W skrócie - Powiat wodzisławski
Oddaj krew
Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez NSZZ Solidarność odbędzie się 9 września na wodzisławskim rynku. Krew będzie można oddać od godz. 10.00 do 15.00. Przedsięwzięcie połączone będzie z I Biegiem Honorowych Dawców Krwi. Chętni będą biec na dystansie 4200 m. Odbędzie się także I Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta.
Nowej sali nie będzie
Prezydent Wodzisławia zrezygnował z rozbudowy budynku głównego Urzędu Miasta. W planach było zagospodarowanie poddasza. Miałaby się tam znaleźć m.in. sala konferencyjna z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja w najbliższych latach nie dojdzie prawdopodobnie do skutku, ponieważ miasto nie ma możliwości pozyskania na te cel środków zewnętrznych. Jeszcze niedawno taka możliwość istniała.
Szkoła do remontu
Budynek Szkoły Podstawowej nr 17 w Wodzisławiu (dzielnica Radlin II) będzie przebudowany. Powstanie tutaj Zespół Szkolno-Przedszkolny. Koszt remontu oszacowano wstępnie na 3 mln zł. Zdaniem prezydenta kwota ta może być nawet o połowę mniejsza. Wiele zależy od kosztów remontu dachu. Przypomnijmy, że choć budynek przedszkola znajduje się obok szkoły, przedszkolaki uczą się w budynku podstawówki. Taką decyzję podjął poprzedni prezydent przygotowując tym samym budynek przedszkola pod mieszkania komunalne. Mieczysław Kieca zamierza go sprzedać, a odpowiednie warunki dla przedszkolaków stworzyć w szkole.
Pojawi się chodnik
Prezydent Mieczysław Kieca podpisał porozumienie z wicemarszałkiem województwa, na mocy którego miasto wykona remont chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 932 (ul. Łużycka obok hotelu Amadeus). Prace obejmują remont jednostronnego chodnika od skrzyżowania z ul. Jastrzębską w kierunku skrzyżowania z ul. Marklowicką na odcinku o długości około 700 m. Zgodnie z porozumieniem miasto otrzyma na ten cel dotację. Koszt zadania wycenia się szacunkowo na około 150 tys. zł.
Jak płacić za wodę?
W związku z wprowadzeniem jednomiesięcznych okresów rozliczeniowych za wodę i ścieki, oprócz tradycyjnego przelewu, płacić można za pośrednictwem polecenia zapłaty. Dzięki tej formie płatności, każdy ma pewność, że w wyznaczonym terminie, należność zostanie pobrana bezpośrednio z konta i przekazana na rachunek Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Na dzień 30 czerwca zawarto 740 takich umów. Płacić można także stosując wpłaty zaliczkowe. Kontrahenci, którzy nie korzystają z wody i uiszczają jedynie opłaty abonamentowe, mogą zdeponować na swoim koncie rozrachunkowym w PWiK kwotę odpowiadającą wielokrotności opłaty abonamentowej za dowolną liczbę miesięcy w danym roku kalendarzowym. Dla kontrahentów, którzy zdeponowali zaliczkę, faktury wystawiane są w miesięcznych okresach rozliczeniowych, natomiast zapłata, przeksięgowana jest z zaliczki zdeponowanej na koncie kontrahenta. Oczywiście można także płacić w kasie PWiK przy ul. Marklowickiej 15, parter - Biuro Obsługi Klienta. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 17.00.