (złoto).
Cimen zamiast Starzyńskiego. Mieszkający w Polsce od kilkunastu lat obywatel Turcji Abdullah Cimen został oficjalnie nowym prezesem KS Unia Racibórz. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Starzyńskiego, który prezesował przez osiem lat. Cimen, który jest także sponsorem LKS Studzienna zdobył większość głosów. – Jednym z moich warunków było to, że chcę pracować z ludźmi, których sam sobie wybiorę. Zostało to zaakceptowane – stwierdził prezes Cimen.
20-latek prezesem RTP Unia. Kolejna już, i na szczęście ostatnia w tym roku roszada na stanowisku prezesa kobiecej Unii. Stery nad RTP przeszły do rąk Mateusza Bieszke, który do niedawna pełnił funkcję prezesa pierwszoligowej Checzy Gdynia. Były szef klubu, Józef Teresiak objął funkcję wiceprezesa zarządu. Wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym skład zarządu mistrza Polski w piłce nożnej kobiet będzie liczył pięć, a nie siedem osób. Poza dwudziestoletnim Bieszke i Teresiakiem w skład zarządu weszli Adam Mużelak (sekretarz) oraz Kamila Marszałek i Andrzej Dziurdziewicz (członkowie). Pierwszym ważnym krokiem nowych władz na drodze do uratowania klubu, było przedstawienie oficjalnego komunikatu, z którego dowiadujemy się między innymi, że stanowisko w sprawie drużyny seniorskiej klub będzie reprezentował pod nazwą Ladies Football Team.
Wojciech Kowalczyk