Makijaż może zmienić wszystko. „Medyk” udowadnia to na swoich Dniach urody
Kolejka do stoiska z analizatorem badania składu skóry nie miała końca. Mimo że diagnoza tu stawiana rzadko była pozytywna. – Bo dzięki temu panie wiedzą, jakie działania podjąć, żeby zadbać o swój wygląd – mówiły Nowinom organizatorki wydarzenia na Zamku Piastowskim. Po raz ósmy CKZiU Województwa Śląskiego zaprosiło zainteresowanych dbałością o urodę na swój przegląd możliwości i umiejętności.
Jak pielęgnować skórę?
Odpowiedzialna za przygotowanie Dni Urody kierownik centrum Sabina Duda-Lipińska podkreśliła, że szkoła wróciła ze swoim dorocznym projektem na Zamek Piastowski. Przedsięwzięcie jest na tyle duże, że wymaga okazałego miejsca. – Promujemy na naszych Dniach zdrowy styl życia, pokazujemy, jak należy dbać o pielęgnację skóry, o urodę. Kierujemy nasze działania przede wszystkim do mieszkańców naszego regionu. Oferta jest kierowana do osób w różnym wieku. Dla każdego, kto chce o siebie zadbać – tłumaczyła pani Sabina.
Jak co roku Medyk skupił się na trzech elementach – wykładach oraz warsztatach, zabiegach kosmetycznych i masażach, a także na możliwości zapoznania się z ofertą różnych firm, oferujących kosmetyki do pielęgnacji ciała, skóry. – To jest bogaty wachlarz propozycji. Wzbudza ogromne zainteresowanie. Czekamy na chętnych od 11 do 16 i wciąć mamy tu ruch. Przekazujemy wiedzę, mamy też bogaty asortyment kosmetyków – podkreślała kierownik z CKZiU.
Dzień Kobiet zamienili na majówkę
Szkoła mogła się pochwalić nowym sprzętem wykorzystywanym do nauczania w szkole. Był nim analizator do badania składu skóry. – Czego nie widać gołym okiem, to aparat wychwyci. Do tego ekspert podpowiada jak pielęgnować skórę. To są porady nie tylko dla pań. Panowie też powinni zadbać o swój wygląd – radziła nasza rozmówczyni.
Czy ósemka przy tegorocznej edycji oznacza dla Dni nieskończoność tej imprezy w Raciborzu? Szkoła chce na stałe wpisać się w program ważnych wydarzeń w mieście. Kiedyś stawiała na organizację tej imprezy 8 marca bo był takim prezentem na Dzień Kobiet, ale tym razem wybrano cieplejszy miesiąc – maj.
Ważną rolę na imprezie odgrywają uczennice Medyka. – One współtworzą tą szkołę i większość obsługi na stoiskach z zabiegami stanowią właśnie uczennice, albo nasze absolwentki, osoby, które kształcą się na kierunku technik usług kosmetycznych. Niektóre z absolwentek wracają do nas, bo chcą z nami być, potrafią nas wesprzeć. Takie wydarzenie to dla nich ciekawe doświadczenie. Zdobywają tutaj nowych klientów. Ponadto dzielenie się wiedzą i praktyką jest płynne, zapewnia wysoki poziom tego spotkania – podkreśliła Sabina Duda-Lipińska kierownik szkolenia praktycznego w CKZiU Województwa Śląskiego. Dla placówki to szczególny rok, bo już 60. w działalności. – Ta rocznica zobowiązuje, a nasze gremium jest coraz liczniejsze. Tworzymy taką wielka rodzinę Medyka – dodała organizatorka.
Analiza zmarszczek i przebarwień
Zofia Krakowczyk-Strączek jest wicedyrektorem w Medyku. Uważa, że cały region żyje imprezą szkoły, bo ta jest i dla mieszkańców i słuchaczy centrum kształcenia i dla lokalnej branży beauty. – Prezentujemy tutaj nowinki technologiczne z kosmetologii, różnego typu zabiegi, takie top-nowości. W szkole staramy się za tym nadążać, a branża się szybko rozwija – zapewniła wiceszefowa.
Ona również zauważyła, jak dużym zainteresowaniem cieszy się stoisko z urządzenie do dokładnej analizy zmarszczek, defektów skóry, przebarwień itp. – Wydaje nam się, że nasza buzia jest odżywiona, nawilżona, a tymczasem dowiadujemy się, że są rzeczy, nad którymi trzeba jeszcze popracować – stwierdziła.
Dla pani wicedyrektor ważny jest tu udział uczennic. Placówka ma coraz więcej słuchaczy. – Z powodzeniem realizujemy plany naborowe i mamy coraz więcej możliwości. Działamy w dwóch miastach, nasze dziewczyny są świetnie przygotowane, bo mają u nas kształcenie praktyczne. Odbywają je w gabinetach kosmetycznych, a także na Dniach urody. Bo tu mamy różne, niespodziewane przypadki i od razu informację zwrotną, którą otrzymujemy po poziomie zainteresowania. Widać, że warto to robić – stwierdziła nasza rozmówczyni.
Odpowiedź na zapotrzebowanie
Pani Mariola ze stoiska firmy AskBeatuy, która prowadzi akademię szkoleniowo-kosmetyczną w Rybniku polecała gabinet z zabiegami pielęgnacyjnymi na bazie naturalnego kolagenu. – Jesteśmy w stanie zregenerować skórę od zewnątrz i od środka – zapewniała absolwentka Medyka. Polecała tą szkołę, bo nauka w niej otworzyła jej wiele nowych możliwości. – Zaraziłam tym moim entuzjazmem koleżanki i też składają tu papiery – dodała.
Goszcząca na wydarzeniu dr Ludmiła Nowacka nowa przewodnicząca komisji oświatowej rady miasta, cieszyła się, że Medyk kontynuuje to przedsięwzięcie. – Widać, że środowisko związane z placówką, jak i mieszkańcy tego potrzebują, chcą uczestniczyć, a wiek uczestników jest różny. Gdyby nie było tego zapotrzebowania, to inicjatywa by zgasła. W sferze urody, zdrowia, ciągle czegoś potrzebujemy, a estetyka, higiena, zdrowie – w tym psychiczne, wciąż tego wymagają, więc warto się pochylić nad tym. Zwłaszcza że XXI wiek to czasy ryzyka, kultury strachu i dezorganizacji. To wszystko wpływa na nas, na to co się dzieje w nas wewnątrz. Podziękowania należą się pani dyrektor Halinie Dec jak i całemu zespołowi, bo Dni Urody stanowią o wartości tej szkoły. Rosnę z dumy jako raciborzanka, że mamy tę szkołę ponadregionalną z tak okazałą liczbą uczniów – podkreśliła L. Nowacka.
(ma.w)