Zespoły Aldony Krupy-Gawron znów gromadzą medale na żywo i on-line
Wpierw w Rybniku, a potem w międzynarodowym towarzystwie na platformie internetowej mażoretki i tancerki „Źródła” oraz „Bajtla” zachwycały jurorów konkursów swoimi umiejętnościami. – Miło było powrócić do scenicznych pokazów – przekazuje szefowa zespołów, słynna choreograf z Raciborza – Aldona Krupa-Gawron.
Pierwszym występem po wymuszonej przez pandemię przerwie był udział podopiecznych pani Aldony w marcowym 8. Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Viverso 2021. Konkurs odbywał się w reżimie sanitarnym bez udziału publiczności, ale z internetową transmisją na żywo.
Zespoły w kilku kategoriach wiekowych rywalizowały na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej w tańcu jazzowym, współczesnym, klasycznym, towarzyskim, akrobatycznym, miniaturze tanecznej, a także innych formach tanecznych.
Stowarzyszenie „Źródło” z Raciborza i Stowarzyszenie „Bajtel” z Nędzy reprezentowały w Rybniku: zespoły Zara I, Zara II, Zara III oraz Efekt I i Efekt II.
Po rocznej przerwie te wszystkie zdobyte przez nas puchary, dyplomy i medale cieszą w dwójnasób – podkreśliła opiekunka tancerek A. Krupa-Gawron.
Oto zestawienie lokat, jakie zajęli jej podopieczni:
I miejsce w kategorii: Inne Formy Tańca do 15 lat – Zara II; II miejsce w kategorii: Inne Formy Tańca powyżej 16 lat – Zara I II miejsce w kategorii: show dance do 15 lat – Efekt I III miejsce w kategorii: Inne Formy Tańca do 11 lat – Zara III IV miejsce w kategorii: Inne Formy solo do 15 lat – Hanna Kąś.
Do występów na festiwalu przygotowali uczestniczki pracujący dla „Źródła” i „Bajtla” instruktorzy tańca i akrobatyki. To grono tworzą: Aldona Krupa-Gawron, Paulina Miłkoś, Artur Stroka, Joanna Stępień, Joanna Sokołowska, Nadia Czemeryńska, Katarzyna Breuer i Daria Powalla.
Dwanaście złotych medali zdobyły mażoretki z Raciborza i Nędzy na I Międzynarodowym Grand Prix Mażoretek online, który odbył się w drugiej połowie marca.
Osiągnięte przez dziewczyny wyniki są przemiłym prezentem świątecznym i znakomitą promocją ziemi raciborskiej – podkreśla Aldona Krupa-Gawron. Oto rezultaty, jakimi mogą się pochwalić mażoretki ze „Źródła” i „Bajlta”
• złoty medal – Hanna Kąś w solo z pomponami kadetek
• złoty medal – Oliwia Tomala w solo z pałką juniorek
• złoty medal – Oliwia Tomala w solo z pomponami juniorek
• złoty medal – Wiktoria Szyra w solo z dwoma pałkami seniorek
• złoty medal – Oliwia Stroka w solo z pałką seniorek
• złoty medal – Wiktoria Gatnar w solo z pomponami seniorek
• złoty medal – Kamila Krybus i Oliwia Tomala w duetach z pomponami juniorek
• złoty medal – Zara II w formacjach z pomponami juniorek
• złoty medal – Zara I w formacjach z pomponami seniorek
• złoty medal – Zara Mamy w formacjach z pomponami dorosłych
• złote medale ex aequo – Nadia Kowalczyk i Wiktoria Szyra w solo z buławą.
Medalistki do występów przygotowywały instruktorki: Aldona Krupa-Gawron, Paulina Miłkoś, Artur Stroka, Joanna Stępień, Joanna Sokołowska, Nadia Czemeryńska, Katarzyna Breuer, Marta Kołodziej.
(oprac. m)
Śląsk – Kraina Wielu Kultur zaplanowany w czerwcu
Staroście raciborskiemu Grzegorzowi Swobodzie, który sam ma przeszłość taneczną w zespołach folklorystycznych, zależy, aby tegoroczna edycja tradycyjnego festiwalu organizowanego przez Aldonę Krupę – Gawron miała odpowiednią rangę i oprawę. Wydarzenie ma być drugą ważną imprezą czerwcowego weekendu – 12 i 13 dnia tego miesiąca i poprzedzać niedzielne Śląskie Smaki, które Powiat chce zorganizować wspólnie z samorządem wojewódzkim. Włodarz powiatu mówił ostatnio radnym, że wsparcia dla imprez zaplanowanych na Zamku w tym sezonie mają udzielić firma Eko–Okna i Browar Racibórz.