Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (891) Data wydania: 12.12.17
Czytaj e-gazetę

Duży Kaliber: Wytrop sprawcę czyli zagadka kryminalna

Przerwany urlop

Komisarz Jakub Szarek wstał tego dnia dwie godziny później niż zwykle. Nie śpiesząc się zaparzył sobie kawę i przeglądał gazetę, której nie miał czasu przejrzeć od kilku dni. Pierwszy dzień urlopu zapowiadał się bardzo spokojnie. Było tak do czasu gdy nie zadzwonił telefon. Dzwonił kolega z komisariatu z sąsiedniego miasta, z którym Szarek kończył szkołę policji. Komisarz doskonale pamiętał śledztwo, w którym dzwoniący bardzo mu pomógł. Teraz sam potrzebował pomocy. – Jasne, zaraz będę – rzucił do słuchawki, nie wspominając nawet słowem o swoim urlopie. Po 30 minutach był na miejscu.

– Cześć Kuba, cieszę się, że akurat dzisiaj miałeś wolne. U nas urlopy i w zasadzie nie ma rąk do pracy – mówił uradowany spotkaniem komendant komisariatu.

– Coś o tym wiem – odpowiedział Szarek.

– Poprosiłem cię o pomoc, bo mamy tu ciekawą sprawę i chciałem się ciebie nieoficjalnie poradzić. Dziś nad ranem doszło do napadu na kuriera. Facet dostał w głowę, gdy szedł z wartościową przesyłką i niewiele pamięta. Nikt też oczywiście nic nie widział. Dlatego poprosiłem cię o pomoc. To poważne przestępstwo, bo jest to rozbój, a nie mamy żadnego śladu poza guzem na głowie kuriera – wyjaśniał komendant.

– Nie ma sprawy, porozmawiam z nim, ale nic nie obiecuję – zastrzegł Szarek.

Policjanci przeszli korytarzem do jednego z pokoi, gdzie siedział poturbowany kurier.

– Na pewno nic panu nie jest? – upewnił się komendant.

– Nie, zrobili mi prześwietlenie na pogotowiu. To tylko stłuczenie – odpowiedział mężczyzna w wieku około czterdziestu lat.

– W takim razie pan komisarz zada panu jeszcze kilka pytań. Być może to pozwoli nam zatrzymać, sprawcę, który pana obrabował. Zostawiam panów samych – powiedział komendant wychodząc z pokoju.

– Co pan pamięta z napadu? – zaczął Jakub Szarek.

– Jedynie to, że wyszedłem z samochodu z paczką i szedłem na posesję, gdzie miałem ją dostarczyć. To z kilkaset metrów, ale nie można bliżej podjechać. Uszedłem może z pięć kroków od auta gdy poczułem uderzenie w głowę. Nie było ono silne. Lekko mnie zamroczyło, ale to wystarczyło aby napastnik uciekł.

– Są jacyś świadkowie?

– Niestety nie, to było bardzo wcześnie rano.

– Co zginęło?

– Biżuteria. Łańcuszki i parę pierścionków. Aż dziw bierze, że ludzie wysyłają takie rzeczy kurierem.

– Może powinien być pan bardziej ostrożny dostarczając takie przesyłki.

– To ciężko wyczuć. Wszystkie paczki są opakowane w podobny sposób. Czasem przewozimy ser, innym razem książkę, a innym biżuterię. Panie komisarzu, czy to długo potrwa? Zostałem tu przewieziony prosto z pogotowia, a muszę zawiadomić przełożonych o napadzie.

– Zaraz ktoś do pana przyjdzie – powiedział komisarz Jakub Szarek wychodząc z pomieszczenia. Po chwili był w gabinecie policjanta.

– Jeśli chcesz znać moje zdanie, to facet ukrył gdzieś paczkę a potem sam się uderzył w głowę. Powinniście go trochę przycisnąć – powiedział z uśmiechem Szarek.

Dlaczego komisarz podejrzewa kuriera?

Odpowiedź:

Wszystkie paczki są opakowane w firmowe opakowania i kurier nie mógł wiedzieć co znajduje się w paczce. Zaparkował kilkaset metrów od odbiorcy, więc ten nic nie wiedział o napadzie i nie mógł powiedzieć policjantom na jaką zawartość oczekiwał. Również centrala firmy nie została powiadomiona i nie mogła poinformować, co znajdowało się w przesyłkach.