Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (483) Data wydania: 09.02.10

Tu będą działki, a tu baseny

Gmina szykuje nowe tereny inwestycyjne i pod zabudowę mieszkaniową.
Marklowiccy radni na łączonym posiedzeniu komisji Infrastruktury Technicznej i Rozwoju oraz Komisji Spraw Społecznych zaakceptowali cztery tereny wytypowane do opracowania planów zagospodarowania przestrzennego gminy. Trzy spośród nich pojawią się w planie po raz pierwszy. A chodzi m.in. o teren w północno – zachodniej części Marklowic, gdzie kiedyś prowadzona była eksploatacja kopalni 1 Maja (dzielnica Praga). Po likwidacji zakładu dawny obszar górniczy z powodzeniem można przekwalifikować na teren pod zabudowę jednorodzinną, mieszkaniową, taki, jaki do tej pory był po zachodniej stronie ulicy Wiosny Ludów. Zmiany na dwóch kolejnych wytypowanych obszarach związane są z eksploatacją górniczą i dotyczą centralnej części Marklowic oraz Górnioka. – Czwarty obszar posiada już plan zagospodarowania przestrzennego, ale wymaga zmiany w związku z drugim etapem budowy Tropikalnej Wyspy – wyjaśnia Piotr Galus, zastępca wójta gminy Marklowice.
 
A chodzi o teren po zachodniej stronie ulicy Wiosny Ludów, który ma zostać przeznaczony pod usługi, rekreację i sport. To tutaj mają powstać zapowiadane baseny termalne. – Teraz podejmowane będą uchwały o przystąpieniu do opracowania planów, a następnie wdrażane będą procedury planistyczne – zapowiada dalsze działania Piotr Galus. – Dlaczego wytypowane zostały cztery tereny? Bo logistycznie jest to łatwiejsze do przeprowadzenia – odpowiada zastępca wójta. – Większa liczba zmian byłaby trudniejsza w realizacji. Jak wiadomo, z każdą zmianą wiąże się wyłożenie do wglądu, konsultacje społeczne i dyskusje. Lepiej zmiany wprowadzać małymi kroczkami  – dodaje.
 
(izis)