Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 45 (1377) Data wydania: 06.11.18
Czytaj e-gazetę

Jak głosowali raciborzanie? Sonda Nowin w dniu wyborów prezydenckich

W godzinach przedpołudniowych, w wyborczą niedzielę 4 listopada zapytaliśmy kilkudziesięciu głosujących, w kilku dużych obwodach Raciborza komu udzielili swego poparcia i dlaczego. Wielu z poproszonych o odpowiedź nie chciało podać tych informacji. „Nie może pan o to pytać”, „niestety to tajemnica”, „jak powiem, to będę miał kłopoty w pracy”, „RODO”, „głosowałem prawidłowo i więcej nie powiem” – to słyszeliśmy od tych, którzy woleli nie ujawniać swoich preferencji wyborczych. Prezentujemy wypowiedzi tych, którzy nie mieli z tym żadnych problemów. Sondę przeprowadzili Dawid Machecki i Mariusz Weidner.

Andrzej Skupień Ostróg

Głosowaliśmy z żoną na starego prezydenta. Przynajmniej go znamy.

Marzena Ostrowska Ostróg

Oddałam głos na Mirosława Lenka. Według mnie dużo zrobił dla miasta. Jest też fajnym człowiekiem, z którym można porozmawiać.

Mariusz Niczek Ostróg

Głosowałem na Mirosława Lenka. Pana Polowego w ogóle nie znam, a z panem Lenkiem miałem więcej do czynienia, uczył mnie historii, był dyrektorem w mojej szkole. Może głosowałem z sentymentu?

Adam Krok Stara Wieś

Zagłosowaliśmy na pana Polowego. Aby było coś nowego, weszła świeża krew. Znamy dotychczasowe pociągnięcia i myślimy, że jest to potrzebne.

Joachim Iskra Stara Wieś

Głosowałem na obecnego prezydenta. Pan Lenk jest już tak długo, a jego konkurenta nie znam. Nie wiadomo co będzie mniejszym złem.

Aleksandra Moczulska Ostróg

Głosowałam na Dariusza Polowego, bo poparł go Michał Fita.

Roman Kurek Stara Wieś

Mirosław Lenk to mój kandydat, on jako prezydent mi odpowiada.

Gabriela i Józef Restelowie Stara Wieś

Głosowaliśmy optymistycznie, przyszłościowo, na zmianę obecnego prezydenta.

Janusz Mendyk obwód SP15

Mieszkamy tutaj 12 lat, widzimy jak się rozwija to miasto, mam porównanie, mieszkałem w mieście pokrewnym i widać na co dzień zmiany, jestem pod ich urokiem.

Pan Paweł obwód SP15

Głosowałem na jedynkę, pana Lenka, taki był mój wybór.

Pan Rafał obwód SP15

Uważam, że mijająca kadencja była dobra i dlatego popieram obecnego prezydenta. Nie widzę powodów by go zmieniać.

Halina Wałach obwód SP15

Zagłosowałam na nowe siły, bo to się Raciborzowi należy, żeby coś innego zaczęło się dziać niż się dzieje, aby zlikwidować w końcu stare układy.

Ireneusz Chrzanowski obwód SP15

Głosowałem na Mirosława Lenka, bo to mniejsze zło dla Raciborza. Na PiS raczej nie głosuję i choć rywal pana Lenka nie jest członkiem tej partii, to wiadomo kto go poparł.

Pani Władysława obwód II LO

Zagłosowałam na pana Lenka, dlatego, że reprezentuje partię, która bardziej mi się podoba.

Pan Leszek ze Starej Wsi

Głosowałem na Dariusza Polowego. Dość tego starego betonu. Ci co zaprojektowali Długą powinni za to siedzieć. Zrobić taką głupotę, kto to widział tak nisko ławki umieścić? Psy będą szczały, po deszczu zachlapią siedzenia.

Piotr Martynus obwód II LO

Mój wybór to Mirosław Lenk. Był moim nauczycielem, mam o nim dobre zdanie.

Anna Ciechanowska obwód II LO

Poparliśmy pana Dariusza Polowego. Chcemy zmian, bo Racibórz gnije. Drogi są straszne na każdym wjeździe. Jak my mieszkamy tutaj? Jakie są chodniki, Katowicka, mieszkanie spółdzielcze jak wygląda podwórko? Jak w slamsie. Po co nam arboretum skoro na co dzień ludzie muszą tak żyć?

Anna Bugla – Wyrobek obwód SP18

Głosowaliśmy na Mirosława Lenka. Jesteśmy zadowoleni z jego kadencji. Miasto potrzebuje pewnych zmian, ale wierzymy, że to osoba wykształcona, godna zaufania i zna Racibórz. Kontrkandydatowi brakuje pewnych rzeczy.

Edward Czarnecki obwód SP18

Głosowałem na przeciwnika obecnego prezydenta. Dość już pan Lenk narobił dla siebie, a dla innych nie. Za te działki na Ocickiej go nie poparłem, nasyła na kierowców straż miejską, żebyśmy nie mogli tam parkować. Tyle lat to budowaliśmy sobie, a teraz mu to przeszkadza, bo on tam biega.

Tomasz Pilarski obwód II LO

Oczywiście na pana Dariusza Polowego. Myślę, że będzie lepiej w Raciborzu.

Aleksandra Osypiuk obwód SP15

Poparłam Dariusza Polowego bo bardziej mi odpowiada jego program wyborczy.

Aleksandra Nowak obwód SP18

Głosowałam na Dariusza Polowego bo wierzę, że Racibórz może się zmienić. Myślę, że on jest przyszłością miasta. Lenk za długo już siedzi w urzędzie i miasto zaczyna umierać. Czekam na zmiany.