Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 34 (1265) Data wydania: 23.08.16
Czytaj e-gazetę

Piórem naczelnego

Mariusz Weidner - redaktor naczelny Nowin Raciborskich

Kto polubi plażę?

Spytano mnie czy podoba mi się nowa plaża nad Odrą. Przyznam, że nie mam jeszcze zdania, bo nie miałem czasu tam zajrzeć. Dotarły do mnie wieści, że plażowiczów nie brak i nowa atrakcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Na tyle dużym, że plaża zostanie powiększona. Rośnie popyt, trzeba sprzedawać towar póki jest gorący. Deszczowe mieliśmy wakacje tego roku więc może na ich pożegnanie słońce odda to, co zabrały chmury? Rozgrzany czy mokry piasek odczarował miejsce, na które wylano tyle pomyj w internecie, gdy krytykowano przystań kajakową jako betonowy klocek. Teraz wszyscy pytają czy tam się było, bo jak nie – to źle. Przypomniały mi się czasy podstawówki, gdy koledzy chwalili się ile to razy byli w kinie na jakimś filmie i z pogardą spoglądali na tych, co filmu jeszcze nie obejrzeli. Plażę wypada zatem odwiedzić, a nawet stać się jej fanem. Z tyłu głowy kołacze mi jednak pytanie czy na taką atrakcję stać miasto, które parę spraw powinno jeszcze załatwić zanim zajmie się plażowaniem. Znajomy rolnik wywraca się ciągnikiem na polnej drodze, której urząd nie potrafi naprawić od dobrych paru lat. Gdyby tak jego spytać czy był już na tej plaży... Zachwytu bym się raczej nie spodziewał.